לימודי הנדסת מכונות בהתמחות מערכות תרמיות באוניברסיטת בן גוריון

שירות אישי - צור קשר

אוניברסיטת בן-גוריון

לימודי הנדסת מכונות עם התמחות במערכות תרמיות באוניברסיטת בן גוריון בנגב


לימודים מלאים באנרגיה


למערכות התרמיות יש תפקיד חיוני ביותר בפעילות התקינה של התעשייה. מגדלי קירור, מערכות צינורות והרכבות מכניות שונות הם רק חלק מהפיתוחים שתפקידם לווסת ולשמור על הטמפרטורות שנחוצות בתהליכי הייצור. מהנדסי המכונות נדרשים למצוא פתרונות טכנולוגיים חדשניים לקירור ולחימום, שיכולים לעמוד בצורכים הדינמיים של התעשייה ולסייע לשמור על יעילות ובטיחות.


באוניברסיטת בן גוריון אפשר ללמוד במסלול לימודי הנדסת מכונות בהתמחות מערכות תרמיות, שמתקיים כאחד מתכניות ההתמחות בלימודי הנדסת מכונות. המסלול מעניק לתלמידיו ידע וכלים בתכנון של מערכות אנרגיה חלופיות ופתרונות אנרגטיים חדשניים לזיווד אלקטרוני ולקירור של מערכות אופטיות ואלקטרוניות. בפני הבוגרים נפתחים שלל אפיקים לתעסוקה בתעשייה, למשל בתחנות כוח, במפעלים כימיים, בענף ההיי טק ובתעשייה הביטחונית.

 


תכנית הלימודים


מסלול התמחות זה מתמקד בתחום האנרגיה וביישומיו בהנדסת המכונות בימינו. בתחילת התכנית הם מתוודעים לסוגיות מרכזיות במעברי חום ובתרמודינמיקה. בהמשך הם לומדים על תהליכי הפקת אנרגיה ממגוון מקורות כגון דלקים רגילים ומקורות חלופיים כאנרגיית השמש, גלי הים או הרוח. נוסף על כך הם דנים בתיכון של מתקנים שונים מבחינה תרמית ושמים דגש על מחליפי חום. לבסוף הם סוקרים היבטים שונים בתכנון ובפיתוח של מערכות אנרגיה סולרית, מיזוג אוויר ומנועי שריפה פנימית.


מתכונת הלימוד


לימודי הנדסת מכונות נמשכים כארבע שנים כאשר את מסלול ההתמחות בוחרים לקראת השנה השלישית. הסטודנטים בהתמחות משתתפים בקורסי חובה ובחירה ייעודיים וגם לוקחים חלק בעבודה מעשית במעבדות האוניברסיטה.


בשנה האחרונה הם מבצעים פרויקט גמר בתחום המערכות התרמיות, שמתקיים בהנחיה של מהנדסים מהתעשייה וסגל ההוראה. במהלך הפרויקט הם מתכננים ומפתחים מערכות שונות שבאות לפתור בעיות הנדסיות אקטואליות ולאחר סיומו מציגים את התוצרים מול המרצים והסטודנטים.

 


נושאי הלימוד


בין הנושאים הנלמדים במסגרת התכנית ניתן למנות:

 

  • קריאוגניקה וניצול גזים
  • תיכון תרמי
  • יסודות בתורת השריפה
  • מעברי מסה
  • תרמודינמיקה במערכות חום וכוח
  • תורת המכונות
  • מקורות אנרגיה לא קונבנציונאליים
  • אנרגיה סולרית    
  • ניתוח תרמי למערכות אלקטרוניות    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


החוג להנדסת מכונות מפעיל מספר רב של התמחויות, בהן לימודי הנדסת מכונות בהתמחות מכטרוניקה ורובוטיקה, לימודי הנדסת מכונות בהתמחות מערכות זרימה ולימודי הנדסת מכונות התמחות במיגון מבנים. בפקולטה להנדסה אפשר למצוא שלל תכניות לימודים נוספות, בהן לימודי הנדסת חומרים, לימודי הנדסה ביורפואית, לימודי הנדסת בניין, לימודי הנדסת מערכות תקשורת ולימודי הנדסת תעשייה וניהול.


תנאי קבלה


תנאי הקבלה להנדסת מכונות במסלול לימודים זה כוללים ציון סכם בהנדסה 520 ומעלה ונוסף על כך ציון פסיכומטרי כללי של 550 לפחות. כמו כן המועמדים צריכים להציג ציון בבגרות במתמטיקה ברמת 4 או 5 יחידות לימוד ולעמוד ברף הנדרש בשפה האנגלית.


תעודה


לסטודנטים אשר מסיימים את הלימודים במסלול בהצלחה מוענק תואר ראשון B.Sc. בהנדסת מכונות מטעם אוניברסיטת בן גוריון. הם מקבלים גם תעודה נוספת שמעידה על השלמת ההתמחות במערכות תרמיות.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp