לימודי הנדסת מכונות בהתמחות הנדסה רפואית וביומכניקה באוניברסיטת בן-גוריון

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסת מכונות בהתמחות הנדסה רפואית וביומכניקה באוניברסיטת בן-גוריון

לימודי הנדסת מכונות עם התמחות בהנדסה רפואית וביומכניקה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב

 

רפואה מכנית

 

הנדסת מכונות היא תחום הנדסי אשר כולל תכנון, פיתוח, ייצור, שיפור ומחקר של מערכות מכניות ושל מערכות אנרגיה. התחום חולש על כל מכונה קיימת, החל מכלי תחבורה כמו מכוניות ומטוסים, וכלה במכונות לשימוש ביתי ממכונות כביסה ועד בית חכם המתופעל כולו על טכנולוגיה. הדיסציפלינה כוללת בתוכה את אחד התחומים החשובים ביותר כיום – ההנדסה הרפואית והביומכנית, אשר מפתחת את המכונות שמצילות חיים.

 

לימודי הנדסת מכונות בהתמחות הנדסה רפואית וביומכניקה באה לחקור ולקדם את תחום ההנדסה, המדע והרפואה בעזרת עזרים טכנולוגיים אשר בעזרתה ניתן יהיה לבצע בדיקות לא פולשניות, להמציא מכונות שיאתרו פגמים גנטיים מבעוד מועד ועוד.

 

תכנית הלימודים

 

לימודי הנדסת מכונות בהתמחות הנדסה רפואית וביומכניקה באוניברסיטת בן-גוריון מקנים לסטודנטים את המיומנויות התיאורטיות לצד המיומנויות היישומיות למחקר ולתכנון ולפיתוח מערכות ומכונות בדגש על מכונות המיועדות לתעשייה הביו-רפואית. הסטודנטים ללימודי הנדסת מכונות לומדים את מקצועות המדע הבסיסיים, כמו פיזיקה, מתמטיקה, כימי ומחשבים וכן את מקצועות ההנדסה הבסיסיים, כמו דינמיקה, מכשור ומדידות ושיטות נומריות בהנדסה.

 

תכנית הלימודים בהתמחות הנדסה רפואית מתמקדת בחקר תהליכים ביולוגיים בעזרת אמצעים הנדסיים. הסטודנטים לומדים על מכשור ביו-מכני המשמש למחקר ולרפואה וכן על ביומכניקה של גוף האדם. נוסף על כך, הסטודנטים לומדים להתאים מכונות על ההיבטים השונים שלהם לעבודה על גוף האדם, לבדיקות מסוגים שונים ולפיתוח המחקר במעבדות.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי התואר נמשכים כשלוש שנים. מתכונת הלימוד בנויה מהרצאות פרונטאליות, מתרגולים, ממעבדות ומעבודה על פרויקט גמר והיא כוללת קורסי חובה כלליים, קורסי חובה בהתמחות הנדסה רפואית וביומכניקה וקורסי בחירה.

 

נושאי לימוד

 

 • גרפיקה הנדסית
 • תיכון מכונות
 • מערכות ליניאריות
 • חוזק חומרים
 • מבוא לתרמודינמיקה
 • זרימה צמיגה
 • מבוא לתורת האלסטיות
 • תורת התנודות
 • תכונות מכניות של חומרים
 • טכנולוגיות ייצור    
 • ביומכניקה של עורקים ועצמות    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

אוניברסיטת בן גוריון היא מוסד ללימודים גבוהים אשר מעודד את המחקר, את המדע ואת ההתפתחות הטכנולוגיות למען קידום איכות החיים. האוניברסיטה מדגישה את חשיבות המעורבות החברתית והמעורבות הסביבתית בישראל ובנגב. בחוג להנדסת מכונות אפשר ללמוד מגוון תכניות לימוד לתואר ראשון ולתארים מתקדמים בהתמחויות שונות, ובהן לימודי הנדסת מכונות בהתמחות מכטרוניקה ורובוטיקה, לימודי הנדסת מכונות בהתמחות מכניקת המוצק, לימודי הנדסת מכונות בהתמחות מערכות זרימה ולימודי הנדסת מכונות בהתמחות מערכות תרמיות.

 

תנאי קבלה

 

ללימודי הנדסת מכונות מתקבלים מועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה וציון 550 ומעלה בפסיכומטרי. הקבלה ללימודים נעשית על סמך שקלול ציוני תעודת הבגרות עם ציון הפסיכומטרי כאשר הסכם המתקבל צריך להיות 520 לפחות.

 

 

תעודה

 

סטודנטים שסיימו את כל מטלות הלימודים, לרבות הגשת פרויקט הגמר, מקבלים תואר B.Sc. בהנדסת מכונות מטעם אוניברסיטת בן-גוריון.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר עובדים כמהנדסים וכחוקרים בקופות חולים, בבתי חולים, במכוני מחקר, בתחום רפואת הספורט, רפואת הטיסה והחלל וכן הם ממשיכים למחקר ולתארים מתקדמים באקדמיה.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון
Whatsapp Whatsapp