לימודי הנדסת כימיה בהתמחות סביבה ואנרגיה באוניברסיטת בן-גוריון

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסת כימיה בהתמחות סביבה ואנרגיה באוניברסיטת בן-גוריון

לימודי הנדסת כימיה בהתמחות אנרגיה וסביבה B.Sc. באוניברסיטת בן-גוריון בנגב

 

ידידותי לסביבה

 

בעשור האחרון התעשייה הכימית חווה שינוי מהותי בדרכי העבודה שלה, בשיטות המחקר, ביישום שלה בפועל ובמטרות שלשמה היא פועלת, כל זאת בגלל המודעות הגוברת לשמירה על הסביבה, על ההשלכות המחמירות של ההתחממות הגלובאלית ועל הנזק שהאדם יצר לטבע ולכדור הארץ. לשם כך, תחום ההנדסה הכימית תופס כיוון חדש והוא מתבסס על תהליכים של כימיה ירוקה.

 

לימודי הנדסת כימיה בהתמחות אנרגיה וסביבה מקנים מתמקדים בפן הסביבתי של הדיסציפלינה במטרה להשתמש באנרגיה טבעית ובחומרים מהטבע לשימוש בני האדם ללא גרימת נזק לטבע ולמשאבים שלו.

 


תכנית הלימודים

 

בלימודי הנדסת כימיה בהתמחות אנרגיה וסביבה באוניברסיטת בן-גוריון הסטודנטים לומדים על ההיבטים של ההנדסה הכימית בהתמקדות על תיעול חומרים ותהליכים לטובת שמירה על איכות הסביבה ושימוש באנרגיה טבעית לטובת צרכי האנושות. לשם כך, הסטודנטים לומדים את מקצועות הבסיס של המדעים המדויקים, כמו כימיה, פיזיקה ומתמטיקה ואת מקצועות הבסיס של ההנדסה הכימית, כמו תרמודינמיקה, בקרת תהליכים, תכנון ריאקטורים כימיים ואופטימיזציה של תהליכים.

 

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים את הידע ואת הכלים היישומים למחקר ולפיתוח תהליכים להרחבת השימוש במשאבי אנרגיה זמינים, טבעיים ומתחדשים, כמו הרוח והשמש ולייצור דלק ממקורות פוסיליים. הם לומדים על ההתנהגות הטבעית של החומרים בסביבות משתנות והם בוחנים את ההשתנות שלהם, את ההשפעות שלהם על חומרים אחרים ועל איכות הסביבה והם משליכים את הידע על היבטים יישומיים בחיי היום יום בתעשיות השונות.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי התואר נמשכים כארבע שנים. מתכונת הלימוד כוללת הרצאות פרונטאליות, תרגולים ומעבדות.

 

נושאי לימוד

 

  • מאזני חומר ואנרגיה
  • כימיה אורגנית
  • מבוא לתרמודינמיקה
  • תהליכי הפרדה
  • ניתוח ותכנון של ריאקטורים
  • דינמיקה ובקרה
  • המרת אנרגיה אלקטרוכימית
  • גיבוש מתמיסות    
  • ועוד
  • טכנולוגיות עיבודי חלקיקים – אבקות ומוצקים    
 


על מוסד הלימודים

 

אוניברסיטת בן גוריון היא מוסד להשכלה גבוהה אשר שם לו למטרה לעודד את המדע, את המחקר ואת ההתפתחות הטכנולוגית כדי לקדם את המציאות הקיימת. מסלולי הלימוד של האוניברסיטה מדגישים את הפן הסביבתי והחברתי של הארץ בדגש על הנגב. באוניברסיטה אפשר ללמוד במגוון תכניות לימוד לתואר ראשון ולתארים מתקדמים, ובהם לימודי הנדסת בניין, לימודי הנדסת תעשייה וניהול, לימודי הנדסת חומרים ולימודי הנדסת מכונות.

 

תנאי קבלה

 

ללימודי הנדסה כימית מתקבלים מועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה וציון 550 ומעלה בפסיכומטרי. הקבלה ללימודים נעשית על סמך שקלול ממוצע ציוני תעודת הבגרות עם ציון בחינת הפסיכומטרי כשאר הסכם המתקבל צריך להיות 500 לפחות.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר מסיימים את כל דרישות הלימודים מקבלים תואר B.Sc בהנדסה כימית מטעם אוניברסיטת בן-גוריון.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר יכולים להמשיך לתארים מתקדמים או במחקר באקדמיה ומחוצה לה. כמו כן, הם משתלבים בתעשיות שונות, כמו תעשיית הנפט, תעשיית הזכוכית, התעשייה הפטרוכימית, תעשיית המחצבים, תעשיית הביוטכנולוגיה, תעשיית המזון, תעשיית הדשנים, תעשיית התרופות, התעשייה האווירית ועוד.

 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון
Whatsapp Whatsapp