עשרה סוגי סטודנטים שמוצאים בכל בחינה

תקופת המבחנים בפתח, וכולנו במתח. לגבי דבר אחד לפחות אפשר להיות בטוחים - בכל מועד בחינה, לא משנה באיזה קורס, איזו שנה ואיזו פקולטה, תמיד אפשר יהיה לראות את אותם סוגי סטודנטים. אז אילו טיפוסים נוכל לפגוש בכיתת המבחן? ממי כדאי להיזהר? ואיזה ציון ישיג כל אחד מהם? לפניכם התשובות.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


אלה הסטודנטים שבטוח תתקלו בהם בחדר המבחן


תקופת המבחנים שוב כאן. היא מלחיצה, עמוסה והעתיד שלנו בקמפוס תלוי בה. כמו בכל פרק זמן לחוץ, גם בזמן הבחינות אפשר לזהות כמה טיפוסים של סטודנטים אותם אפשר להיות בטוחים שנפגוש בכל מבחן. מהסטודנט שתמיד מאחר, זה שמתפלל לנס ועד לאחד שמגיע עם מצב רוח של 100 בטוח, הנה מדריך קצר לסוגי הנבחנים שנוכל לזהות בחדר הבחינה.


המאחר הכרוני


לא משנה כמה מאוחר ביום מתקיימת הבחינה, גם אם היא נערכת בשמונה בערב, הוא נכנס לכיתה קצת יותר מאוחר, אחרי שכבר נסגרת הדלת. למרות האיחורים, יהיה נחוש לסיים את הבחינה בזמן שנותר לו, ויהי מה. התירוצים הנפוצים שלו כוללים פקקים, מצוקת חנייה, בעיות בתחבורה הציבורית והשעון המעורר שלו, שאף פעם לא מצלצל בזמן.


ציון משוער: 50


הרמאי


מגיע למבחן כשהוא לגמרי "מוכן". השיטה שלו להתכונן לבחינות היא להשקיע את כל זמנו בהכנה של שליפים מתוחכמים, בכתיבת נוסחאות במתמטיקה על גבי המחק שלו בדיו בלתי נראה ובשתילה של פתקים ברחבי חדר הבחינה. עכשיו הוא רק צריך לוודא שהדודות לא יעלו על כל זה.


ציון משוער: 50 - 60, עובר בקושי.

 

והרמאי המוצלח פחות


הנבחן שאין לו מושג, זה שאפילו לא טרח לתכנן ממי הוא מתכוון להעתיק בזמן המבחן. תוך כדי הבחינה מגניב מבטים למי שיושבים סביבו, נבהל ומחליט להעתיק בכל זאת. מה שכן, הוא ממש חסר ניסיון בהעתקות וברוב המקרים נתפס על חם.


ציון משוער: לא רלבנטי, נפסל ומוצא בבושת פנים מהאולם באמצע המבחן.


השאפתן


הוא כנראה השקיע הכי הרבה זמן בהכנה מכל הנבחנים בכיתה ויעשה כל דבר כדי לקבל את הציון המושלם, גם אם זה אומר לא לצאת להפסקת שירותים בזמן הבחינה כדי לא לבזבז זמן. ככל הנראה ישיג את הציון הכי גבוה בכיתה, אבל אף פעם לא יהיה מרוצה מההישגים שלו ותמיד ישאף לציון גבוה יותר. כי 99 זה ממש לא מספיק.


ציון משוער: 90 ומעלה.


השחצן


מגיע די מוכן למבחן, אבל יטרח ליידע את כל מי שמסביב שהוא יודע כל פסיק בחומר. נהנה להזכיר לכל חבריו לכיתה שהוא אלוף, אפילו בזמן המבחן עצמו, עד כדי כך שהוא מתחיל לגרום לכולם לפקפק בעצמם וברמת המוכנות שלהם. זה יהיה הסטודנט שמבקש עוד שתי מחברות בחינה נוספות, כי כבר אין לו מקום לתשובות, וישתדל לעשות זאת בקול רם במיוחד.


ציון משוער: 80 - 90 (אבל אפס ביחסי אנוש).

 

גולשים שאהבו את זה קראו גם:

 


ההיסטרי


הוא למד חודשים לפני הבחינה, יודע את כל החומר מתוך שינה, אבל עדיין סובל מהיסטריה מוחלטת לאורך כל המבחן. כל בעיה, קטנה ככל שתהיה, מאיימת לא רק להצית התקף אדיר של חרדת מבחנים אלא התקף לב של ממש. בדרך כלל יתחיל להיבהל באמצע המבחן אחרי שחשב שמופיעה בו שאלה על חומר שלא נלמד (למרות שהוא כן נלמד, הדברים שחרדה עושה לזיכרון). ברוב המקרים התגובות שלו חסרות פרופורציה לחלוטין וכמעט תמיד יקבל ציון טוב למרות כל הרעש והצלצולים.


ציון משוער: 80 ומעלה.


האורח


הסטודנט שלאף אחד בקורס אין מושג מי הוא. אף פעם לא נתקלתם בו במהלך הסמסטר, אפילו לא בשיעור הראשון, ויום המבחן הוא הפעם הראשונה שיוצא לכם להכיר. מחזיק בשלל תירוצים וסיפורים למה לא הגיע לשיעורים. אין לו מושג איך נראה המרצה והמתרגל, לפעמים גם אין לו מושג איך נראה החומר הנלמד, אבל איכשהו הוא יצליח לעבור לפעמים.


ציון משוער: 60.

 

המבולבל


במשך רוב זמן הבחינה, עסוק בלשאול שאלות, והרבה. משגע את הדודות (שכידוע אין להן מושג במיקרו ומאקרו) ורק מחכה למרצה שיכנס לכיתה כדי להפגיז אותו בשאלות. בדרך כלל יזכה למבטי שנאה מכל שאר הסטודנטים בחדר, שלפעמים רוצים גם לשאול משהו.


ציון משוער: 65 - 70.


המיואש


זה שלא למד בכלל. מגיע לחדר הבחינה, מתיישב מול הטופס ומחכה לנס. ניסים לא תמיד מתרחשים באקדמיה, וכך הוא מוצא את עצמו עוזב את החדר בייאוש אחרי עשר דקות, פשוט כי לא הצליח לענות על אף אחת מהשאלות בבחינה. אפשר להיות בטוחים שנפגוש אותו במועד ב'. ואולי גם במועד ג'.


ציון משוער: 35. במקרה הטוב.

 

הגאון שלא טורח ללמוד


אולי הנבחן הגרוע מכולם. אף פעם לא לומד למבחנים, כל הסמסטר עסוק במיליון סוגי תחביבים, משתתף בכל הפעילויות בקמפוס, מוביל את מועדון היזמות ואפילו מוצא זמן להתנדב למען הקהילה בכל שני וחמישי. והדבר הכי גרוע הוא שהוא פשוט מצטיין בכל הדברים האלה, בלי להשקיע טיפת מאמץ. לפעמים יש תופעות שפשוט אין דרך להסביר.


ציון משוער: 90 ומעלה.

 

אולי יעניין אותך גם

יום הסטודנט - מה מציעות אגודות הסטודנטים השנה?

מאת: מערכת "לימודים בישראל", 19/5/2019
יום הסטודנט 2019 ממש עוד רגע כאן! מה מציעים באגודות הסטודנטים? אילו הופעות שוות יתקיימו בקמפוסים? כל הפרטים שאתם חייבים לדעת רגע לפני יום הסטודנט. לכתבה המלאה >>

חברי קהילת הסטודנטים בקריית מלאכי מקדמים שינוי חברתי - כבר בזמן התואר

מאת: מערכת "לימודים בישראל", 27/3/2019
בקהילת הסטודנטים בקריית מלאכי פועלים לבנות קהילה מקומית פעילה וגאים מאוד בעיר שלהם. שמענו מהסטודנטים על הפעילות שלהם ועל החיים בעיר. לכתבה המלאה >>

תואר שמשנה את החיים: מתלמיד שנשר מהלימודים למנהל בית ספר לנוער בסיכון

מאת: מערכת "לימודים בישראל", 3/3/2019
עד גיל 25 עבד מיכאל כנהג משאית עם 9 שנות לימוד. נסיעה שגרתית שינתה את חייו מהקצה אל הקצה והיום הוא מנהל ויזם חינוכי. שמענו ממנו איך עשה את השינוי. לכתבה המלאה >>

מה הקשר בין פסטה להנדסת בניין? סטודנטים על האקתון הספגטי

מאת: מערכת "לימודים בישראל", 31/1/2019
בהאקתון שערכו לאחרונה סטודנטים להנדסת בניין, הם נדרשו להתמודד עם משימה לא שגרתית, בניית גשרים מחומר גלם אחד - פסטה. מה המשימה לימדה אותם על עבודתם של מהנדסים? לכתבה המלאה >>

מתמודדים עם חרדת טיסה? פרויקט גמר חדשני יוכל לעזור

מאת: מערכת "לימודים בישראל", 30/12/2018
החל מפחד ומועקה על המטוס ועד להימנעות מוחלטת מטיסות, חרדת טיסה היא בעיה שמשפיעה על לא מעט אנשים. בפרויקט הגמר שלו, החליט אסף להתמודד עם הבעיה ולסייע לאותם אנשים. לכתבה המלאה >>

מה הכלים להצלחה של סטודנטים עם לקויות למידה והפרעות קשב?

מאת: מערכת "לימודים בישראל", 23/12/2018
לכל אחד מאיתנו יש את הפוטנציאל להצליח, פשוט צריך למצוא את הכלים הנכונים. סטודנטים עם לקויות למידה משתפים מה הסודות שלהם בדרך להצלחה. לכתבה המלאה >>


לכל כתבות המגזין

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

מלגות חדשות

ימים פתוחים

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם