הגיע רק ללמוד עברית ונשאר ללמוד לתואר בארץ

16/11/2016 מאת: אנאבל אדמסקי (1,809 צפיות)

אליאס תכנן רק לבוא לבקר בארץ וללמוד עברית באולפן ואז לחזור ולהתחיל את הלימודים באוניברסיטה בשבדיה, אבל כשהגיע התכניות שלו השתנו לחלוטין. שמענו ממנו על ההחלטה ללמוד בארץ, על החוויות שלו מהימים הראשונים בתואר בתקשורת ועל הדברים שגרמו לו להתאהב בישראל.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מקורס באולפן לתואר בתקשורת: מה חושב אליאס משבדיה על החיים כסטודנט בישראל?


אם הייתם שואלים עד לפני שנה את אליאס וילנסקי (20) מה התכנית שלו לעתיד, הוא כנראה היה עונה שיתחיל ללמוד בשבדיה, המדינה שבה נולד וגדל. אבל ביקור שערך לישראל השנה שינה את התכניות שלו לגמרי. כמי שתכנן רק לעשות קורס באולפן ולחזור הביתה, עכשיו הוא מתחיל את התואר בתקשורת בבית הספר הבינלאומי ע"ש רפאל רקנאטי במרכז הבינתחומי, ואוהב כל רגע בישראל.


אליאס נולד בעיר מאלמו בשבדיה וחי שם כל חייו. הוא מספר שבחודש ינואר השנה הגיע לארץ לביקור כדי ללמוד עברית. "התכנית שלי הייתה לעשות קורס באולפן ולחזור הביתה לשבדיה. אימא שלי עשתה את אותו דבר בעבר כשהגיעה לארץ להתנדב בקיבוץ, אז תכננתי לעשות כמוה."


אבל מהר מאוד, הוא הרגיש שהוא חייב להישאר. "הגעתי ופשוט התאהבתי במדינה." הוא אומר. "כבר הייתי בארץ קודם, אבל רק בחופשות ולא באמת גרתי בארץ קודם. חברים שלי שלומדים עכשיו בבינתחומי המליצו לי על המכללה והחלטתי גם אני ללכת ללמוד."


כאמור, זאת לא בדיוק הייתה התכנית המקורית. "רציתי ללמוד באוניברסיטה בשבדיה, אבל לא הייתי ממש בטוח מה אני רוצה ללמוד ובמה אעבוד. תמיד התעניינתי בתקשורת ורציתי ללמוד עוד על המדיה." הוא בחן את כל האפשרויות שלו ללימודים בארץ והחליט לבחור בתואר הראשון בתקשורת. לפני כשבועיים התחיל את השנה הראשונה שלו לתואר בבית הספר הבינלאומי.


הוא מספר שההורים, שנשארו בשבדיה, מאוד פרגנו על הבחירה שלו ללמוד בישראל. "המשפחה מאוד תמכה בי ואמרה שזה נהדר. הם מאוד ציונים, אז הם חשבו שזה רעיון טוב." אליאס אומר שעדיין לא עשה עלייה, ועוד לא בטוח אם יעלה בעתיד, אבל מציין שהוא בהחלט שוקל את האפשרות הזאת.


חוץ מלהתרגל ללימודים, אליאס גם עסוק בלהתאקלם לחיים בישראל. "כבר הייתי בארץ בעבר אבל עכשיו זה מאוד שונה. כשאתה בחופשה אתה רק יושב בים או במלון, אבל כשממש גרים בארץ זה אחרת כמובן. זה לא קל, אני לומד משהו חדש על עצמי כל יום." הוא אומר.


"לפעמים זה קשה. החיים בארץ מאוד שונים מהחיים בשבדיה. הישראלים עושים הרבה דברים אחרת, למשל, אם האוטובוס בשבדיה היה מאחר בשתי דקות, זה היה ממש בלגן. כאן התרבות שונה מאוד. זה היה שוק עבורי בהתחלה אבל התאקלמתי מאוד מהר. היום אני ממש מרוצה מהצעד שעשיתי."


כמי שמגיע מבית שבו לא דיברו עברית, הוא ממשיך לחזק את השליטה בשפה, ואת התואר הוא לומד באנגלית, כמו כל התכניות בבית הספר הבינלאומי. בינתיים הוא גר בדירה עם שותפים מצרפת ומארה"ב שלומדים גם הם בבית הספר.

 

גולשים שאהבו את זה קראו גם:

 


"כל יום לומדים משהו חדש"


אליאס אומר שהוא נהנה מאוד מהשבועות הראשונים שלו כסטודנט בארץ. "אני הכי אוהב את המגוון שמציעים לנו הסטודנטים. למשל, יש לנו במכללה תחנת רדיו ואולפן טלוויזיה, אז יש הזדמנויות להכיר הרבה פנים במדיה."


יחד עם אליאס לומדים בבית הספר סטודנטים מעשרות מדינות בכל העולם. "זה מאוד מעניין, וזה הבדל גדול ממה שהייתי חווה אם הייתי לומד באוניברסיטה בשבדיה. שם בחיים לא הייתי פוגש אנשים מאפריקה, מדרום אמריקה, מארצות הברית או מישראל. כל יום לומדים משהו חדש, מחליפים רעיונות, תרבויות וערכים." הוא מספר.


"רואים את המגוון הזה גם בכיתה. אני כשבדי רגיל להקדים ולהגיע לכל שיעור חמש דקות לפני תחילת ההרצאה, אבל סטודנט מדרום אמריקה למשל יכול להגיע חמש דקות באיחור. גם בדיונים בשיעור עצמו רואים את כל התרבויות, הערכים השונים והשקפות העולם של הסטודנטים באים לידי ביטוי."


הוא אומר גם שהוא רואה את ההבדלים בין הלימודים בארץ ובשבדיה כשהוא מדבר עם חברים, שהתחילו עכשיו את הלימודים בחו"ל. "חיי הסטודנט שונים מאוד בשבדיה. אמנם אין שם אחוות כמו שרואים באוניברסיטאות בארצות הברית, אבל יש מערכת מאוד דומה, עם מסיבות וסעודות מאוד מפוארות שעורכים לסטודנטים, זאת מערכת מאוד גדולה. בארץ אמנם אין דברים כאלה אבל כאן אגודת הסטודנטים עושה הרבה פעילויות ומסיבות. אני מאוד נהנה וחושב שזה נותן לי יותר."


אליאס אמנם רק מתחיל את התואר, אבל אומר שהיה רוצה לעבוד בחברת פרסום או בתחום יחסי הציבור כשיסיים ללמוד. "אני עוד לא בטוח במה אעבוד אחרי התואר, אני רואה את הלימודים בתור הזדמנות להבין מה אני באמת רוצה לעשות בעתיד ויודע שאולי אני אשנה את דעתי בהמשך הדרך, עם הזמן. בקיץ אני מתכנן לעשות התמחות בחברת פרסום גדולה, בארץ או בשבדיה. אז כמו שאומרים בישראל, לאט לאט."

 

 

אולי יעניין אותך גם
מאת: אנאבל אדמסקי, 18/8/2021
במל"ג הכירו השבוע במרכז הבינתחומי הרצליה כאוניברסיטה. מוסד הלימוד יהפוך לאוניברסיטה הפרטית הראשונה בישראל. ומה חושבים הסטודנטים? לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 27/7/2021
בעידן שבו מעסיקים בהייטק מחפשים ניסיון קודם, איך בוגרים טריים יכולים לשדרג את הסיכויים להתקבל למשרת החלומות? הכל על מסלול לימודים חדש שבו הדגש הוא על רכישת ידע מעשי כבר בזמן התואר. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 1/6/2021
גורו הכושר והבריאות ענת הראל משתפת בכלים להצלחה בתחום האימון והספורט ומשתפת במה שחשוב לדעת בתחילת הדרך בקריירה. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 31/5/2021
מי שרוצים לקדם את הקריירה וגם לקחת חלק בשינוי חברתי משמעותי יכולים ללמוד בתכנית בטכניון שבה מקבלים כלים להשתמש בתכנון עירוני כדי לצמצם פערים ולשפר שירותים בפריפריה. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 31/5/2021
מי שמעוניינים להשפיע על החינוך ולקדם צמצום פערים יכולים ללמוד בתכנית בשם "צוערים לחינוך הבלתי פורמלי" ולקבל כלים להוביל שינוי. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 27/5/2021
מה הקשר בין NLP לחינוך? ואיך הגישה יכולה לעזור לגננות להתמודד עם מצבים מורכבים? במסלול לימודים חדש הסטודנטים יכולים להכיר את הגישה וגם לקבל כלים לחיים. לכתבה המלאה >>


לכל כתבות המגזין
Whatsapp Whatsapp