קורס הוראת מחוננים באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי חינוך לתעודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תל אביב - הוראת מחוננים.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הוראת מחוננים ומצטיינים באוניברסיטת תל-אביב

 

מחוננים ונהנים

 

ילדים מתמודדים יום יום עם קשיים בבית הספר, הן בתחום החברתי והן בתחום הלימודי. אך הילדים שמאותגרים ביותר הם תלמידי הקצוות – החלשים והמצטיינים. תלמידים מחוננים צריכים לקבל הכוונה נכונה כדי לממש את הפוטנציאל שלהם, הם צריכים סביבה חברתית תומכת ואנשי חינוך אשר יכולים לזהות את הכישורים שלהם ולטפח אותם.

 

משרד החינוך מודע לצרכים אלה, וכחלק ממדיניות אופק חדש נקבע כי כדי שמורה יחנך תלמידים מחוננים עליו לקבל את ההסמכה הנכונה ולהציג תעודה מקצועית המעידה על כך. קורס הוראת מחוננים ומצטיינים מיועד לאנשי הוראה וחינוך, למנהלים, ליועצים חינוכיים ולעובדים במרכזי מחוננים הרוצים ללמד ולחנך תלמידים מחוננים ומצטיינים.

 

 

תכנית לימודים

 

קורס הוראת מחוננים ומצטיינים במרכז האוניברסיטאי לפיתוח אנשי חינוך של בית הספר לחינוך באוניברסיטת תל-אביב מקנה לאנשי ההוראה והחינוך את הידע הנדרש כדי ללמד ולחנך תלמידים מחוננים. משתתפי הקורס לומדים באופן מעמיק על המאפיינים של אוכלוסיית התלמידים המחוננים והמצטיינים, על הצרכים שלהם ועל ההיבטים החברתיים והרגשיים שהם חווים.

 

תכנית הלימודים מפתחת את המודעות ומעמיקה את המחויבות של אנשי החינוך אשר עובדים עם תלמידים מחוננים ומצטיינים. הם לומדים לגבש דפוסי הוראה וחינוך ודרכים ליישם אותן הלכה למעשה. הם רוכשים כלים פדגוגיים אשר מאפשרים להם לסייע לתלמידים לשמור על מוטיבציה לימודית גבוהה, לעודד אותם למצוינות ולטפח את הכישורים הטבעיים שלהם.

 

מתכונת הלימוד

 

היקף הלימודים הוא כ - 240 שעות הנפרשות על פני שנתיים. המפגשים נערכים אחת לשבוע בשעות אחר הצהריים.

 

נושאי הלימוד

 

  • טיפוח חשיבה מסדר גבוה
  • מחוננים ויצירתיות
  • אוכלוסיות מיוחדות בקרב מחוננים
  • כישרוניות ומומחיות
  • תפיסות של מצוינות, מחוננות ואינטליגנציה
  • היבטים מגדריים בחינוך תלמידים מצטיינים
  • פיתוח תכניות לימודים    
  • היבטים קוגניטיביים בקרב תלמידים מחוננים    
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המרכז האוניברסיטאי לפיתוח אנשי חינוך של בית הספר לחינוך באוניברסיטת תל-אביב הוא יחידה ללימודי המשך וללימודי העשרה לאנשים מתחום החינוך וההוראה. המרכז מציע מגוון רב של הכשרות מקצועיות ושל תכניות העשרה המפתחות את הכישורים המקצועיים של בעלי תפקידים במערכת החינוך הפורמאלית והבלתי פורמאלית. כמו כן, חלק מהתכניות פתוחות לקהלי יעד נוספים אשר מעוניינים לרכוש ידע ומיומנויות למטרת קידום מקצועי, להעשרה כללית ולהכשרה חינוכית. בין תכניות הלימוד של המרכז אפשר ללמוד קורס סביבות לימוד במאה ה - 21, קורס למידה מרחוק – מורה יוזם ומטמיע, קורס מורה חוקר: רגשות בהוראה וקורס פיתוח אפליקציות בהוראה.

 

תנאי קבלה

 

כדי להתקבל לקורס הוראת מחוננים ומצטיינים יש להגיש קורות חיים המעידות על ניסיון הוראתי של שלוש שנים לפחות ומכתב המלצה חתום מטעם מפקח או מנהל בית ספר אשר מפרט על הסיבות שבעטין ההשתתפות בקורס נחוצה לצורכי בית הספר. הקבלה לקורס מותנית בריאיון קבלה.

 

 

תעודה

 

משתתפי הקורס אשר עומדים בכל המטלות הנדרשות מקבלים תעודת גמר מטעם המרכז האוניברסיטאי לפיתוח אנשי חינוך באוניברסיטת תל-אביב.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב
פורום לימודי חינוך
איתור מורים ביסודי המשלבים ילדים עם ליקויי למידה בכיתה רגילה
נטלי
ללא תגובה
היכן אפשר ללמוד הוראה מתקנת?
רעות לוק
ללא תגובה
איפה ניתן לעשות קורס התאמה למערכת החינוך?
כפר קרע
1 תגובות
מכללות בצפון להסבת אקדמאים להוראת אנגלית
לאנא אבו אחמד
1 תגובות
תואר שני באנגלית או ניהול מערכות חינוך?
אנה
1 תגובות
הרחבת הסמכה בלשון בשנה אחת
מור
1 תגובות
הסבה מקצועית להוראת אנגלית
לאנא אבו אחמד
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp