תואר ראשון בתקשורת ומזרח תיכון באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר בתקשורת?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - תקשורת ומזרח תיכון.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר ראשון דו ראשי בתקשורת ולימודי מזרח תיכון באוניברסיטת בר אילן

 

רוח מזרחית

 

התקשורת על ערוציה השונים שינתה את פני החברה בעולם כולו. הטלוויזיה, העיתונות והאינטרנט נגישים כל אדם הן מהיבט של מי שצורך את התקשורת והן מההיבט של מי שמספק אותה. דוגמה טובה לכך אפשר לראות במזרח התיכון, עם ערוץ אל ג'זירה שמאפשר הצצה לעיניים המערביות על הנעשה במדינות המזרח התיכון, עם האביב הערבי שהוליד מהפכות באמצעות הפייסבוק ועם גיוס המונים למלחמות דת, כדוגמת דעאש.

 

תואר דו חוגי של תקשורת ולימודי המזרח התיכון מקנה כלי מחקר ותיאוריות מתודולוגיות על החיבור האימננטי של שתי הדיסציפלינות אשר מספק נקודת מבט עילית על הנעשה במזרח התיכון כמשתקף בערוצי התקשורת.

 

תכנית הלימודים

 

המסלול הדו חוגי לתואר ראשון בתקשורת ולימודי המזרח התיכון באוניברסיטת בר אילן משלב בין שתי הדיסציפלינות ומספק לסטודנטים ראייה רחבה וכלי מחקר לבחון את הנעשה במזרח התיכון מנקודת מבט תקשורתית. הסטודנטים לומדים את מקצועות היסוד של שני התחומים והם לומדים על דעת קהל, על יחסי ציבור ועל רטוריקה לצד קורסים על המזרח התיכון בעת החדשה, על יחסי מסחר במזרח התיכון ולימוד השפה הערבית.

 

תכנית הלימודים ממקדת את הסטודנטים על הקשר בין העולם התקשורת לבין העולם הערבי. הסטודנטים לומדים על האסלאם בראי התקשורת המערבי ועל השתקפות העולם המערבי בערוצי התקשורת הערביים, על ניצול המדיה לטובת קידום מטרות פוליטיות במזרח התיכון, על מדיניות החוץ של מדינות המזרח התיכון ועוד.

 

מתכונת הלימוד

 

משך התואר הוא שלוש שנים. מתכונת הלימוד כוללת קורסי חובה בתקשורת, קורסי חובה בלימודי המזרח התיכון, קורסי בחירה, קורסי סמינר וסדנות.

 

נושאי לימוד

 

 • התקשורת בישראל
 • דיני תקשורת
 • תקשורת ופסיכולוגיה
 • מבוא למזרחנות
 • מבוא לתקשורת המונים
 • אתיקה עיתונאית
 • תולדות האסלאם
 • המזרח התיכון בעת החדשה
 • תקשורת מילולית    
 • תולדות האימפריה העות'מאנית    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

אוניברסיטת בר אילן היא מוסד אקדמי ללימודים גבוהים אשר מעודדים את המצוינות המחקרית והאקדמית ברוח הערכים של היהדות ושל הציונות. באוניברסיטה אפשר ללמוד במסלולי לימוד רבים לתואר ראשון ולתארים מתקדמים בכל אחת מן הפקולטות שבה, ובהן הפקולטה למדעי הרוח, הפקולטה למדעי החברה, הפקולטה ללימודים בין תחומיים והפקולטה למדעי היהדות. בבית הספר לתקשורת של האוניברסיטה אפשר ללמוד במבחר תכניות לימוד דו חוגיות, כמו תואר ראשון בתקשורת ומדעי המדינה, תואר ראשון בתקשורת וחינוך מיוחד, תואר ראשון בתקשורת וניהול מערכות חינוך ותואר ראשון בתקשורת וסוציולוגיה ואנתרופולוגיה.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לתואר הדו ראשי בתקשורת ובלימודי המזרח התיכון צריכים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה ובעלי ציון בבחינת הפסיכומטרי. הקבלה ללימודים נעשית על סמך הציון המשוקלל של השניים.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר עומדים בכל דרישות הלימודים של שני החוגים מקבלים תואר B.A בתקשורת ובלימודי המזרח התיכון מטעם אוניברסיטת בר אילן.

 

אפשרויות תעסוקה

 

הבוגרים של תכנית זו משתלבים בתפקידים שונים במגזר הציבורי ובמגזר הפרטי. הם משתבצים במשרדי ממשלה, בעמותות, בארגונים ביטחוניים, בערוצי החדשות, במשרדי דוברות, יחסי ציבור, שיווק ועוד.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

כלים שיעזרו לך לבחור