לימודי מדעי המדינה בהתמחות ביקורת פנימית וציבורית במכללת עמק יזרעאל

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי המדינה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על עמק יזרעאל - מדעי המדינה וביקורת.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי מדעי המדינה עם התמחות בביקורת פנימית וציבורית במכללה האקדמית עמק יזרעאל

 

ביקורת בונה

 

מנגנוני השלטון אשר אמורים להגן על האזרחים, לתת להם קול בשיח הציבורי ולייצג את האינטרסים שלהם לא תמיד עושים את המוטל עליהם. פעמים רבות אנשי ציבור, מפלגות פוליטיות וגופים ממשלתיים אשר אמורים לפעול לטובת המדינה והתושבים שלה פועלים לטובת אינטרסים סמויים שיש להם השלכות ישירות על אזרחי המדינה. כדי למנוע שחיתויות, מהלכים פוליטיים לא מוסריים ולשמור על יושרה של הנציגים הפוליטיים ישנם גופים פנימיים וחיצוניים לממשלה אשר תפקידם לפקח על הגופים הציבוריים ולמנוע מחדלים.

 

לימודי מדעי המדינה בהתמחות ביקורת פנימית וחיצונית פותחים צוהר למהלכים הנעשים בתוך הגופים הציבוריים ומקנים לסטודנטים את הכלים לחשיבה עצמאית וביקורתית על הנעשה במדינת ישראל.

 

תכנית הלימודים

 

לימודי מדעי המדינה בהתמחות ביקורת פנימית וציבורית במכללה האקדמית עמק יזרעאל מעמיקים את הידע של הסטודנטים בתחום הביקורת הפנימית והציבורית בישראל. הסטודנטים לומדים את התיאוריות ואת הגישות המחקריות של מדעי המדינה והם מקבלים את הכלים לחשיבה עצמאית וביקורתית לבחון את הנעשה במוסדות הממשלתיים והציבוריים בארץ מתוך מבט השוואתי על המקבילות להם בעולם המערבי.

 

הסטודנטים לומדים על הגופים הפוליטיים בארץ, על החברות ועל התאגידים אשר משפיעים עליהם ועל ההשלכות של התנהלות זו על הציבור הרחב. כמו כן, הם לומדים על מנגנוני הביקורת הפנימית והציבורית הקיימים בישראל, כמו גוף מבקר המדינה ועל מנגנוני הבקרה החיצוניים כמו התנועה לאיכות השלטון והם בודקים את ההשפעות שלהם בפועל על הנעשה בממשלה ובתוך המפלגות עצמן.

 

מתכונת הלימוד

 

משך התואר הוא כשלוש שנים. מתכונת הלימוד בנויה מקורסי חובה כלליים, מקורסי חובה בהתמחות ביקורת פנימית וציבורית, מקורסי בחירה, מקורסי "משיב רוח" ומהתנסות מעשית.

 

נושאי לימוד

 

  • מדיניות ומנהל
  • יסודות הביקורת הציבורית
  • כלכלה פוליטית
  • אסכולות במדיניות ציבורית
  • מחשבה מדינית
  • המערכת הפוליטית בישראל
  • פוליטיקה השוואתית    
  • ממשל תאגידי וביקורת בחברות ממשלתיות    
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המכללה האקדמית עמק יזרעאל היא מוסד להשכלה גבוהה שאפשר ללמוד בו במגוון מסלולי לימוד לתואר ראשון ולתואר שני. נוסף על הלימודים התיאורטיים, המכללה מכשירה את הסטודנטים שלה לעבודה מעשית מחוץ לכותלי האקדמיה בתכניות השמה שבהן הסטודנטים משתלבים בגופים ובמוסדות שונים. בין תכניות הלימוד של המכללה אפשר ללמוד לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, תואר ראשון בתקשורת, לימודים רב תחומיים במדעי המדינה ולימודי קרימינולוגיה.

 

תנאי קבלה

 

ללימודי מדעי המדינה מתקבלים מועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה וציון בבחינת הפסיכומטרי עם ציון רף בפרק האנגלית של הבחינה או במבחן אמי"ר. הקבלה ללימודים נעשית על סמך שקלול הציונים על פי הנוסחה של המכללה.

 

 

תעודה

 

התלמידים שמסיימים את כל מטלות הלימודים מקבלים תואר B.A במדעי המדינה במכללה האקדמית עמק יזרעאל.

 

אפשרויות תעסוקה

 

הבוגרים משתלבים בתפקידים שונים הן במגזר הציבורי כחברי סגל דיפלומטי, כצוערים במשרד החוץ ובמשרדי הממשלה והן במגזר הפרטי כמנתחי דעת קהל, כיועצים פוליטיים וכפרשנים.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית עמק יזרעאל

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית עמק יזרעאל

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp