לימודי ייעוץ חינוכי במכללת עמק יזרעאל

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי חינוך והוראה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על עמק יזרעאל - לימודי ייעוץ חינוכי.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי חינוך בהתמחות ייעוץ חינוכי B.A. במכללה האקדמית עמק יזרעאל

 

הכוונה וייעוץ

 

לעתים מערכת החינוך בישראל נותנת את ההרגשה שחינוך והוראה הם אותו הדבר ושהמטרה של בתי הספר היא ללמד את התלמידים מקצועות שהוחלט כי הם התחומים ההכרחיים להשכלה ועל התלמידים להוכיח זאת בציונים ובהישגים. אך למעשה עבודת החינוך אמורה להקנות לתלמידים כלי חשיבה עצמאית, כלים להתמודדות עם מצבים שונים וכלים לאינטגרציה חברתית.

 

חלק מעבודתו של איש החינוך היא הייעוץ החינוכי. עבודה זו כוללת הכרה מעמיקה של התלמידים בבית הספר ולוודא שכל אחת ואחד מהם מקבלים את התנאים האופטימאליים למיצוי הפוטנציאל הלימודי, החברתי והרגשי שלהם. ליועץ יש את הכלים לדובב את התלמיד כדי להבין את הקשיים ואת הצרכים שלו ויש לו את המיומנויות ללוות את ההתפתחות שלו בהסתגלות למצבים השונים.

 

תכנית הלימודים

 

לימודי חינוך בהתמחות ייעוץ חינוכי במכללה האקדמית עמק יזרעאל מפתחים את החשיבה המדעית של הסטודנטים וממעודדים אותם לפתח גישות מושכלות בחינוך, הן מההיבט המחקרי והן מההיבט היישומי. הסטודנטים לומדים על אידיאולוגיות ותפיסות חינוכיות בחקר החינוך וכן על מצוינות מדעית וטיפוח קוגניטיבי בעזרת גישות טיפוליות יצירתיות.

 

תכנית הלימודים בהתמחות ייעוץ חינוכי מכשירה את הסטודנטים למלא תפקידי ייעוץ במערכת החינוך והיא מטפחת את כישורי המנהיגות שלהם באמצעות כלים לקידום ולשיפור מערכת החינוך. הסטודנטים רוכשים את כלי העבודה ההכרחיים לעבודה הטיפול והייעוץ ולשם כך הם לומדים על סוגי אישיות שונים, על השיטות השונות לנהל ריאיון ייעוצי כדי לקבל את המידע הנדרש לטיפול הולם לפי הצרכים של התלמיד.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי התואר נמשכים כשלוש שנים. מתכונת הלימוד בנויה מקורסי יסוד, מקורסי חובה בחינוך, מקורסי חובה בהתמחות ייעוץ חינוכי, מקורסי בחירה ומהכשרה מעשית.

 

נושאי לימוד

 

 • פילוסופיה של החינוך
 • מבוא לייעוץ
 • סוגיות בחינוך לערכים
 • תורת האישיות
 • הפרעות רגשיות
 • פסיכולוגיה אבנורמלית
 • למידה משמעותית
 • מדיניות החינוך בישראל
 • חינוך בחברה רב־תרבותית
 • מבוא לריאיון הייעוצי    
 • גיל ההתבגרות מההיבט החינוכי והפיזיולוגי    
 • ועוד


על מוסד הלימודים

 

המכללה האקדמית עמק יזרעאל היא מרכז אקדמי המאפשר לימודים לתואר ראשון ולתואר שני במגוון מסלולי לימוד. לשם הכשרת הסטודנטים לעבודה מחוץ לכותלי המכללה, הם משתתפים בתכניות השמה והכשרה מעשית. בין תכניות הלימוד של המכללה אפשר ללמוד לימודי מדעי ההתנהגות, לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, לימודי פסיכולוגיה ולימודי שירותי אנוש.

 

תנאי קבלה

 

ללימודי חינוך מתקבלים מועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה וציון בבחינת הפסיכומטרי. הקבלה ללימודים נעשית על סמך שקלול הציונים לפי הנוסחה של המכללה. מועמדים בעלי תעודת בגרות בממוצע גבוה במיוחד יכולים להתקבל ללא ציון בבחינת הפסיכומטרי ומועמדים בעלי ציון פסיכומטרי גבוה במיוחד יכולים להתקבל ללא התחשבות בציוני תעודת הבגרות.

 

תעודה

 

סטודנטים שמסיימים את כל מטלות הלימודים מקבלים תואר B.A בחינוך מטעם המכללה האקדמית עמק יזרעאל.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית עמק יזרעאל

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית עמק יזרעאל

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp