עשרה סוגי סטודנטים שמוצאים בכל בחינה

18/1/2017 מאת: אנאבל אדמסקי (3,285 צפיות)

תקופת המבחנים בפתח, וכולנו במתח. לגבי דבר אחד לפחות אפשר להיות בטוחים - בכל מועד בחינה, לא משנה באיזה קורס, איזו שנה ואיזו פקולטה, תמיד אפשר יהיה לראות את אותם סוגי סטודנטים. אז אילו טיפוסים נוכל לפגוש בכיתת המבחן? ממי כדאי להיזהר? ואיזה ציון ישיג כל אחד מהם? לפניכם התשובות.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


אלה הסטודנטים שבטוח תתקלו בהם בחדר המבחן


תקופת המבחנים שוב כאן. היא מלחיצה, עמוסה והעתיד שלנו בקמפוס תלוי בה. כמו בכל פרק זמן לחוץ, גם בזמן הבחינות אפשר לזהות כמה טיפוסים של סטודנטים אותם אפשר להיות בטוחים שנפגוש בכל מבחן. מהסטודנט שתמיד מאחר, זה שמתפלל לנס ועד לאחד שמגיע עם מצב רוח של 100 בטוח, הנה מדריך קצר לסוגי הנבחנים שנוכל לזהות בחדר הבחינה.


המאחר הכרוני


לא משנה כמה מאוחר ביום מתקיימת הבחינה, גם אם היא נערכת בשמונה בערב, הוא נכנס לכיתה קצת יותר מאוחר, אחרי שכבר נסגרת הדלת. למרות האיחורים, יהיה נחוש לסיים את הבחינה בזמן שנותר לו, ויהי מה. התירוצים הנפוצים שלו כוללים פקקים, מצוקת חנייה, בעיות בתחבורה הציבורית והשעון המעורר שלו, שאף פעם לא מצלצל בזמן.


ציון משוער: 50


הרמאי


מגיע למבחן כשהוא לגמרי "מוכן". השיטה שלו להתכונן לבחינות היא להשקיע את כל זמנו בהכנה של שליפים מתוחכמים, בכתיבת נוסחאות במתמטיקה על גבי המחק שלו בדיו בלתי נראה ובשתילה של פתקים ברחבי חדר הבחינה. עכשיו הוא רק צריך לוודא שהדודות לא יעלו על כל זה.


ציון משוער: 50 - 60, עובר בקושי.

 

והרמאי המוצלח פחות


הנבחן שאין לו מושג, זה שאפילו לא טרח לתכנן ממי הוא מתכוון להעתיק בזמן המבחן. תוך כדי הבחינה מגניב מבטים למי שיושבים סביבו, נבהל ומחליט להעתיק בכל זאת. מה שכן, הוא ממש חסר ניסיון בהעתקות וברוב המקרים נתפס על חם.


ציון משוער: לא רלבנטי, נפסל ומוצא בבושת פנים מהאולם באמצע המבחן.


השאפתן


הוא כנראה השקיע הכי הרבה זמן בהכנה מכל הנבחנים בכיתה ויעשה כל דבר כדי לקבל את הציון המושלם, גם אם זה אומר לא לצאת להפסקת שירותים בזמן הבחינה כדי לא לבזבז זמן. ככל הנראה ישיג את הציון הכי גבוה בכיתה, אבל אף פעם לא יהיה מרוצה מההישגים שלו ותמיד ישאף לציון גבוה יותר. כי 99 זה ממש לא מספיק.


ציון משוער: 90 ומעלה.


השחצן


מגיע די מוכן למבחן, אבל יטרח ליידע את כל מי שמסביב שהוא יודע כל פסיק בחומר. נהנה להזכיר לכל חבריו לכיתה שהוא אלוף, אפילו בזמן המבחן עצמו, עד כדי כך שהוא מתחיל לגרום לכולם לפקפק בעצמם וברמת המוכנות שלהם. זה יהיה הסטודנט שמבקש עוד שתי מחברות בחינה נוספות, כי כבר אין לו מקום לתשובות, וישתדל לעשות זאת בקול רם במיוחד.


ציון משוער: 80 - 90 (אבל אפס ביחסי אנוש).

 

גולשים שאהבו את זה קראו גם:

 


ההיסטרי


הוא למד חודשים לפני הבחינה, יודע את כל החומר מתוך שינה, אבל עדיין סובל מהיסטריה מוחלטת לאורך כל המבחן. כל בעיה, קטנה ככל שתהיה, מאיימת לא רק להצית התקף אדיר של חרדת מבחנים אלא התקף לב של ממש. בדרך כלל יתחיל להיבהל באמצע המבחן אחרי שחשב שמופיעה בו שאלה על חומר שלא נלמד (למרות שהוא כן נלמד, הדברים שחרדה עושה לזיכרון). ברוב המקרים התגובות שלו חסרות פרופורציה לחלוטין וכמעט תמיד יקבל ציון טוב למרות כל הרעש והצלצולים.


ציון משוער: 80 ומעלה.


האורח


הסטודנט שלאף אחד בקורס אין מושג מי הוא. אף פעם לא נתקלתם בו במהלך הסמסטר, אפילו לא בשיעור הראשון, ויום המבחן הוא הפעם הראשונה שיוצא לכם להכיר. מחזיק בשלל תירוצים וסיפורים למה לא הגיע לשיעורים. אין לו מושג איך נראה המרצה והמתרגל, לפעמים גם אין לו מושג איך נראה החומר הנלמד, אבל איכשהו הוא יצליח לעבור לפעמים.


ציון משוער: 60.

 

המבולבל


במשך רוב זמן הבחינה, עסוק בלשאול שאלות, והרבה. משגע את הדודות (שכידוע אין להן מושג במיקרו ומאקרו) ורק מחכה למרצה שיכנס לכיתה כדי להפגיז אותו בשאלות. בדרך כלל יזכה למבטי שנאה מכל שאר הסטודנטים בחדר, שלפעמים רוצים גם לשאול משהו.


ציון משוער: 65 - 70.


המיואש


זה שלא למד בכלל. מגיע לחדר הבחינה, מתיישב מול הטופס ומחכה לנס. ניסים לא תמיד מתרחשים באקדמיה, וכך הוא מוצא את עצמו עוזב את החדר בייאוש אחרי עשר דקות, פשוט כי לא הצליח לענות על אף אחת מהשאלות בבחינה. אפשר להיות בטוחים שנפגוש אותו במועד ב'. ואולי גם במועד ג'.


ציון משוער: 35. במקרה הטוב.

 

הגאון שלא טורח ללמוד


אולי הנבחן הגרוע מכולם. אף פעם לא לומד למבחנים, כל הסמסטר עסוק במיליון סוגי תחביבים, משתתף בכל הפעילויות בקמפוס, מוביל את מועדון היזמות ואפילו מוצא זמן להתנדב למען הקהילה בכל שני וחמישי. והדבר הכי גרוע הוא שהוא פשוט מצטיין בכל הדברים האלה, בלי להשקיע טיפת מאמץ. לפעמים יש תופעות שפשוט אין דרך להסביר.


ציון משוער: 90 ומעלה.

 

אולי יעניין אותך גם
מאת: אנאבל אדמסקי, 18/8/2021
במל"ג הכירו השבוע במרכז הבינתחומי הרצליה כאוניברסיטה. מוסד הלימוד יהפוך לאוניברסיטה הפרטית הראשונה בישראל. ומה חושבים הסטודנטים? לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 27/7/2021
בעידן שבו מעסיקים בהייטק מחפשים ניסיון קודם, איך בוגרים טריים יכולים לשדרג את הסיכויים להתקבל למשרת החלומות? הכל על מסלול לימודים חדש שבו הדגש הוא על רכישת ידע מעשי כבר בזמן התואר. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 1/6/2021
גורו הכושר והבריאות ענת הראל משתפת בכלים להצלחה בתחום האימון והספורט ומשתפת במה שחשוב לדעת בתחילת הדרך בקריירה. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 31/5/2021
מי שרוצים לקדם את הקריירה וגם לקחת חלק בשינוי חברתי משמעותי יכולים ללמוד בתכנית בטכניון שבה מקבלים כלים להשתמש בתכנון עירוני כדי לצמצם פערים ולשפר שירותים בפריפריה. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 31/5/2021
מי שמעוניינים להשפיע על החינוך ולקדם צמצום פערים יכולים ללמוד בתכנית בשם "צוערים לחינוך הבלתי פורמלי" ולקבל כלים להוביל שינוי. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 27/5/2021
מה הקשר בין NLP לחינוך? ואיך הגישה יכולה לעזור לגננות להתמודד עם מצבים מורכבים? במסלול לימודים חדש הסטודנטים יכולים להכיר את הגישה וגם לקבל כלים לחיים. לכתבה המלאה >>


לכל כתבות המגזין
Whatsapp Whatsapp