תואר שני בחינוך מיוחד בהתמחות אוטיזם במרכז ללימודים אקדמיים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בחינוך?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על מל"א - תואר שני בחינוך ואוטיזם.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בחינוך מיוחד במיקוד אוטיזם במרכז ללימודים אקדמיים - מל"א


ספקטרום ההוראה


מסגרות החינוך המיוחד בישראל עוברות לאחרונה רפורמות משמעותיות ובהן גם קידום של תהליכי שילוב במסגרות החינוך. המורים והצוות בבתי הספר צריכים להכיר לעומק את סוגי הלקויות שעמן מתמודדים התלמידים שלהם, כדי לסייע בקידום ההוראה. תלמידים עם לקויות מורכבות, כגון אוטיזם או הפרעות קוגניטיביות, זקוקים למערכת תמיכה והוראה ייחודיות, שמותאמות במיוחד לצורכיהם. היום, שואפים במערכת החינוך המיוחד ליצור שיתופי פעולה עם החינוך הרגיל כדי לסייע לאותם צעירים להשתלב בקלות רבה יותר בקהילה בתום לימודיהם.


במרכז ללימודים אקדמיים מציעים במסגרת התואר השני בחינוך מסלול מיקוד לתואר שני בחינוך מיוחד בהתמחות באוטיזם. התכנית, שמתקיימת במסגרת התואר השני בחינוך במוסד הלימוד, מציעה לסטודנטים כלים פדגוגיים ממוקדים לעבודה עם תלמידים על הספקטרום האוטיסטי או עם לקויות נוספות כגון מוגבלות שכלית התפתחותית. באמצעות הכלים הנלמדים יכולים הבוגרים לפתח תפיסות חינוכיות וערכיות חדשות כדי לקדם את החינוך המיוחד בישראל.


תכנית הלימודים


במהלך התכנית לתואר שני בחינוך מיוחד הסטודנטים מעמיקים בלקויות מורכבות וברמות תפקוד מגוונות של ילדים ובני נוער במערכת החינוך. הם בוחנים סוגים שונים של לקויות על הספקטרום האוטיסטי ודנים בהיבטים החברתיים, הקוגניטיביים והרגשיים עמם מתמודדים תלמידים עם צרכים מיוחדים. כמו כן, הם לומדים כיצד לשלב עבודה עם הורי הילדים ומשפחותיהם כדי לעודד את התפתחותם.


מתכונת הלימוד


התואר השני בחינוך נפרש על פני ארבעה סמסטרים שנלמדים ברצף וכוללים גם סמסטרים בקיץ. השיעורים מרוכזים ביום שבועי אחד, משעות הבוקר ועד הערב.


המסלול במיקוד אוטיזם הוא כאמור אחד ממסלולי ההתמקדות שמוצעים בתואר השני בחינוך מיוחד. הוא כולל שיעורים עיוניים, קורסי מתוקשבים וכן פרויקטים מעשיים שונים שמתקיימים בשטח ומאפשרים להכיר מקרוב את מיומנויות ההוראה.


נושאי הלימוד


בין הנושאים הנלמדים במסלול זה:

 

 • מוגבלות שכלית התפתחותית
 • היבטים רגשיים בהתפתחות חברתית
 • התקשרות במשפחות עם צרכים מיוחדים
 • מאפיין קוגניטיבי של ילדים בספקטרום האוטיסטי    
 • גישות עבודה עם הורים
 • גנטיקה ולקויות מורכבות
 • ניצני אוריינות וצרכים מיוחדים    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


במסגרת התואר השני בחינוך מיוחד מציעים עוד מספר התמקדויות, בהן תואר שני בחינוך מיוחד בהתמחות בעיות התנהגות ורצף הלקויות; תואר שני בחינוך מיוחד ולקויות למידה; ותואר שני בחינוך מיוחד בהתמחות הגישה המערכתית. נוסף על כך אפשר ללמוד בתכניות נוספות בתחום החינוך, בהן תואר שני בחינוך בהתמחות חברה ותרבות, תואר שני בחינוך בהתמחות חינוך לגיל הרך, תואר שני בחינוך בהתמחות ניהול מערכות חינוך ותואר שני בייעוץ חינוכי.


תנאי קבלה


התכנית מיועדת בעיקר למורים, למחנכים ולבעלי תפקידים נוספים במערכת החינוך, יכולים להתקבל אליה בעלי תואר ראשון בממוצע של לפחות 80 ממוסד מוכר. מי שאין בידיהם רקע בחינוך מיוחד צריכים להשתתף בקורס השלמה בתחום ולעבור אותו בציון של מעל 70.


תעודה


הסטודנטים המסיימים את התכנית בהצלחה ועומדים בכל הדרישות זכאים לקבל תואר שני MA בחינוך מטעם המרכז ללימודים אקדמיים. בוגרים שהם בעלי תעודת הוראה לחינוך הרגיל יכולים להמשיך להרחבת רישיון ההוראה שלהם גם לחינוך המיוחד.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המרכז ללימודים אקדמיים - מל"א

עוד מסלולי לימוד - המרכז ללימודים אקדמיים

ssssssssss

פורום לימודי חינוך

שכר לימוד להוראה מתקנת
ויג׳דאן
ללא תגובה
התלבטות בין תעודת הוראה בחינוך מיוחד או יסודי
אופירה
ללא תגובה
מסלול חינוך ללקויי שמיעה
זינב
1 תגובות
יעוץ ארגוני חינוכי ללא ניסיון חינוכי קודם
צפי
1 תגובות
תעודת הוראה וקריירה בייעוץ חינוכי
תסנים
1 תגובות
הסבה מסיעוד לחינוך מיוחד או הוראת מתמטיקה
רונה
1 תגובות
קורס הרחבת הסמכה למורים בתרבות ישראל
נועה
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,956 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן952 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה1,566 חוות דעת

 • 4.0

  המרכז האקדמי לב1,451 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא תואר שני בחינוך

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp