קורס ניהול רכש ולוגיסטיקה CPLM במכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ

המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ
המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ
המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ
המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ
המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ

אהבת? שתף ב:

קורס CPLM מנהלי רכש ולוגיסטיקה בכירים ביחידה ללימודי חוץ במכללה האזורית אשקלון


רוכשים כלים בתחום הרכש


לניהול יעיל של מערך הרכש יש השפעה ישירה על הרווחיות של ארגונים ומפעלים. מנהלי הרכש צריכים לדעת לנהוביל, לתכנן ולארגן את התהליכים ולשלוט גם בהיבטים טכנולוגיים, חוקיים ופיננסיים של השוק. כל זאת כדי לשפר את הביצועים, לצמצם בהוצאות וכך לחסוך בעלויות ולתרום להצלחה של העסק. התמורות בשוק העבודה הישראלי הביאו לכך שבחברות רבות יש ביקוש למנהלי רכש ולוגיסטיקה שמחזיקים בהסמכות מקצועיות ברמה גבוהה.


ארגון מנהלי הלוגיסטיקה והרכש בישראל מעניק למי שעומדים בתנאים את הסמכת CPLM, שמעידה על איכות ובקיאות בתחום ונחשבת להסמכה הבכירה ביותר בענף מטעם הפדרציה הבין לאומית לאספקה ורכש. ביחידה ללימודי חוץ של המכללה האזורית אשקלון מתקיים קורס ניהול רכש CPLM, שמתקיים בשיתוף עם ארגון ניהול הרכש הישראלי וגם מכין את משתתפיו לקראת בחינות ההסמכה לקבלת הדיפלומה.

 


תכנית הלימודים


לאורך התכנית בניהול רכש התלמידים מקבלים כלים וידע פרקטי בתחום הרכש והלוגיסטיקה בתעשייה. הם בוחנים שלל היבטים בניהול הלוגיסטי כגון בניית אסטרטגיה, שיווק, התמודדות עם עלויות וסוגיות פיננסיות וטיפול בספקים מקומיים ובין לאומיים. כמו כן הם מכירים טכנולוגיות מידע ועזרים נוספים שיכולים לסייע למנהלים להתאים את מערך הרכש שלהם לסביבת השוק של היום.


מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס הוא כ - 150 שעות אקדמיות. כמו כן, כ - 50 שעות מוקדשות לביצוע של פרויקט גמר יישומי, שגם מוצג בפני המשתתפים והסגל. נוסף על כך מתקיימת הכנה לקראת מבחן מסכם של ארגון IFPSMשמתקיים בסיום התכנית.


נושאי הלימוד

 

  • TCO עלות כוללת
  • התקשרויות וחוזים
  • מודיעין עסקי וכלכלי
  • לוגיסטיקה פנים ארגונית
  • אסטרטגיה בניהול הרכש
  • שיטות תשלום ורכש בין לאומי
  • טכנולוגיות מידע בתחום הרכש    


תנאי קבלה


להכשרה זו יכולים להתקבל בוגרי 12 שנות לימוד לפחות, שמחזיקים בניסיון מקצועי של מעל שנה בתחום הרכש. כמו כן, יש צורך לעבור ראיון קבלה ובו להציג מסמכים רלבנטיים. התכנית מתאימה במיוחד למנהלים בתחומי הלוגיסטיקה והרכש כגון מנהלי מחסנים, מנהלי רכש, מנהלי תפעול והפצה וכן אנשי עתודה ניהולית בענפים אלה.


יש לציין שכדי להתקבל לתכנית יש צורך ב - 35 נקודות זכות לפחות מטעם ארגון ניהול הרכש. נקודות אלה מתקבלות לפי שנות הניסיון בענף, לימודים אקדמיים והשלמה של השתלמויות בתחום. כדי לקבל את הדיפלומה בסיום ההכשרה יש צורך בצבירה של 70 נקודות לפחות. מי שאין ברשותם סך נקודות זה בתום הקורס יכולים להשלים אותן עד חמש שנים מתום התכנית.


תעודה


משתתפים אשר עומדים בכל חובותיהם מקבלים תעודת גמר מטעם היחידה ללימודי חוץ במכללה האזורית אשקלון. הבוגרים יכולים לגשת לבחינות חיצוניות של ארגון ניהול הרכש והלוגיסטיקה בישראל ולקבל דיפלומת CPLM (Certified Purchasing and Logistic Practitioners). הרישום לבחינה צריך להיעשות באופן עצמאי והוא כרוך בתשלום נוסף.