תואר שני בחינוך בהתמחות חינוך דמוקרטי באוניברסיטת תל-אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בחינוך?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תל אביב - תואר שני בחינוך דמוקרטי.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני במדיניות בחינוך עם התמחות בחינוך דמוקרטי באוניברסיטת תל-אביב

 

חינוך שוויוני

 

חינוך דמוקרטי הוא זרם בחינוך הפורמאלי אשר מבסס את ההוראה ואת הלמידה על הגישה הגורסת כי הילד הוא אדם שלם מתוך היותו אדם, ולכן הוא זכאי לזכויות אדם בסיסיות כמו הזכות לכבוד, חופש הביטוי, חופש למידה, חופש בחירה, שוויון בינו לבין ילדים אחרים ושוויון בינו לבין מבוגרים.

 

תואר שני במדיניות בחינוך בהתמחות חינוך דמוקרטי מקנה לאנשים הבאים מעולם החינוך רובד נוסף לחקירה וללמידה של דיסציפלינת החינוך. הלומדים תחום זה מקבלים את הכלים לחקירה של מערכת החינוך הפורמאלית והבלתי פורמאלית ולגיבוש תכניות למידה והוראה ברוח החינוך הדמוקרטי כאשר הם מתבססים על ידע מוקדם על ההיסטוריה של הגישה ועל הפילוסופיה שלה.

 

תכנית הלימודים

 

התואר השני במדיניות בחינוך בהתמחות חינוך דמוקרטי באוניברסיטת תל-אביב מקדם את הלימוד הביקורתי לצד קידום המחקר של הפדגוגיה האלטרנטיבית לשם טיפוח היישומים הדמוקרטיים במערכות החינוך והחברה. הסטודנטים לומדים על משמעות החינוך הדמוקרטי, על כלי המחקר הנלווים לו ועל שיטות לבניית תהליכים לתכנון הוראה, למידה והערכה של תלמידים במסגרות החינוך הללו.

 

תכנית התואר השני בחינוך מתמקדת ברעיונות החינוכיים הקשורים למערכת החינוך ולבתי הספר המטמיעים גישות לפיתוח אישי וקבוצתי. לשם כך, הסטודנטים לומדים על אידיאולוגיות פילוסופיות של חינוך, ידע וחברה. כמו כן, הסטודנטים לומדים על ההיסטוריה של החינוך הפרוגרסיבי, על מנהיגות אותנטית, על עיצוב הזהות החינוכית בראי המחקר החינוכי ועל מודלים חלופיים ועדכניים ללמידה ולהוראה.

 

 

מתכונת הלימוד

 

התואר השני מוצע הן במסלול עיוני והן במסלול מחקרי שבסופו יש להגיש עבודת תזה. מתכונת הלימוד כוללת קורסי חובה כלליים, קורסי חובה מתודולוגיים וקורסי סמינר.

 

נושאי לימוד

 

 • חינוך, פילוסופיה ופוליטיקה
 • זהות חינוכית
 • חינוך פטריוטי בעת החדשה
 • פילוסופיה של החינוך
 • מודלים חלופיים להוראה וללמידה
 • היסטוריה של החינוך
 • השכלה של המעמד הבינוני בישראל
 • מדיניות החינוך בישראל
 • היבטים חברתיים וארגוניים של בית הספר
 • חינוך במדינה דמוקרטית    
 • נעורים ותנועות נוער ככלי חינוך בעת החדשה    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

בית הספר לחינוך של אוניברסיטת תל-אביב מציע מגוון רחב של תכניות לימוד לתואר ראשון ולתארים מתקדמים אשר כולן מושתתות על מחקר, על עיון ועל הוראה מתקדמת. הסטודנטים של בית הספר מתמקדים בשאלות הבסיסיות של הדיסציפלינה לצד סוגיות ממוקדות מטרה ודרכים ליישום הוראה נכונה. בין מסלולי הלימוד של בית הספר אפשר ללמוד תואר שני בייעוץ חינוכי, תואר שני בלימודי לקויות למידה, תואר שני בהתמחות חינוך ללקויי שמיעה, תואר שני בלימודי מנהל ומנהיגות בחינוך ותואר שני בלימודי חינוך רב לשוני.

 

תנאי קבלה

 

התואר השני במדיניות החינוך בהתמחות חינוך דמוקרטי מיועד למי שפועל במסגרות החינוך החלופיות כמו בתי הספר הדמוקרטיים, בתי ספר אנתרופוסופיים, בתי ספר דו לשוניים, בתי הספר ניסיוניים והפרוגרסיביים וכדומה. המועמדים צריכים להיות בעלי תואר בוגר בממוצע 80 ומעלה.

 

 

תעודה

 

הסטודנטים שמסיימים את כל המוטל עליהם, לרבות הגשת עבודת הגמר או עבודת התזה, מקבלים תואר מוסמך במדיניות החינוך מטעם אוניברסיטת תל-אביב.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום לימודי חינוך

איפה ניתן לעשות קורס התאמה למערכת החינוך?
כפר קרע
ללא תגובה
מכללות בצפון להסבת אקדמאים להוראת אנגלית
לאנא אבו אחמד
1 תגובות
תואר שני באנגלית או ניהול מערכות חינוך?
אנה
1 תגובות
הרחבת הסמכה בלשון בשנה אחת
מור
1 תגובות
הסבה מקצועית להוראת אנגלית
לאנא אבו אחמד
1 תגובות
מעבר ממדעי המחשב להוראה
גלי נוי
1 תגובות
חשיבות מוסד הלימודים בקבלה לעבודה
דניאל
2 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp