לימודי חינוך מיוחד במכללת עמק יזרעאל

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי חינוך והוראה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על עמק יזרעאל - לימודי חינוך מיוחד.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי חינוך בהתמחות חינוך מיוחד BA במכללה האקדמית עמק יזרעאל

 

חינוך אחר

 

שיעור של כ - 10% מהתלמידים בישראל מוגדרים כתלמידים בעלי צרכים מיוחדים. הצרכים המיוחדים יכולים לנוע מקשיי לימוד, דיסלקציה ודיסקלקוליה, קשיים חברתיים, קשיים רגשיים, קשיים התנהגותיים או מוגבלויות פיזיות. כל אלה לעתים מקשים על התלמידים הללו ללמוד כאחד התלמידים בכיתות הלימוד הרגילות.

 

לימודי חינוך בהתמחות חינוך מיוחד באים לבחון את דיסציפלינת החינוך כתחום מחקר יישומי במטרה לבחון את המתודות הקיימות כיום לשילוב ולקידום אוכלוסיית תלמידים אלה, בראייה היסטורית ומתוך חשיבה קדימה. הבוחרים ללמוד תחום זה מקבלים את הכלים המחקריים להסתכלות ביקורתית על מסגרות החינוך, על שיטות הלימוד והאינטגרציה במטרה לשפר את התנאים הקיימים לתלמידים בכלל ולתלמידי החינוך המיוחד בפרט.

 

תכנית הלימודים

 

לימודי חינוך בהתמחות חינוך מיוחד במכללה האקדמית עמק יזרעאל מפתחים את החשיבה המדעית של הסטודנטים ומקנים להם כלים לבחון ולחקור תיאוריות חינוכיות, תפיסות, ערכים ושיטות בחינוך הן כדיסציפלינה והן במערכת החינוך. הסטודנטים לומדים על תפיסות פילוסופיות, פסיכולוגיות וחברתיות לפיתוח חקר החינוך וליישומן בכיתות ובבתי הספר.

 

בתכנית הלימודים בהתמחות חינוך מיוחד הסטודנטים לומדים על גישות לאינטגרציה בכיתה, על שילוב ילדים בעלי מוגבלויות, עם קשיי למידה ועם קשיים חברתיים והתנהגותיים. כמו כן, הם לומדים על מערכות החינוך המיוחד, על תכני הלימוד שלהם ועל תפקידו של איש החינוך במסגרות כאלה, הן ברמה הכיתתית והן בשילוב ההורים והמשפחה עם הנעשה בבית הספר. כל זאת כדי לקדם ולפתח את מערכת החינוך.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי התואר נמשכים כשלוש שנים. מתכונת הלימוד מורכבת מקורסי יסוד, מקורסי חובה, מקורסי בחירה, מקורסי סמינר ומהכשרה מעשית.

 

נושאי לימוד

 

 • פסיכולוגיה חברתית
 • תורת האישיות
 • פילוסופיה של החינוך
 • הפרעות רגשיות
 • סוגי ליקויי למידה
 • פסיכולוגיה אבנורמלית
 • מבוא לחינוך מיוחד
 • מדיניות החינוך בישראל
 • הפרעות קשב וריכוז    
 • התערבות לתלמידים עם לקויות למידה    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המכללה האקדמית עמק יזרעאל היא מוסד אקדמי שבו ניתן ללמוד במגוון מסלולים לתואר ראשון ולתואר שני. נוסף על הלימודים התיאורטיים, המכללה משלבת בתכניות הלימודים הכשרות מעשיות ותכניות השמה הכשירות את הסטודנטים לעבודה מחוץ לכותלי האקדמיה. בין התארים של המכללה אפשר ללמוד תואר ראשון בתקשורת, לימודי עבודה סוציאלית, לימודי מדעי ההתנהגות ולימודי פסיכולוגיה.

 

תנאי קבלה

 

ללימודי חינוך מתקבלים מועמדים בעלי ציון בפסיכומטרי ותעודת בגרות מלאה או תעודת סיום של מכינה קדם אקדמית. הקבלה ללימודים מתבצעת על סמך מחשבון המכללה המחשב את הסכם של ממוצע ציוני תעודת הבגרות עם ציון הפסיכומטרי.

 

תעודה

 

הסטודנטים שעומדים בכל דרישות הלימודים, לרבות השלמת ההכשרה המעשית, מקבלים תואר B.A בחינוך מטעם המכללה האקדמית מכללת יזרעאל.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר יכולים להמשיך לתארים מתקדמים והם יכולים להמשיך במחקר במכוני המחקר אשר עוסקים בתחום החינוך. כמו כן, הם משתלבים במסגרות החינוך הפורמאלי והחינוך הבלתי פורמאלי כיועצים, כרכזים ועוד.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית עמק יזרעאל

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית עמק יזרעאל

ssssssssss

פורום לימודי חינוך

יש מסלולי הסבת אקדמאים לחינוך שמקבלים בהם תעודת הוראה?
מור
ללא תגובה
שכר של גננת לחינוך מיוחד
מאיה
ללא תגובה
שכר לבוגרי תואר ראשון ותעודת הוראה אקווילנטית
אפרת
1 תגובות
מה עדיף מבחינת שכר? הסבת אקדמאים להוראה או תעודת הוראה?
אפרת
1 תגובות
אובדן תעודת הוראה
יעל חן
1 תגובות
תעודת הוראה או הסבת אקדמאים?
הילה גורן
1 תגובות
מה ללמוד כדי לעסוק בניהול מוסד חינוכי?
שלומית
1 תגובות
לכניסה לפורום

התאמה לתפקיד בחינוך והוראה

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 29,043 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין660 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה1,567 חוות דעת

 • 4.2

  מכללת תל חי555 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא חינוך והוראה

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp