תואר שני בייעוץ ארגוני בהתמחות ייעוץ הנדסי במסלול האקדמי המכללה למינהל

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בייעוץ ארגוני בהתמחות ייעוץ הנדסי במסלול האקדמי המכללה למינהל

תואר שני בייעוץ ארגוני עם התמחות בייעוץ הנדסי במסלול האקדמי המכללה למינהל

 

הנדסת אנוש

 

הייעוץ הארגוני הוא תחום אשר מטרתו להסתכל על ארגונים, על חברות ועל תהליכים מנקודת מבט עילית שאינה מעורבת באינטרסים הפנימיים של הפוליטיקה הקיימת בתוך הארגון. פרספקטיבה זו מעניקה ליועצים הארגוניים את האפשרות לבחון תהליכים, לאתר תקלות ולמצוא פתרונות אשר יכולים לשפר את איכות התוצר, את עלות התהליך, את רווחת העובדים ואת חוות הדעת של הצרכנים. משכך, אין זה מפתיע שיותר ויותר מהנדסים, אשר ניחנו בראייה ליניארית ואנליטית, מוצאים עצמם נמשכים לתחום עיסוק זה.

 

תואר שני בייעוץ ארגוני בהתמחות ייעוץ הנדסי נבנה במטרה למלא את הצורך של התעשייה במהנדסים שנוסף על הכישורים ההנדסיים שלהם של איתור בעיות ומציאת פתרונות מקוריים ויצירתיים, יש להם כישורי ניהול והובלת צוותים ויכולות להתערבות ולשנות מבפנים.

 

תכנית הלימודים

 

תואר שני בייעוץ ארגוני בהתמחות ייעוץ הנדסי במסלול האקדמי של המכללה למינהל מקנה לסטודנטים כלים ניהוליים וראייה אינטגרטיבית ארגונית. הסטודנטים במסלול זה לתואר שני בייעוץ ארגוני מנתבים את כישורי ההנדסה שלהם למען פיתוח והובלה של תהליכים ארגוניים לצרכים שונים. הם לומדים לשלב את מיומנויות ההנדסה והחשיבה הליניארית עם מיומנויות של ניהול הנדרש כדי להוביל צוותים, לייעץ להנהלה וללוות עמיתים בתהליכים פנים - ארגוניים וחוץ - ארגוניים.

 

תכנית התואר השני מרחיבה את ארגז הכלים ההנדסי של הסטודנטים ומעניקה להם ידע על תחומים הנדסיים – כמותיים תומכי החלטות הנדרשים לתפעול השוטף של ארגונים. כמו כן, הם לומדים על אבחון ומיפוי תקלות פנימיות ועל שיטות ודרכים להתערבות.


מתכונת הלימוד

 

משך התואר כשנה קלנדרית אחת הנפרשת על פני שלושה סמסטרים. מתכנות הלימוד כוללת הרצאות פרונטאליות, סדנות והכשרה מעשית.

 

נושאי לימוד

 

 • מודלים ארגוניים הנדסיים
 • הטמעת טכנולוגיות בארגון
 • הנחיית קבוצות וייעוץ צוותי
 • אינטגרציה הנדסית – ניהולית
 • מאסטרטגיה למצוינות תפעולית
 • מודלים של אבחון ארגוני אינטגרטיבי    
 • פסיכולוגיה ארגונית
 • התערבויות ייעוציות
 • תהליכי קבלת החלטות
 • מנהיגות ופיתוח מנהלים
 • התנהלות כלכלית בארגון    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המכללה למינהל היא מוסד ללימודים גבוהים המציע מגוון מסלולי לימוד לתואר ראשון, לתואר שני ולמכינות קדם – אקדמיות. המכללה מכשירה את הסטודנטים שלה לעבודה מעשית לאחר סיום הלימודים בעזרת הפעלה של מרכז לניהול קריירה. בין המסלולים לתארים מתקדמים שיש במכללה אפשר ללמוד תואר שני במנהל עסקים, תואר שני במשפטים, תואר שני בלימודי משפט ללא משפטנים ותואר שני במיסים בעסקים.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לתואר שני בייעוץ ארגוני בהתמחות ייעוץ הנדסי צריכים להיות בוגרי לימודי הנדסת תעשייה וניהול שלהם שנתיים לפחות של ניסיון תעסוקתי. מועמדים בעלי תואר ראשון מתחומים אחרים בהנדסה צריכים להשתתף בשיעורי השלמה.

 

 

תעודה

 

הסטודנטים שמסיימים את כל דרישות הלימודים, לרבות השלמת ההכשרה המעשית, מקבלים תואר M.A בייעוץ ופיתוח ארגוני בהתמחות ייעוץ הנדסי מטעם המכללה למינהל.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר משתלבים בארגונים במגזר הציבורי ובחברות במגזר הפרטי בתפקידים רבים כמו מנהלי פרויקטים, ראשי תחומים, מהנדסי תהליכים, יועצים ארגוניים ועוד.

עוד מסלולי לימוד - המסלול האקדמי המכללה למנהל
Whatsapp Whatsapp