קורס לוגותרפיה באוניברסיטת תל אביב - המרכז לפיתוח אנשי חינוך

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורסים בפסיכולוגיה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תל אביב - קורס לוגותרפיה.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס לוגותרפיה במרכז האוניברסיטאי לפיתוח אנשי חינוך בבית הספר לחינוך באוניברסיטת תל-אביב

 

משמעות החיים

 

לפני שפרצה מלחמת העולם הראשונה ויקטור פרנקל שקד על כתיבת מחקר בתחום עיסוקו – הפסיכיאטריה והנוירולוגיה. בתקופת השואה עבר פרנקל תלאות רבות והוא עבר בין גטאות ומחנות ריכוז ובהם דכאו ואושוויץ. הוא טוען שהדבר העיקרי אשר נתן לו את הכוח להילחם על חייו ולשרוד את הזוועות הוא הרצון העז להשלים את המחקר שהחל לפני פרוץ המלחמה.

 

גילוי זה הוביל אותו לפתח את שיטת הלוגותרפיה, לפי שיטה זו מהות האדם והכוח המניע אותו הוא המשמעות שיש לחיים שלו, אם זו משפחתו, אמונתו או עיסוקו. הלוגותרפיה עוסקת ביכולת למצוא משמעות בכל סיטואציה קיומית, אם בטוב ואם ברע, המשמעות נותנת את היכולת לעמוד מול אתגרים, לנצל הזדמנויות ולכוון אל העתיד.

 

שיטה זו באה לעזר אצל כל אחד, בכל מקום ובכל גיל. מתן משמעות לחיים משפיע על הרווחה הנפשית והפיזית והיא המפתח להתמודדות ולהתחזקות במצבי משבר ובשעת סכנה קיומית. יישום השיטה נלווה לתיאוריות פסיכולוגיות ופסיכיאטריות והיא אינה באה במקומן, אלא היא מרחיבה את הפרספקטיבה הטיפולית של המטפל ושל המטופל.

 

 

תכנית לימודים

 

קורס לוגותרפיה במרכז האוניברסיטאי לפיתוח אנשי חינוך בבית הספר לחינוך באוניברסיטת תל אביב מקנה למטפלים ולאנשי חינוך את הידע התיאורטי והמחקרי של גישת הלוגותרפיה ועל דרכי היישום שלה באוכלוסיות שונות ובהקשרים המשתנים.

 

משתתפי הקורס מקבלים את הכלים לפיתוח האישיות, להעמקת תהליכי המודעות העצמית והחברתית ולחקירה העצמית אשר בסופם מתקבל מושג ה"משמעות" ואת דרכי החתירה אליו. הסטודנטים לומדים את המתודות ואת שיטות הפעולה המאפשרות ליישם את שיטת הלוגותרפיה הלכה למעשה הן בקונטקסט אישי והן בקונטקסט חינוכי ומקצועי.

 

מתכונת הלימוד

 

היקף הקורס הוא כ - 168 שעות, המפגשים נערכים אחת לשבוע בשעות אחר הצהריים. מתכונת הקורס כוללת הרצאות, סדנאות, תרגולים, משימות קריאה ורפלקציה והתנסות מעשית. הסטודנטים גם לומדים על מקרי בוחן ומנתחים אותם ואת ההשלכות שלהם.

 

נושאי לימוד

 

  • לוגותרפיה ומיינדפולנס
  • כלים טיפוליים וחינוכיים
  • לוגותרפיה ו - CBT
  • לוגותרפיה בחיי היומיום
  • לוגותרפיה בקבוצות
  • משמעויות במעגל החיים
  • כלים לחקירת העצמי    
  • עקרונות יסוד בלוגותרפיה    
  • ועוד

 

תנאי קבלה

 

הקורס מיועד לאנשים הבאים מתחום הטיפול והחינוך, כמו פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, יועצים חינוכיים, עובדי שירותי רווחה, מנהלי משאבי אנוש, מרפאים בעיסוק, אנשי הוראה, יועצים ארגוניים, מטפלים בהבעה וביצירה ומטפלים פרא־רפואיים. הקבלה לקורס נעשית על סמך קורות חיים וריאיון אישי.

 

תעודה

 

משתתפי הקורס אשר מסיימים את כל המטלות הנדרשות מקבלים תעודת גמר מטעם המרכז האוניברסיטאי לפיתוח אנשי חינוך מטעם אוניברסיטת תל אביב ותעודת Associate in logotherapy מטעם .Viktor Frankl institute USA

אפשרויות תעסוקה

 

נוסף על השימוש בלוגותרפיה בעת עבודתם השוטפת, בוגרי הקורס יכולים להנחות קבוצות וסדנאות על בסיס עקרונות השיטה במסגרות שונות כמו במערכת החינוך, במוסדות הרפואיים, בשירותי הרווחה ובארגונים פרטיים וקהילתיים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום לימודי פסיכולוגיה

איזה תארים מאפשרים הסבה לפסיכולוגיה?
רחל
1 תגובות
הסבה לפסיכולוגיה אחרי תואר ראשון בריפוי בעיסוק
הודיה
1 תגובות
דו חוגי במוזיקולוגיה ופסיכולוגיה
עמית גורדןן
1 תגובות
אפשר לעשות הסבה מניהול מערכות בריאות לפסיכולוגיה?
ענאת
1 תגובות
טווח השכר של פסיכולוגים של הספורט
אור תורתי
1 תגובות
המשך לתואר בפסיכולוגיה אחרי תואר בחינוך מיוחד.
הודיה אבו
1 תגובות
קבלה למסלול Human Computer Interaction ללא פסיכומטרי
מריאנה
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp