תואר שני בלימודי משפחה וייעוץ אדלריאני במסלול האקדמי המכללה למינהל

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בלימודי משפחה וייעוץ אדלריאני במסלול האקדמי המכללה למינהל

תואר שני בלימודי משפחה בהתמחות בייעוץ אדלריאני MA במסלול האקדמי המכללה למינהל

 

איש משפחה

 

החיים הם אינם דבר קל והם מביאים איתם התמודדויות רבות הן לאדם היחיד והן לאדם במסגרת המשפחתית. משברים, יחסים בין בני המשפחה וקשיים שיש להתמודד איתם מביא משפחות רבות לתסכול ולהרגשת מבוי סתום והם פונים לעזרתו של אדם חיצוני אשר יש לו את הידע ואת הכלים להקשיב, לתמוך ולהציע פתרונות לבעיות נפוצות יותר או פחות בחיי המשפחה, כמו התמודדות עם ילדים מתבגרים, סיוע עם הורים מבוגרים, משברים כלכליים, זהות ילדים מאומצים ועוד.

 

הגישה האדלריאנית היא מתודת טיפול הדוגלת במניעה ובטיפול מקדים במשברים פוטנציאליים. אחד מעמודי התווך של הגישה היא שלמשפחה יש תפקיד מכריע בתפקוד היומיומי של בני האדם והיא זו שאחראית על תפקודו של הילד כאדם בוגר ופעיל בחברה.

 

תכנית הלימודים

 

תואר שני בלימודי משפחה בהתמחות בייעוץ אדלריאני במכללה למינהל, אשר נבנה בשיתוף פעולה עם מכון אדלר, מכשיר את הסטודנטים על השיטה האדלריאנית ומקנה להם את הכלים לייעץ למשפחות שמתמודדות עם הקשיים השונים של החיים. הסטודנטים לומדים על מבנים שונים של משפחה, כמו משפחות חד־הוריות, משפחות יחידניות ומשפחות חד־מיניות, על ההשפעות של הרקע שממנו הן באות ועל הצרכים המשתנים בין משפחה למשפחה.

 

תכנית התואר השני בלימודי משפחה מתמקדת בזיהוי דינמיקה המשפחתית ובפנים השונים שלה, כמו מאבקי כוחות, דרכי חינוך, יחסים בין בני המשפחה והתמודדות הפרטים עם מצבי לחץ ומשבר. הסטודנטים לומדים על תפקידו ועל מקומו של היועץ המשפחתי, הם לומדים על מתודות הקשבה, על דרכי התערבות, על הגבולות של היועץ מול המשפחה ועל המתודות ליצירת דיאלוג בין פרטי המשפחה. הסטודנטים רוכשים את המיומנויות הנדרשות מהיועץ המשפחתי, כמו אבחון, מיקוד, עיבוד והסקת מסקנות.

 

מתכונת הלימוד

 

אורכו של התואר השני הוא כשנתיים. השיעורים מתקיימים פעמיים בשבוע, אחת באמצע שבוע בשעות אחר הצהריים ואחת ביום שישי בבוקר. מתכונת הלימוד כוללת הרצאות פרונטאליות, קורסי סמינר, סדנות והכשרה מעשית.

 

 

נושאי לימוד

 

 • מעגלים בחיי המשפחה
 • התפתחות לאורך החיים
 • גישות יישום שיטת אדלר
 • מעורבות והתערבות בבית
 • יסודות התיאוריה האדלריאנית
 • מוסד המשפחה ומדיניות חברתית    
 • אבדן בזקנה
 • כלכלת משפחה
 • משפחות מעורבות
 • משפחה, מגדר ועבודה
 • גישות בחקר המשפחה    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המכללה למינהל היא מוסד להשכלה גבוהה המציע מבחר מסלולי לימוד לתואר ראשון, לתואר שני ולמכינות קדם־אקדמיות. המכללה שמה דגש על המיומנויות ועל הכלים המעשיים הנדרשים מחוץ לכותלי האקדמיה ולכן היא משלבת סדנות, הכשרות מעשיות ומפעילה מרכז לניהול קריירה. בבית הספר למדעי ההתנהגות אפשר ללמוד תואר שני בלימודי משפחה בהתמחויות שונות, ובהן תואר שני בלימודי משפחה בהתמחות היסודות התיאורטיים של הגישה המערכתית ותואר שני בלימודי משפחה בהתמחות ייעוץ למשפחות במחצית השנייה לחיים. כמו כן מתקיימים מסלולים לתואר שני בייעוץ ארגוני, תואר שני במשפטים ותואר שני במנהל עסקים.

 

תנאי קבלה

 

לתואר שני בלימודי משפחה מתקבלים מועמדים בעלי תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר בממוצע ציונים 75 ומעלה. הקבלה ללימודים מותנית בריאיון קבלה.

 

 

תעודה

 

סטודנטים שמסיימים את כל מטלות הלימודים, לרבות ההכשרה המעשית, מקבלים תואר M.A בלימודי משפחה מטעם המסלול האקדמי המכללה למינהל.

עוד מסלולי לימוד - המסלול האקדמי המכללה למנהל
Whatsapp Whatsapp