תואר שני במנהל עסקים בהתמחות ניהול מערכות בריאות באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני במנהל עסקים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על תל אביב - תואר שני מנע"ס ובריאות.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני במנהל עסקים עם התמחות בניהול מערכות בריאות באוניברסיטת תל-אביב


הנהגה בריאה


לשירותי הרפואה והבריאות יש חשיבות רבה לחיי היום יום של האזרחים, אך הם גם בעלי השפעה אדירה על כלכלת המדינה. בישראל וגם בעולם, התחום צריך להתאים את עצמו למציאות שבה תוחלת החיים עולה ומחלות חדשות מתגלות לעיתים תכופות. ההתפתחות הטכנולוגית האדירה לא פוסחת גם על התעשייה הרפואית וכך מפותחים מכשור, סוגי בדיקות ותרופות חדשים ומורכבים ביותר. המנהלים שעומדים בראש המערכת ומובילים מרפאות, בתי חולים, ומרכזים טיפוליים צריכים להתאים את עצמם למציאות משתנה זו ולהחזיק בכלים הניהוליים המתאימים.


באוניברסיטת תל-אביב מציעים תכנית לתואר שני במנהל עסקים בהתמחות ניהול מערכות בריאות, זוהי אחת ההתמחויות במסגרת התואר השני במנהל עסקים. התכנית, שמותאמת לבכירים מנוסים בתחומי הרפואה, הבריאות ומדעי החיים, מאפשרת לתלמידיה להרחיב את סל הכלים הניהוליים שבידיהם, מה שיכול לעזור להם לקדם ארגונים ושירותים בתחום ולהתמודד עם דילמות עכשוויות.

 

תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול זה לומדים על ההתפתחויות האחרונות בתחום הבריאות ושירותי הרפואה ובוחנים גישות ניהוליות שיכולות לסייע לקדם את המערכות הללו בישראל. הם רוכשים שלל כלים בתחום הניהול ובוחנים סוגיות כלכליות ותפעוליות של מערכת הבריאות. כמו כן, הם דנים בתהליכי קבלת החלטות, בניהול של משא ומתן מוצלח ובהנהגה של המשאב האנושי, שכולם יחד יכולים לסייע למנהלים להתגבר על אתגרים עכשוויים ולהעלות את איכות ויעילות השירותים והטיפולים שלהם.

 


מתכונת הלימוד


תכנית זו לתואר השני נפרשת על פני חמישה סמסטרים, בהם גם סמסטר בחודשי הקיץ, והיא נלמדת במסלול ללא תזה. השיעורים מרוכזים ביום לימודים מלא במהלך השבוע, משעות הבוקר ועד הערב. שיעורי בחירה מסוימים מתקיימים בימים אחרים בשבוע. בשנה השנייה הסטודנטים מבצעים פרויקט גמר מסכם שבו הם מיישמים בצורה מעשית את עקרונות ניהול הבריאות שנלמדים בתכנית.


נושאי הלימוד

 

 • תפעול מערכות בריאות
 • כלכלת בריאות
 • ניהול טכנולוגיות רפואיות
 • אתיקה ועסקים
 • יישומים בתורת ההחלטות
 • ארגון שירותי הבריאות בעולם
 • מנהיגות בניהול אישים    
 • ניהול איכות במערכת הרפואה    
 • ועוד


סגל הוראה


בראש התמחות זו עומד חוקר בעל תואר פרופסור לניהול ולכלכלה. בין תחומי המחקר שלו אפשר למנות ארגון תעשייתי, כלכלת בריאות ותורת המשחקים ולאורך השנים פרסם כתבים ומאמרים רבים בנושאים אלה.


על מוסד הלימוד


במסגרת התואר השני במנהל עסקים באוניברסיטה מוצעות מגוון של התמחויות בהן תואר שני במנהל עסקים בהתמחות ניהול שיווק, תואר שני במנהל עסקים בהתמחות ניהול נדל"ן, תואר שני במנהל עסקים בהתמחות מימון וחשבונאות, תואר שני במנהל עסקים בהתמחות אסטרטגיה ויזמות ותואר שני במנהל עסקים בהתמחות ביג דאטה ובינה עסקית. ניתן ללמוד במסלול המשלב שתי התמחויות או בתכנית ללא התמחות.


תנאי קבלה


להתמחות זו מתקבלים מועמדים בעלי תואר דוקטור ברפואה או תואר דוקטורט Ph.D. בתחומי מדעי החיים, המדעים או ענפים משיקים נוספים. כחלק מתנאי הקבלה עליהם לעבור ראיון בפני וועדת קבלה שבוחנת את ההתאמה שלהם לתכנית ואת הניסיון הקודם שלהם בתחומי הרפואה, הבריאות והניהול.

 


תעודה


לסטודנטים שמסיימים את הלימודי ועומדים בכל חובותיהם ניתן תואר שני MBA במנהל עסקים מטעם אוניברסיטת תל-אביב.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

ssssssssss

פורום לימודי מנהל עסקים

התלבטות - תואר שני במנהל מערכות בריאות או מנהל עסקים?
תילין
ללא תגובה
תואר שני בהתמחות ייעוץ ארגוני
זיו
1 תגובות
התמחות נדלן בתואר במנהל עסקים
רותם
1 תגובות
רישום לקורס תואר שני בניהול מצבי חירום
יניב כהן
1 תגובות
מנהל עסקים לתואר שני עם התמחות בהתנהגות ארגונית
הילה גואטה
1 תגובות
יש בשוק העבודה העדפה ללימודי מנהל עסקים על ניהול משאבי אנוש?
זוהר
1 תגובות
מנהל מערכות חינוך במרכז הארץ
לירן חגבי
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,956 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  המכללה האקדמית אשקלון454 חוות דעת

 • 3.9

  המכללה האקדמית אחוה454 חוות דעת

 • 4.2

  מכללת תל חי555 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא תואר שני במנהל עסקים

אמרי גלאי
"למי שטובים מאוד בניהול צוות ובעלי קשרי אנוש טובים יש אפשרויות במגוון תפקידים ניהוליים. בתפקידים כאלה חשוב להבין מה מניע עובדים ואיך לתת להם מוטיבציה ופידבק בדרך שתחזק אותם. כשאני מגייס לתפקידים כאלה אני מחפש קודם כל אנשים שיודעים לרתום אחרים איתם, חשובה מאוד גם יכולת לתת דוגמה אישית."
"להיות מנהל זה לאו דווקא לנהל אנשים. יש מגוון תפקידים חשובים ובכירים שבהם לא מנהלים ישירות עובדים אחרים, בעיקר בניתוח מספרים ונתונים, תפקידים שמתאימים לבעלי רקע בחשבונאות וכלכלה."
אמרי גלאי
מנכ"ל וולט ישראל
Whatsapp Whatsapp