לימודי הנדסת מכונות בהתמחות מכטרוניקה ורובוטיקה באוניברסיטת בן גוריון

שירות אישי - צור קשר

אוניברסיטת בן-גוריון

לימודי הנדסת מכונות בהתמחות מכטרוניקה, בקרה ורובוטיקה באוניברסיטת בן גוריון בנגב


לצורכי האדם והתעשייה


תחום הנדסת המכונות עוסק בפיתוח ובייצור של מגוון סוגים של מערכות מכניות, ממנועים של כלי רכב ומכשירים לשימוש יום יומי ועד למכונות ענק לייצור בתעשייה, כלי תעופה ומזל"טים, מערכות להפקה של אנרגיה ומכשור רפואי מתקדם. הענף גם עוסק בתכנון ובמחקר של מערכות רובוטיקה, שמשלבות בין עולם המכניקה והאלקטרוניקה ועושות שימוש במחשבים ובתוכנה.


כמות המוצרים שמשלבים היום מערכות מכטרוניות היא אדירה, מה שיוצר ביקוש רב למהנדסי מכונות שמומחים לתחום. המערכות דורשות תחזוקה מתאימה וגם בקרה שוטפת, כדי להבטיח את הפעילות התקינה שלהן. לשם כך המהנדסים צריכים להבין לא רק בהנדסת מכונות אלא גם בתחומים כמו חשמל, בקרה, מערכות אוטומטיות ומחשבים.


באוניברסיטת בן גוריון מציעים לימודי הנדסת מכונות בהתמחות מכטרוניקה ורובוטיקה. המסלול מקנה לסטודנטים הבנה של תהליכים דינמיים ופיתוח מערכות מכניות ומערכות בקרה חדשניות. הכלים הנלמדים יכולים לסייע לבוגרים להשתלב בתעשיית ההייטק, בענף הייצור הרובוטי ובתעשיית הביטחון.

 


תכנית הלימודים


בהתמחות זו בלימודי הנדסת מכונות הסטודנטים מקבלים כלים עיוניים ופרקטיים בתחומי הבקרה, הרובוטיקה והמכטרוניקה. הם לומדים על השלבים השונים בתהליך הפיתוח של מערכות בקרה, החל מהתכנון הראשוני ועד למימוש בפועל באמצעות מיקרו מחשבים מתקדמים. בהמשך הם שמים דגש על ענף הרובוטיקה וכך בוחנים את המאפיינים הדינמיים והקינמטיים של מערכות רובוטיות ואת אופן הבקרה וההפעלה של סוגי מערכות שונים שנפוצים היום בתעשייה.


מתכונת הלימוד


את ההתמחות במכטרוניקה אפשר לבחור החל מסוף שנת הלימודים השנייה ללימודי הנדסת מכונות, שנמשכים בדרך כלל כארבע שנים. במסגרת ההתמחות הסטודנטים לומדים בקורסי בחירה, בשיעורי חובה ובתרגולים וגם מתנסים בעבודה מעשית במעבדות השונות של האוניברסיטה.


בשנת הלימודים האחרונה הם מבצעים פרויקט גמר יישומי בליווי של מהנדסים מהתעשייה ומציגים אותו בפני הכיתה והמרצים. בפרויקט הם מתכננים ומפתחים מערכות ופותרים בעיות הנדסיות מורכבות בתחום המכטרוניקה והרובוטיקה.


נושאי הלימוד

 

 • שיטות נומריות בהנדסה
 • מערכות בקרה
 • בקרה ליניארית מודרנית
 • בקרת תהליכים
 • בניית מערכות בקרה שימושיות
 • סוגיות ברובוטיקה
 • מיקרו מחשבים במערכות מכניות
 • דינמיקה של כלי טיס
 • היבטים מכניים במערכות אלקטרוניות
 • קינמטיקה של רובוטים    
 • תכנון מערכות מכניות במאקרו מחשבים    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


בחוג להנדסת מכונות בבן גוריון מציעים עוד מספר התמחויות לסטודנטים, בהן לימודי הנדסת מכונות בהתמחות מכניקת מוצק, לימודי הנדסת מכונות בהתמחות מיגון מבנים, לימודי הנדסת מכונות בהתמחות הנדסת חומרים, לימודי הנדסת מכונות בהתמחות אנרגיה גרעינית ולימודי הנדסת מכונות בהתמחות ביומכניקה והנדסה רפואית. ניתן ללמוד גם במסלולים משולבים לתואר כפול, בהם לימודי הנדסת מכונות והנדסת חומרים ולימודי הנדסת מכונות ומתמטיקה. בפקולטה להנדסה מתקיימים בין היתר גם לימודי הנדסת בניין, לימודי הנדסת חומרים ולימודי הנדסת תעשייה וניהול.


תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה להנדסת מכונות, יש צורך בציון סכם הנדסה של לפחות 520 וכן בציון של 550 ומעלה בפסיכומטרי הרב תחומי. האוניברסיטה מעניקה עדיפות למועמדים שבידיהם ציונים גבוהים במקצועות הריאליים של תעודת הבגרות כמו למשל בגרות במתמטיקה, בגרות בפיזיקה או בגרות בכימיה.


תעודה


הסטודנטים שמסיימים את הלימודים בהצלחה מקבלים תואר ראשון B.Sc. בהנדסת מכונות מטעם אוניברסיטת בן גוריון בנגב, כמו כן הם מקבלים תעודה שמעידה על ההתמחות במכטרוניקה ורובוטיקה.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון

חוות דעת של סטודנטים על בן גוריון - הנדסת מכונות ומכטרוניקה ורובוטיקה

התקבלו 3 דירוגיםבציון ממוצע: 3.7 מתוך 5

אוניברסיטת בן-גוריון
20/09/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוניברסיטת בן גוריון ידועה בחיי החברה הרחבים שלה. זו גם אחת הסיבות שהגעתי ללמוד מפתח תקווה עד לבאר ש קרא עוד...

על הקמפוס

קמפוס האוניברסיטה גדול מאוד עם הרבה ביניינים. רובם מסודרים לפי מספרים עוקבים כך שנוח להתמצא ותוך יום קרא עוד...

טיפים

בואו ללמוד בבן גוריון ! תלמדו מה שאתם אוהבים ואני בטוח שאתם תהנו :) הרמה פה גבוהה הלימודים כיפיים וה קרא עוד...

אוניברסיטת בן-גוריון
18/09/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

הלימודים ברמה מאוד גבוהה ומאתגרים את החשיבה. בד בבד לפעמים רמת המבחנים אינה משקפת כלל את רמת הלימודי קרא עוד...

על הקמפוס

האווירה החברתית מאוד טובה וכך גם מגוון ההצעות התרבותיות של האוניברסיטה, כגון קולנוע,מגוון מסעדות ואי קרא עוד...

טיפים

תכינו את עצמכם ללימודים. בין אם במכינה ובין אם בבית- תתרגלו דברים חשובים במקצועות הליבה. תנסו גם לה קרא עוד...


לכל חוות הדעת
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp