קורס הנחיית קבוצות למתקדמים במכללת גישות

מכללת גישות להדרכה וניהול

אהבת? שתף ב:

קורס הנחיית קבוצות למתקדמים - מכללת גישות


ממוקדים בדרך מטרה


ניהול הוא משימה מאתגרת ומורכבת מאוד. כדי להביא את הארגונים שלהם להצלחה כלכלית ושיווקית מנהלים צריכים לשלוט במגוון רחב של היבטים, מתקציבים ופעילות פיננסית ועד למשאב האנושי. האם ניתן ללמוד להיות מנהלים טובים יותר? איך אפשר להפיק את המרב מהארגון ומהגורמים שמרכיבים אותו? באמצעות כלים מעולם הנחיית הקבוצות והאימון, אפשר להציב מטרות בצורה ברורה יותר וגם לפעול כדי להגיע אליהן בצורה היעילה ביותר.


קורס מנחי קבוצות למתקדמים שמוצע במכללת גישות בא להעניק למנחים ולמאמנים כלים להובלה של מנהלים לעבר יעדיהם. המסלול מקנה מגוון של טכניקות וכלים מתקדמים מעולם הנחיית הקבוצות, באמצעותם אפשר להנחות דרגים בכירים בשלל מגזרים ומסגרות במשק הישראלי ולעזור להם בדרכם לרווחיות ולהצלחה. הכלים הנלמדים בקורס זה יכולים לסייע לתלמידים לפתח את הקריירה ולהגדיל את היצע הלקוחות שלהם. הקורס מוצע בשלוחת מוסד הלימוד ברחובות.


תכנית הלימודים

 

קורס זה להנחייתצ קבוצות בגישת הקונפליקט, מתאים לבעלי תפקידים בתחומי ההנחיה ומקנה להם כלים מעשיים וטכניקות מתקדמות בגישה חווייתית אשר שמה דגש על פיתוח של מיומנויות התנהגותיות דרך הצבה של אתגרים והובלה של קבוצות אל היעד בראיה ייעוציצ, אסטרטגית ומערכתית, דרך ראייה הנחייתית וטקטית.


במהלך ההכשרה המקצועית המשתתפים מכירים מגוון של טכניקות מתקדמות להנחיה של קבוצות במסגרות ארגוניות ועסקיות. הם לומדים כיצד להשתמש בכלים של ראייה ייעוצית, אסטרטגית, מערכתית וטקטית כדי להוביל קבוצות לעבר יעדים ומטרות וכדי להציב להן אתגרים עסקיים חדשים. כמו כן, הם לומדים כיצד לפתח יצירתיות בהנחיה, איך לנהל זמנים באופן יעיל וכיצד להציג מסרים בצורה אפקטיבית מול קבוצות. הם גם בוחנים שיטות לבנייה של סדנאות עבור ארגונים בתחומי מדעי ההתנהגות.


מתכונת הלימוד


התכנית כוללת כ - 72 שעות לימוד אקדמיות והיא מתקיימת במתכונת קורס ערב, שמתאים לאנשים העובדים במשרה מלאה. המסלול משלב בין הרצאות עיוניות לבין תרגולים פרקטיים מגוונים, שמתקיימים בקבוצות קטנות. המשתתפים לוקחים חלק בדיונים כיתתיים, בניתוח של אירועים מהשטח ובהתנסות מעשית, במטרה להבין לעומק את מיומנויות ההנחיה הנלמדות.


סגל הוראה


מנחה הקורס הוא בעל הכשרה אקדמית בענפי הסוציולוגיה והפסיכולוגיה החברתית. כמו כן, הוא משמש יועץ ארגוני בכיר ומחזיק בניסיון של עשרות שנים בתחום ליווי מנהלים בכירים במגזר העסקי, הארגוני והמוסדי בישראל.


על מוסד הלימוד


מכללת גישות היא מוסד להכשרה מקצועית בתחומי הניהול וההנחיה שפועל למעלה מ - 30 שנה. במכלה אפשר ללמוד במבחר הכשרות מקצועיות, בהן קורס מנחי קבוצות, קורס מיומנויות ניהול וקורס ייעוץ ארגוני. מסלולי הלימוד שמים דגש על הפן היישומי ועל ההתנסות במיומנויות הנלמדות, במטרה לסייע לבוגרים לשדרג את הקריירה.

 


תנאי קבלה


קורס זה מתאים לאקדמאים וכן לבעלי תפקידים מתחומי ההנחיה כגון למאמנים, למנחי קבוצות למדריכים ולתפקידים משיקים נוספים, בעלי ניסיון בתחום אשר ברצונם להנחות קבוצות של מנהלים בשלל דרגים בכירים. תנאי חובה לקבלה הם תואר ראשון וניסיון קודם בהנחייה.

 

תעודה


בוגרים אשר עומדים בכל תנאי הסף בקורס זכאים לקבלת תעודה מקוצעית ומוכרת בהנחיית קבוצות למתקדמים, שניתנת על ידי מכללת גישות באישור של משרד החינוך. בפני הבוגרים עומדת האפשרות להשתלב בתור עצמאיים במערך ההדרכה של "גישות הדרכה וייעוץ" ולצבור ידע יישומי וניסיון בשוק העסקי, הפרטי והציבורי.