לימודי חינוך בהתמחות חברה וקהילה במרכז ללימודים אקדמיים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי חינוך והוראה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מל"א - לימודי חינוך חברה וקהילה.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי חינוך בהתמקדות חברה וקהילה BA במרכז ללימודים אקדמיים - מל"א

 

שיעור חברה

 

דיסציפלינת החינוך היא תחום מורכב אשר אפשר לעסוק בה מנקודות מבט שונות. אפשר לבחון אותה מההיבט הפדגוגי והכלים שמערכת החינוך אמורה לתת לתלמידים לעומת מה שהיא מקנה להם בפועל, אפשר לבחון אותה מההיבט החברתי הכללי ומההתנהגות המערכתית של חברה מסוימת ואפשר לבחון אותה כתחום מחקרי גרידא אשר מנסה להתחקות אחר מתודות הלמידה האידיאליות באופן כללי וגלובאלי.

 

לימודי חינוך בהתמקדות חברה וקהילה משלבים את כל נקודות המבט האפשריות של הדיסציפלינה ומרכזות אותן למקשה אחת, כך שאפשר לבחון אותה מכל צדדיה. הלומדים תחום זה מקבלים את הכלים להעמיק ולבחון את התוצרים הסופיים של החינוך בתוך חברה מתפקדת ולעקוב אחר הגורמים החינוכיים הקיימים בבתי הספר ובמוסדות החינוך המשלימים אשר יוצרים תרבות מצד אחד ומעודדים השכלה מצד שני.

 

תכנית הלימודים

 

לימודי חינוך בהתמקדות חברה וקהילה במרכז ללימודים אקדמיים מקנים לסטודנטים ידע תיאורטי לצד ידע יישומי על הנעשה במערכת החינוך בישראל. הסטודנטים לומדים את מושגי היסוד של המחקר החינוכי והחברתי וכן את המיומנויות ההכרחיות לניהול מערכת החינוך. הסטודנטים לומדים על פסיכולוגיה חינוכית ופסיכולוגיה חברתית מחד גיסא, ומאידך גיסא הם לומדים על בית הספר כקהילה שיתופית.

 

תכנית הלימודים בהתמקדות חברה והקילה שמה דגש על המעורבות הקהילתית בתחום החינוך. הסטודנטים לומדים על דרכים למנהיגות חברתית, על היחסים בין המגזרים השונים של החברה בישראל ועל ריבוד ואי שוויון הקיים במבנה החברתי בארץ. כל אלה מקנים לסטודנטים ראייה רחבה על תפקידו של החינוך בחברה הישראלית הגלובאלית ובקהילה המקומית הפרטנית.

 

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי התואר נמשכים כשלוש שנים והלימודים נערכים במסלול ערב. מתכונת הלימוד כוללת קורסי חובה כלליים, קורסי התמקדות בחברה וקהילה, קורסי סמינר וקורסי העשרה.

 

נושאי לימוד

 

 • יזמות וחדשנות בחברה
 • מדיניות החינוך בישראל
 • פילוסופיה ואתיקה בחינוך
 • התנדבות ומעורבות חברתית
 • מגמות וזרמים בחברה הישראלית
 • שילוב תלמידים בעלי צרכים מיוחדים    
 • מבוא לפיתוח קהילתי
 • חינוך, אזרחות ומדינה
 • ערכים בחברה משתנה
 • שיטות הערכה ומדידה
 • הוראה, למידה והדרכה    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

מל"א – המרכז ללימודים אקדמיים הוא מוסד להשכלה גבוהה המציע מגוון תכניות לתואר ראשון ולתואר שני. המרכז שם דגש על הכשרת הסטודנטים לעבודה מעשית ולקידום הקריירה עוד במהלך הלימודים. במרכז פועלים חמש פקולטות – הפקולטה לניהול, הפקולטה לחינוך, הפקולטה לפסיכולוגיה, הפקולטה למקצועות הבריאות והפקולטה למקצועות ההייטק. בין מסלולי הלימוד של המרכז אפשר ללמוד לימודי חינוך בהתמחות תרבות ופנאי, לימודי ניהול משאבי אנוש, לימודי פסיכולוגיה, לימודי ניהול מערכות בריאות ולימודי מערכות מידע ניהוליות.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים ללימודי חינוך צריכים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה בממוצע ציונים 75 ומעלה.

 

 

תעודה

 

סטודנטים שעומדים בכל דרישות הלימודים מקבלים תואר B.A בחינוך מטעם המל"א – המרכז ללימודים אקדמיים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המרכז ללימודים אקדמיים - מל"א

עוד מסלולי לימוד - המרכז ללימודים אקדמיים

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp