לימודי הוראת פיזיקה באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי חינוך לתעודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תל אביב - הוראת פיזיקה.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הוראת פיזיקה באוניברסיטת תל-אביב - תעודת הוראה בפיזיקה

 

להנחיל את חדוות הפיזיקה

 

בתי הספר ומערכת החינוך הבינו שהטכנולוגיה והמדעים הם חלק בלתי נפרד מהחיים היום־יומיים שלנו, ושלמען עתיד טוב יותר לחברה ולעולם אנו נזקקים לאנשים שאוהבים את התחומים הללו. כדי שיהיו כמה שיותר חוקרים, מדענים וממציאים צריך לעודד ולקדם חינוך מדעי עוד מגיל צעיר. המגמה הזו נפוצה בקרב התלמידים עצמם אשר רוצים להיות טייסים, אסטרו־פיזיקאים ואסטרונאוטים.

 

הבסיס לכל התחומים האלה, ולעוד רבים אחרים, הוא מקצוע הפיזיקה. אך כדי להפוך תחום זה לנפוץ ולמקובל גם בקרב בני נוער צריך להתאים אותו לתלמידים, לגרום להם להבין אותו וליהנות מההפתעות שהוא טומן בתוכו. לשם כך, צריך מורים שמכירים את התחום מבפנים, שחוקרים אותו ורוצים להנחיל את האהבה אליו לדורות הבאים.

 

 

תכנית לימודים

 

לימודי הוראת פיזיקה בחוג לחינוך מתמטי, מדעי וטכנולוגי של בית הספר לחינוך באוניברסיטת תל-אביב מכשירים מורים לפיזיקה בבתי הספר העל־יסודיים ובאים לקדם ולהעשיר את הידע המדעי והפדגוגי של מורים ושל אנשי חינוך אשר מלמדים ועוסקים בתחום הפיזיקה והמדעים בבתי הספר היסודיים והעל־יסודיים.

 

הסטודנטים מתנסים במחקר של החינוך המדעי והם לומדים על ההיבטים העיוניים והיישומיים של הוראת הפיזיקה והמדעים לילדים מתבגרים ולתלמידי תיכון. הם לומדים דרכי הוראה לתלמידים מתקשים מחד גיסא, ושיטות עידוד תלמידים מצטיינים מאידך גיסא. כמו כן, הם לומדים על שימוש בטכנולוגיות הוראה שונות ועל למידה ברשת והם מתנסים בהוראת מדעים אינטגרטיבית. נוסף על כך, תכנית הלימודים מקנה לתלמידים את הידע הנצרך למורה על אינטואיציה ולמידה, על מוטיבציה ועל קידום רמת חשיבה קוגניטיבית.

 

מתכונת הלימוד

 

הלימודים מתקיימים פעמיים בשבוע במשך שנה. ניתן לשלב את הלימודים עם תואר שני בהוראת מדעים. מתכונת הלימודים בנויה מלימודים עיוניים ומסדנאות והיא מחולקת לשתי חטיבות עיקריות – מתודות להוראת פיזיקה ומתודות פדגוגיות לחינוך ולהוראה.

 

נושאי הלימוד

 

  • שינוי תפיסות על מדעים
  • למידה מדעית
  • דרכי הקניית מושגים מדעיים
  • ניתוח שיח לימודי
  • היבטים רגשיים בהוראה ובלמידה
  • טכנולוגיה ופדגוגיה
  • שיטות להוראת פיזיקה    
  • היבטים קוגניטיביים בהוראת מדעים    
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

החוג לחינוך מתמטי, מדעי וטכנולוגי של בית הספר לחינוך באוניברסיטת תל-אביב מאפשר לסטודנטים ללמוד תארים מתקדמים, לימודי המשך ולימודי תעודת הוראה. החוג שם לעצמו מטרה לקדם את תחומי המדעים והטכנולוגיה במערכת החינוך ובקרב תלמידי בית הספר. כדי להגשים מטרה זו, תכניות הלימוד נבנו על בסיס ידע ומיומנויות של אנשי חינוך, של חוקרים ושל מפתחי תכניות לימודים. בין המסלולים לקבלת תעודת הוראה אפשר ללמוד לימודי הוראת מתמטיקה, לימודי הוראת ביולוגיה ולימודי הוראת מחשבים.

 

תנאי קבלה

 

המעוניינים ללמוד בתכנית זו צריכים להיות בעלי תואר בוגר בפיזיקה ממוסד לימודים מוכר.

 

תעודה

 

סטודנטים המסיימים ומגישים את כל מטלות הקורס מקבלים תעודת הוראה בפיזיקה מטעם אוניברסיטת תל-אביב.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי תכנית הלימודים משתלבים במגוון תפקידים במערכת החינוך, הם משמשים כמרכזי מקצוע הפיזיקה בבתי הספר, הם מנחים מורים להוראת התחום והם מפתחים תכני לימוד ומעריכים תכנים קיימים ומתאימים אותם למחקר העכשווי ולצרכים של התלמידים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב
פורום לימודי חינוך
איתור מורים ביסודי המשלבים ילדים עם ליקויי למידה בכיתה רגילה
נטלי
ללא תגובה
היכן אפשר ללמוד הוראה מתקנת?
רעות לוק
ללא תגובה
איפה ניתן לעשות קורס התאמה למערכת החינוך?
כפר קרע
1 תגובות
מכללות בצפון להסבת אקדמאים להוראת אנגלית
לאנא אבו אחמד
1 תגובות
תואר שני באנגלית או ניהול מערכות חינוך?
אנה
1 תגובות
הרחבת הסמכה בלשון בשנה אחת
מור
1 תגובות
הסבה מקצועית להוראת אנגלית
לאנא אבו אחמד
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp