קורס כלבנות טיפולית במכון מגיד

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורסים בפסיכולוגיה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכון מגיד - כלבנות טיפולית.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס כלבנות טיפולית במכון מגיד של האוניברסיטה העברית

 

חיי כלב

 

הכלב הוא הרבה יותר מחיית מחמד, ולא בכדי הוא מוכנה "חברו הטוב של האדם". הכלבים נאמנים, רגישים ומסוגלים להביע אמפתיה, צער, עצב ושמחה. משום תכונות אלו אין זה מפתיע שכלבים יכולים לסייע לבני אדם עם בעיות שונות, הן פיזיות והן מנטאליות, כמו עיכוב התפתחותי, הפרעות התנהגות, ליקויי קשב וריכוז, ליקויי למידה ומוגבלויות גופניות.

 

קורס כלבנות טיפולית מכשיר מטפליהם וכלביהם לפעול כיחידה אחת איכותית בקשר עם מטופלים. בקורס זה לומדים לאתר כלבים המתאימים לעבודה טיפולית וכיצד להתאים את אילוף הכלב לפי האינסטינקטים הטבעיים שלו ולפי צרכיו.

 

 

תכנית לימודים

 

קורס כלבנות טיפולית במכון מגיד מכשיר כלבים לשמש ככלבי ליווי בטיפולים וככלבים טיפוליים. הסטודנטים לומדים לעצב את ההתנהגות הכלב מגורות ועד בגרות, הם לומדים את הטבע שלו ואת ההתנהגויות הזואולוגיות שלו. כמו כן, הם לומדים מהם מאפייני הכלב הטיפולי, כיצד לבחור כלב למטרות טיפולית ומהי תרומתו להליך הטיפולי בקרב ילדים ואנשים בוגרים המתמודדים עם בעיות שונות.

 

הקורס מקנה לתלמידים את עקרונות אילוף הכלבים הבסיסי והמתקדם למטרות טיפוליות, את שיטות החינוך השונות והכנת כלבים להיות כלי מטפל. הם לומדים על דרכי תקשורת עם כלבים, המבוססות על החושים ריח, שמיעה, ראייה ומגע, ועל עבודה עם כלבים במצבי גירוי משתנים. נוסף על כך, תכנית הלימודים מספקת לסטודנטים את הכלים המסייעים למטופלים להעצים את תחושת האחריות והשליטה שלהם בעזרת הכלב.

 

מתכונת הלימוד

 

היקף הקורס הוא כ - 120 שעות אקדמיות, הנפרשות על פני 16 מפגשים. השיעורים מתקיימים אחת לשבוע. מתכונת הלימוד מחולקת בצורה שווה לשיעורים פרונטאליים וללימודים מעשיים עם הכלבים. כמו כן, התלמידים מתנסים בתרגילים קבוצתיים. הסטודנטים מביאים את הכלב לכל המפגשים.

 

נושאי הלימוד

 

 • סימני פיוס ורגיעה
 • דוגמנשיפ
 • פסיכולוגיה של מנהיג
 • ויסות מגע
 • שלבי התפתחות הגור
 • סוגי כלבים
 • חינוך לפקודות בסיסיות
 • הבאת חפצים
 • תהליכי למידה אצל כלבים
 • בטיחות ואתיקה    
 • תקשורת וחברות בעיניו של הכלב    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

מכון מגיד ללימודי תעודה וללימודי המשך הוא מוסד לימודים שהקימה האוניברסיטה העברית בירושלים במטרה לספק קורסים ותכניות העשרה המותאמים לצרכים של שוק העבודה בישראל. במכון אפשר ללמוד לימודי תעודה ולימודי המשך לבעלי תואר אקדמי, תכניות הדרכה והשתלמויות, מכינות קדם־אקדמיות לאוכלוסיות מיועדות ותארים מתקדמים מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים. בבית הספר להתערבויות טיפוליות בעזרת בעלי חיים של מכון מגיד אפשר ללמוד קורס מטפלים בעזרת בעלי חיים וקורס יועצים בעזרת בעלי חיים המיועד למגזר החרדי.

 

תנאי קבלה

 

הקבלה לקורס מותנית בריאיון אישי ובבדיקת התאמת הכלב של המועמד, כמו כן יש להציג תעודה מקצועית. הלימודים מיועדים לאנשי מקצוע בעלי ניסיון טיפולי, כמו מטפלים בעזרת בעלי חיים AAT, יועצים ומפעילים בעזרת בעלי חיים AAA, מחנכים בעזרת בעלי חיים AAE, עובדים סוציאליים, פסיכיאטרים, פסיכולוגים ומקצועות פרא־רפואיים.

 

 

תעודה

 

הסטודנטים שמסיימים את כל מטלות הקורס ושעוברים את המבחן העיוני והמעשי מקבלים תעודת גמר מטעם מכון מגיד.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכון מגיד, לימודי המשך באוניברסיטה העברית

עוד מסלולי לימוד - מכון מגיד

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp