רוצה פרטים על חינוך דמוקרטי?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי חינוך דמוקרטי לתואר ראשון

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על חינוך דמוקרטי? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי חינוך דמוקרטי B.Ed.


בוחרים בחינוך


החינוך הדמוקרטי הוא אחד הזרמים במערכת ההוראה, שפועל בהתאם לערכי זכויות האדם ומקרב בין החברה למתרחש בתוך בית הספר. הגישה שואפת לעודד את התלמידים הצעירים להיות מעורבים בחברה שסביבם על כל המישורים שבה. בפועל, בבתי הספר הדמוקרטיים סבורים שכל אחד מהתלמידים הוא ייחודי וכך מאפשרים להם לבחור את המקצועות בהם הם מתעניינים ומצטיינים ולהעמיק בהם.


מכאן שהמורים בחינוך הדמוקרטי לא רק מעבירים ידע לימודי לתלמידים שלהם, אלא גם מדריכים אותם בדרכם להפוך לאזרחים צעירים ולמנהיגי העתיד. הם צריכים לפתח בהם מיומנויות כגון יצירתיות, אקטיביזם, יזמות וגמישות מחשבתית ובמקביל לטפח את הכישורים ונקודות החוזק שלהם.


לימודי חינוך דמוקרטי שמתקיימים במספר מוסדות בישראל באים להכשיר את צוות המורים בבתי הספר הדמוקרטיים היסודיים והעל יסודיים. מסלולים אלה בלימודי החינוך גם מעניקים לסטודנטים כלים לפיתוח מנהיגות ולהובלת תהליכי למידה חדשניים בבתי הספר. מרבית התכניות מוכרות על ידי המכון לחינוך דמוקרטי ומעניקות הסמכות מטעמו.


למי מיועדים הלימודים


הלימודים מיועדים למי שברצונם להשתלב כמורים בבתי ספר דמוקרטיים, במסגרות חינוך בלתי פורמלי ובפרויקטים ליזמות חברתית וחינוכית. הם מתאימים לאנשים עם זיקה למנהיגות וליזמות, בעלי אוריינטציה חברתית ואקולוגית שבוערת בהם השאיפה להוביל תהליכים משמעותיים במערכת החינוך הישראלית.


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול זה מכירים לעומק את גישת החינוך הדמוקרטי ורוכשים כלים חינוכיים וחברתיים שאותם הם יכולים להטמיע בבתי הספר במטרה להוביל שינוי. כך הם מכירים תיאוריות מן החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי ובוחנים סוגיות פסיכולוגיות, התפתחותיות וערכיות בחייהם של ילדים ובני נוער. בהמשך הם לומדים כיצד לשלב טכנולוגיות בכיתות הלימוד ואיך לעודד תהליכי מחקר ודיון בין התלמידים. הם גם בוחנים דרכים לקידום של פרויקטים בתחומי איכות הסביבה והיזמות במסגרות החינוך, במטרה לפתח את התלמידים שלהם כאזרחים פעילים ומעורבים.


מתכונת הלימוד


הלימודים נפרשים לרוב על פני כארבע שנים. בדרך כלל הלימודים מתקיימים בארבעה או בחמישה ימים מלאים בשבוע, עם זאת ישנם מוסדות שמאפשרים לבחור ולהתאים את שעות הלימוד ולרכז את הקורסים בימים מסוימים בשבוע. במרבית התכניות מתקיימים שיעורים גם בימי שישי.


רוב מוסדות הלימוד מציעים מספר מסלולים להתמחות, לקבלת תעודת הוראה בענפים במדעי החברה או במדעים. אלה כוללות לימודי הוראת היסטוריה, לימודי הוראת ספרות, לימודי הוראת מקרא או לימודי הוראת ביולוגיה.


תכניות החינוך הדמוקרטי משלבות בין לימוד פרונטלי בכיתה לבין מגוון של תכנים מעשיים וחווייתיים. הסטודנטים לוקחים חלק בסיורים, במפגשים עם אנשי חינוך, בסדנאות פרקטיות ובפרויקטים בתחומי היזמות והסביבה. בשנת הלימודים האחרונה הם מבצעים התנסות מעשית בבתי ספר דמוקרטיים.


נושאי הלימוד

 

 • חינוך בלתי פורמלי
 • תרבות נוער
 • חינוך לערכים
 • פסיכולוגיה התפתחותית
 • גיאוגרפיה אנושית
 • פיתוח חשיבה ביקורתית
 • מרחבים אקולוגיים
 • אקטיביזם חברתי וסביבתי
 • יהדות ותרבות ישראל    
 • דיאלוג בין מבוגרים וילדים    
 • ועוד


תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה לתכנית, המועמדים צריכים להיות בעלי נתונים גבוהים בתעודת הבגרות ובפסיכומטרי. לרוב נדרש ציון התאמה שבין 525 - 550 וממוצע בגרויות מעל 93. כמו כן, עליהם להיות בעלי ניסיון חינוכי קודם במסגרות פורמליות או בלתי פורמליות. מתקיימים ראיונות אישיים בהם נדרשים להציג מיזמים חברתיים בהם לקחו חלק וניסיון חינוכי וסביבתי רלבנטי נוסף.


תעודה


הסטודנטים שמסיימים את הלימודים בתכנית בהצלחה מקבלים תואר ראשון B.Ed. בחינוך, תעודת הוראה, בהתאם לשכבת הגיל וההתמחות שנבחרת, ותעודת התמחות מטעם המכון לחינוך דמוקרטי. ישנם מוסדות לימוד שמעניקים גם דיפלומות נוספות, בהן תעודת עובדי חינוך בקידום נוער ותעודת מדריכי העשרה.

 


מוסדות

 

 

 • המכללה האקדמית לחינוך קיי (באר שבע): המכללה מציעה את תכנית "שבילים" לחינוך, סביבה וחברה. התכנית מעודדת יזמות וחדשנות חינוכית וחברתית ופעילות למען הסביבה במוסדות הלימוד, והיא מתקיימת במסלול מודולרי וגמיש שמאפשר להתאים את מערכת השעות לצורכים האישיים. עוד מתקיימים במכללה לימודי חינוך יסודי ולימודי חינוך על יסודי בשלל התמחויות, לימודי הוראת חינוך גופני, לימודי חינוך לגיל הרך, לימודי חינוך מיוחד ולימודי הוראת אמנויות.

 

 

 • מכללת סמינר הקיבוצים (תל אביב): בסמינר הקיבוצים פועל המכון לחינוך דמוקרטי וחממה ליזמות חברתית וחינוכית, במסגרתן ניתן ללמוד לימודי חינוך דמוקרטי בתכנית מיוחדת. הסטודנטים במסלול זה יכולים לבחור בין שלושה מסלולים להתמחות: ניהול עסקי וחברתי, ביולוגיה בדגש סביבתי ומדעי הרוח עם דגש חברתי. במכללה מתקיימים מגוון מסלולים נוספים בתחום החינוך, בהם לימודי חינוך אנתרופוסופי, לימודי חינוך לגיל הרך, לימודי חינוך מיוחד ולימודים להוראת מקצועות מגוונים כגון מתמטיקה, אנגלית, ספרות ומקרא.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על חינוך דמוקרטי?

רוצה לדעת יותר על חינוך דמוקרטי?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד חינוך דמוקרטי

התאמה לתפקיד בחינוך והוראה

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: חינוך דמוקרטי

התקבלו 3 דירוגים בציון ממוצע 4.7 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא חינוך והוראה

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp