קורס חשבים ומנהלי כספים ביחידה ללימודי חוץ במכללה האזורית אשקלון

המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ
המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ
המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ
המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ
המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ

אהבת? שתף ב:

קורס חשבים ומנהלי כספים במכללה האזורית אשקלון - היחידה ללימודי חוץ


תבונה פיננסית בארגון


עסקים וארגונים מבצעים מדי יום מגוון רחב של פעולות פיננסיות. מי שאמונים על תהליכים אלה ומשמשים סמכות מקצועית וניהולית הם מנהלי הכספים, או חשבים. הם נדרשים לקבל החלטות חשובות בנושאים פיננסים וכן בתחומים משפטיים, בפיתוח כוח האדם ובתכנון של האסטרטגיה העסקית לצד המנהלים. משום כך עליהם להצטיין לא רק בעולם הפיננסים אלא גם במיסוי, בחשבונאות ובפתרון בעיות בשטח. לא אחת הם צריכים להתמודד עם מצבים של חוסר ודאות ומשברים פיננסיים ולסייע לחברה לצמוח מבחינה כלכלית.


ביחידה ללימודי חוץ של המכללה האזורית אשקלון מציעים קורס מנהלי כספים וחשבים, בו מקבלים כלים חשובים בניהול פיננסי, דרכם אפשר לקדם את העבודה השוטפת של ארגונים ולהוביל אותם לעבר יעדיהם. הקורס הוא פרי שיתוף פעולה בין מוסד הלימוד לחטיבת הייעוץ העסקי של התאגדות העסקים הקטנים, והוא מעניק לבוגריו כלים לקבלה של בטחון עסקי ולביצוע החלטות פיננסיות ועסקיות נבונות יותר.


תכנית הלימודים


במהלך הקורס המשתתפים מקבלים ידע רב בתחום המימון, הניתוח הפיננסי וניהול הכספים. הם רוכשים שלל כלים ניהוליים שחיוניים לעבודתם של מנהלי הכספים והחשבים וכך לומדים על סוגיות כגון סיכונים פיננסיים, התנהלות מול בנקים, הפקת דוחות כספיים וניתוחם וביצוע הערכות שווי בתהליכי מיזוג ורכישה. נוסף על כך, הם בוחנים היבטים משפטיים כגון חוזים ומכרזים שכרוכים בהתנהלותן הפיננסית של חברות. כמו כן, הם דנים בטכנולוגיות חדשניות ובמערכות מידע שמסייעות למנהלי הכספים בעבודתם.


מתכונת הלימוד


הקורס כולל כ - 80 שעות לימוד אקדמיות. הוא מכיל שיעורים עיוניים לצד תרגולים מעשיים שונים בהם התלמידים יכולים להתנסות בצורה פרקטית במיומנויות הניהוליות והפיננסיות שנרכשות לאורך הקורס.


נושאי הלימוד

 

  • ניהול סיכונים פיננסיים
  • מקורות אשראי ובנקים
  • מקום החשבים בארגון
  • דוחות כספיים ציבוריים
  • סוגיות משפטיות בניהול
  • מיסוי והתאגדות עסקית
  • ניהול חוזים והתקשרויות
  • מושגים בסיסיים בביטוח
  • תכניות עסקיות ובקרת תקציב
  • טכניקות חכמות לגביית כספים    


על מוסד הלימוד


היחידה ללימודי חוץ של המכללה האזורית אשקלון מציעה מבחר הכשרות מקצועיות שמתמקדות בהכנה פרקטית לשוק העבודה הישראלי. בתחום הניהול והפיננסים מציעים קורסים כגון קורס הנהלת חשבונות, קורס ניהול משאבי אנוש, קורס שמאות, קורס ניהול תפעול בכיר וקורס מנהלי פרויקטים PMO. מתקיימות גם הכשרות בענפים כעיצוב, בניין, מחשבים ואימון.


תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להתקבל עובדים בכירים ומנהלים בתחום הפיננסי ובענף החשבות שברצונם להתקדם למשרות מנהלי כספים. בין היתר, הוא יכול להתאים לגזברים, לכלכלנים, לרואי חשבון, ליועצי מס ולבעלי תפקידים נוספים בעולם הכספים, בארגונים קטנים וגדולים כאחד.


תעודה


תלמידים שעומדים בהצלחה בכל הדרישות בקורס זכאים לקבל תעודת סיום קורס שניתנת מטעם המכללה האזורית אשקלון - היחידה ללימודי חוץ ומטעם חטיבת היועצים העסקיים בהתאגדות העסקים הקטנים בישראל. כדי לזכות בדיפלומה הם צריכים להגיש את כל המטלות ולהיות נוכחים במעל 80 אחוזים מסך המפגשים.