היחידה הארצית לחקירות וביטחון - קורסים בתחום הביטחון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי ביטחון?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על היחידה הארצית לחקירות וביטחון.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


ללמוד ביחידה הארצית לחקירות וביטחון


על מוסד הלימוד


היחידה הארצית לחקירות וביטחון היא מוסד להכשרות מקצועיות בתחום הביטחון. מוסד הלימוד פועל בחסות של המרכז להשתלמויות באוניברסיטת בר אילן והוא מציע שלל קורסים ותכניות הדרכה. מוסד הלימוד מפעיל שלוחות ברחבי הארץ, בערים ירושלים, תל אביב, באר שבע וחיפה.


תכניות ההכשרה המקצועית שמתקיימות במוסד זה משלבות בהן עשייה מעשית לצד למידה תיאורטית וכך שואפות להעניק לתלמידים את מירב הכלים להשתלבות בתפקידים משמעותיים ומבוקשים בתחום הביטחון לאחר תום הקורסים. חלק מן התכניות מאפשרות לממן את שכר הלימוד באמצעות הפיקדון לחיילים משוחררים. מוסד הלימוד מסייע לבוגריו במציאת עבודה וכן עוזר לתלמידים מצטיינים להשתלב בתעסוקה כבר במהלך ההכשרות. נוסף על ההכשרות המקצועיות המוצעות, מוסד הלימוד מפעיל משרד חקירות וכן מציע שירותי ייעוץ בטחוני לארגונים.


מסלולי לימוד


אלה חלק מן התכניות הנלמדות במוסד הלימוד:

 

 

 • קורס בודקי פוליגרף: קורס בודקי פוליגרף בא להעניק לאנשי מקצוע מנוסים בתחום החקירות הפליליות והפרטיות כלים מקצועיים לביצוע בדיקות במכונת אמת. התכנית כוללת התנסות מעשית בהפעלה של מכשירי פוליגרף. היקף הקורס הוא כ - 360 שעות ועוד כ - 60 שעות שמוקדמות לביצוע של פרויקט. אורך המסלול נע בין 5 - 7 חודשי לימוד.

 

 

 • קורס מנהלי אבטחה: קורס מנהלי אבטחה מותאם לתקנים של משטרת ישראל, ובמהלכו לומדים טכניקות לניהול של חברות אבטחה, לתחקור של אירועים בטחוניים ולהתמודדות עם מצבי חירום ואיומים משלל סוגים. משך התכנית כשישה חודשים והיא כוללת כ - 192 שעות לימוד.

 

 

 • קורס חוקרים פרטיים: בקורס חוקר פרטי לומדים על שלל סוגי חקירות ובהן חקירות אישיות, חקירות כלכליות וחקירות ביטוח. במסגרת התכנית, שנפרשת על פני כשבעה חודשים, מתוודעים לשיטות תשאול, מעקב, ניהול חקירות ושימוש בפוליגרף וכן סוקרים את ההיבטים המשפטיים שכרוכים בעבודתם של החוקרים.

 

 

 • קורס קציני ביטחון: במסגרת קורס קב"טים מקבלים כלים חיוניים לתפקידי קציני הביטחון בשלל מסגרות, בין היתר בחברות פרטיות, במוסדות ציבור, ברשויות מקומיות ובגופי אבטחה. המסלול נמשך כשבעה חודשים והוא כולל סיורים בשטח ובסיומו מגישים פרויקט מסכם. ניתן גם ללמוד במסלול משולב לקורס חוקרים פרטיים וקציני ביטחון.

 

 

 • קורס אבטחת אישים: הקורס לאבטחת אישים מכשיר אנשי אבטחה וכוחות מיוחדים לאישים מישראל וממדינות ברחבי העולם. התכנית, שמתאימה לבעלי ניסיון במסגרות צבאיות או במשטרה, מקנה כלים ללחימה מסוגים שונים ולאבטחה באירועים ובמסגרות נוספות. המסלול מזכה את הבוגרים בתעודה מטעם מוסד הלימוד, בתעודה בין לאומית לאבטחה המוכרת בעשרות מדינות, בדיפלומת מאבטחים וכן ברישיון לנשיאת נשק ארגוני.

 


 • קורס ראשי משמרת - רמ"ש: קורס רמ"ש בא להעניק למועמדים לתפקידי ראשי משמרות כלים לניהול ולהנעה של צוותי אבטחה בגופים המונחים על ידי משטרת ישראל. במסגרת הקורס מכירים שיטות לניהול בזמני חירום ושגרה וכן מפתחים כישורי מנהיגות ורוכשים מיומנויות העברה של תדריכים והתמודדות עם דילמות פיקודיות משלל סוגים.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.
ssssssssss

מעל 28,813 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים931 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בן-גוריון1,090 חוות דעת

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין657 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp