רוצה פרטים על לימודי משפטים ותואר שני מנע"ס?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר ראשון במשפטים ותואר שני במנהל עסקים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי משפטים ותואר שני מנע"ס? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי משפטים LLB ותואר שני במנהל עסקים MBA במסלול משולב

 

צדק, מנהיגות וחדשנות


הזירה המשפטית והעסקית של היום היא דינמית ביותר ומשתנה ללא הרף. עורכי דין שמעוניינים להתקדם לתפקידים בכירים, ואולי גם לנהל משרדים בהמשך דרכם, צריכים להיות בעלי הבנה מעמיקה של תחומי הניהול, הפיננסים, שוק ההון והיזמות. גם עבור מנהלים, ידע משפטי הוא כלי חיוני בימינו, לשם הבנה של חוזים, חקיקה ותהליכי עבודה.


כדי להתמודד בהצלחה עם האתגרים העכשווים של שוק העבודה, מציעים מספר מוסדות לימוד מסלול משולב, שכולל לימודי משפטים עם המשך ישיר לתואר השני במנהל עסקים. התכניות מעניקות הבנה מעמיקה בעולמות המשפט והניהול וגם מקצרות את משך הלימודים לקבלת שני התארים, בוגר ומוסמך. הידע המשולב והנרחב יכול להוות יתרון לבוגרים על פני מועמדים אחרים בצאתם לשוק העבודה.


למי מיועדים הלימודים


המסלול הישיר לתואר השני מיועד לסטודנטים מצטיינים, שמחזיקים בנתוני קבלה והישגים לימודיים גבוהים במיוחד. הוא מתאים למי שמעוניינים להשתלב בתפקידי מפתח בזירה המשפטית והעסקית כאחד ומעניקה לבוגרים שלה כלים לכהן במגוון של תפקידים, כגון יועצים משפטיים, עסקיים ופוליטיים, מנהלים וכמובן עורכי דין בהתמחויות שונות.


תכנית הלימודים


הלימודים בתכנית המואצת לתואר ראשון ושני מאפשרת לסטודנטים להעמיק הן בעולם המשפטים והן בתחום הניהול העסקי. תחילה הם לומדים על סוגיות בסיסיות במשפטים ולאחר מכן מתמקדים במשפט מסחרי ועסקי ומעמיקים בהיבטים פיננסיים, רגולטוריים ושיווקיים שאליהם נדרשים עורכי דין ומנהלים כאחד. כמו כן, הם דנים בנושאים משיקים כמו שוק ההון, ממשל תאגידי, רכישות ומיזוגים וקשרים עסקיים בין לאומיים. בהמשך דרכם, במהלך התואר השני במנהל עסקים, הם מתוודעים לשלל אתגרים של מנהלים בתהליך הניהול של ארגונים וחברות.


מתכונת הלימוד


כאמור, המסלול המואץ מאפשר לסטודנטים לקצר את משך הלימודים, ברוב המוסדות התכנית כולה נפרשת על פני ארבע שנים, אך ישנם מוסדות בהם היא אורכת ארבע שנים וחצי. במקרים רבים מתקיימים גם סמסטרים בחודשי הקיץ. בחלק ממוסדות הלימוד, מאפשרים לסטודנטים במסלול לבחור התמחות במסגרת התואר השני במנהל עסקים, למשל תואר שני במנהל עסקים בהתמחות שיווק, בהתמחות מימון או בהתמחות יזמות.


התכניות כוללות קורסי חובה ובחירה של לימודי המשפטים, לצד השלמות לקראת התואר השני במנהל עסקים. בהמשך נלמדים קורסי חובה, בחירה וסמינריונים של התואר השני. מלבד הלימודים העיוניים, הסטודנטים גם לוקחים חלק בסדנאות בתחומי המשפט והעסקים ובפרקטיקום מעשי במשפט עסקי. חלק מהמוסדות מציעים גם תכניות ופרויקטים ביזמות שמאפשרות להתנסות בעבודה בפירמות ובארגונים עסקיים.

 


נושאי הלימוד

 

 • יזמות וניהול עסקים
 • דיני תאגידים
 • משפט ציבורי מנהלי
 • סדר דין אזרחי
 • תכנון קרקעות ובניה
 • אתיקה מקצועית
 • מדיניות מוצרים חדשים
 • פוליטיקה ומשפט
 • כלכלה התנהגותית ומשפט
 • יסודות בחשבונאות    
 • עסקאות מסחריות בינלאומיות    
 • ועוד


תנאי קבלה


תנאי הקבלה משתנים בין המוסדות, אך לרוב יכולים להתקבל לתכנית זו מועמדים מצטיינים עם הישגים גבוהים במיוחד. בחלק מהמקרים, הקבלה למסלול המואץ נעשית בתום השנה הראשונה, אז נבחנים ההישגים בלימודי המשפטים ונדרש ציון ממוצע שבין 80 - 85. כמו כן נדרש ציון גבוה בפסיכומטרי (מעל 700 לפחות) וציונים גבוהים בבגרות באנגלית ובבגרות במתמטיקה. לעיתים ההחלטה מתקבלת בתום השנה השלישית ללימודי המשפטים, גם היא בהצגת ממוצע ציונים גבוה בכל שנות הלימודים.


כחלק מתנאי הקבלה, המועמדים צריכים להשתתף בקורסי השלמה בתחום מנהל העסקים. בחלק מהמוסדות, הם גם צריכים לעבור ראיונות בפני ועדת קבלה שבוחנת את מידת ההתאמה למסלול המואץ.

 


תעודה


הסטודנטים שמשלימים בהצלחה את כל הדרישות במהלך התכנית זכאים לקבל בסיומה תואר ראשון LLB במשפטים ותואר שני MBA במנהל עסקים מטעם מוסד הלימוד. ישנם מוסדות שמעניקים תואר שני MA במנהל עסקים. יש לציין כי כדי לעסוק בפועל בעריכת דין בישראל הבוגרים צריכים להשלים את ההתמחות ולעבור את בחינות הלשכה.

 


מוסדות

 

 

 • הקריה האקדמית אונו: בקריה האקדמית אונו מציעים, מלבד התואר המשולב ללימודי משפטים ותואר שני במנהל עסקים, גם תכניות רבות נוספות. ביניהן לימודי משפטים לאקדמאים, לימודי מנהל עסקים, לימודי תקשורת שיווקית ופרסום וכן שלל תכניות לתואר שני.

 

 

 • האוניברסיטה העברית (ירושלים): בין המסלולים המוצעים בפקולטה למשפטים של האוניברסיטה, אפשר למנות מסלול מואץ לתואר שני במשפטים, מסלול מואץ לתואר שני בקרימינולוגיה ותכניות בין לאומיות בלימודי משפטים בשיתוף מוסדות ממדינות שונות.

 

 

 • אוניברסיטת בר אילן (רמת גן): האוניברסיטה מציעה מסלולים נוספים בתחום המשפטים, כגון תואר ראשון ושני במשפטים, תואר ראשון דו חוגי במשפטים וכלכלה, ותכנית לימודי משפטים ומזרח אסיה. כמו כן, ניתן ללמוד בתכניות לתואר שני במשפטים ותואר שני במשפט ללא משפטנים.

 

 

 • אוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי הרצליה): במסגרת התכנית להמשך ישיר באוניברסיטת רייכמן, ההרצאות של התואר השני במנהל עסקים נערכות בשפה האנגלית ומתמקדות בתחום היזמות והחדשנות. נוסף על כך, אפשר ללמוד במסלולי לימודי משפטים ותואר שני בממשל, לימודי משפטים ותואר שני בכלכלה פיננסית וכן תואר ראשון כפול ללימודי משפטים ומנהל עסקים.
שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי משפטים ותואר שני מנע"ס?

רוצה לדעת יותר על לימודי משפטים ותואר שני מנע"ס?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד לימודי משפטים ותואר שני מנע"ס