לימודי חינוך מיוחד במכללת עמק יזרעאל

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי חינוך והוראה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על עמק יזרעאל - לימודי חינוך מיוחד.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי חינוך בהתמחות חינוך מיוחד BA במכללה האקדמית עמק יזרעאל

 

חינוך אחר

 

שיעור של כ - 10% מהתלמידים בישראל מוגדרים כתלמידים בעלי צרכים מיוחדים. הצרכים המיוחדים יכולים לנוע מקשיי לימוד, דיסלקציה ודיסקלקוליה, קשיים חברתיים, קשיים רגשיים, קשיים התנהגותיים או מוגבלויות פיזיות. כל אלה לעתים מקשים על התלמידים הללו ללמוד כאחד התלמידים בכיתות הלימוד הרגילות.

 

לימודי חינוך בהתמחות חינוך מיוחד באים לבחון את דיסציפלינת החינוך כתחום מחקר יישומי במטרה לבחון את המתודות הקיימות כיום לשילוב ולקידום אוכלוסיית תלמידים אלה, בראייה היסטורית ומתוך חשיבה קדימה. הבוחרים ללמוד תחום זה מקבלים את הכלים המחקריים להסתכלות ביקורתית על מסגרות החינוך, על שיטות הלימוד והאינטגרציה במטרה לשפר את התנאים הקיימים לתלמידים בכלל ולתלמידי החינוך המיוחד בפרט.

 

תכנית הלימודים

 

לימודי חינוך בהתמחות חינוך מיוחד במכללה האקדמית עמק יזרעאל מפתחים את החשיבה המדעית של הסטודנטים ומקנים להם כלים לבחון ולחקור תיאוריות חינוכיות, תפיסות, ערכים ושיטות בחינוך הן כדיסציפלינה והן במערכת החינוך. הסטודנטים לומדים על תפיסות פילוסופיות, פסיכולוגיות וחברתיות לפיתוח חקר החינוך וליישומן בכיתות ובבתי הספר.

 

בתכנית הלימודים בהתמחות חינוך מיוחד הסטודנטים לומדים על גישות לאינטגרציה בכיתה, על שילוב ילדים בעלי מוגבלויות, עם קשיי למידה ועם קשיים חברתיים והתנהגותיים. כמו כן, הם לומדים על מערכות החינוך המיוחד, על תכני הלימוד שלהם ועל תפקידו של איש החינוך במסגרות כאלה, הן ברמה הכיתתית והן בשילוב ההורים והמשפחה עם הנעשה בבית הספר. כל זאת כדי לקדם ולפתח את מערכת החינוך.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי התואר נמשכים כשלוש שנים. מתכונת הלימוד מורכבת מקורסי יסוד, מקורסי חובה, מקורסי בחירה, מקורסי סמינר ומהכשרה מעשית.

 

נושאי לימוד

 

 • פסיכולוגיה חברתית
 • תורת האישיות
 • פילוסופיה של החינוך
 • הפרעות רגשיות
 • סוגי ליקויי למידה
 • פסיכולוגיה אבנורמלית
 • מבוא לחינוך מיוחד
 • מדיניות החינוך בישראל
 • הפרעות קשב וריכוז    
 • התערבות לתלמידים עם לקויות למידה    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המכללה האקדמית עמק יזרעאל היא מוסד אקדמי שבו ניתן ללמוד במגוון מסלולים לתואר ראשון ולתואר שני. נוסף על הלימודים התיאורטיים, המכללה משלבת בתכניות הלימודים הכשרות מעשיות ותכניות השמה הכשירות את הסטודנטים לעבודה מחוץ לכותלי האקדמיה. בין התארים של המכללה אפשר ללמוד תואר ראשון בתקשורת, לימודי עבודה סוציאלית, לימודי מדעי ההתנהגות ולימודי פסיכולוגיה.

 

תנאי קבלה

 

ללימודי חינוך מתקבלים מועמדים בעלי ציון בפסיכומטרי ותעודת בגרות מלאה או תעודת סיום של מכינה קדם אקדמית. הקבלה ללימודים מתבצעת על סמך מחשבון המכללה המחשב את הסכם של ממוצע ציוני תעודת הבגרות עם ציון הפסיכומטרי.

 

תעודה

 

הסטודנטים שעומדים בכל דרישות הלימודים, לרבות השלמת ההכשרה המעשית, מקבלים תואר B.A בחינוך מטעם המכללה האקדמית מכללת יזרעאל.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר יכולים להמשיך לתארים מתקדמים והם יכולים להמשיך במחקר במכוני המחקר אשר עוסקים בתחום החינוך. כמו כן, הם משתלבים במסגרות החינוך הפורמאלי והחינוך הבלתי פורמאלי כיועצים, כרכזים ועוד.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית עמק יזרעאל

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית עמק יזרעאל
פורום לימודי חינוך
קבלה לאבחון דידקטי במכללת אשקלון
ירדן ונטורה
ללא תגובה
הכרה בתואר שני מאוניברסיטת דרבי בבריטניה
סלי מנור פרנקו
3 תגובות
מסלול מקוצר לעובדי הוראה ללימודי תואר ראשון בהוראה
שירה ב
1 תגובות
היכן ניתן ללמוד מסלול מאבחנת דידקטית?
עדי יצחק
1 תגובות
היכן אפשר לעשות תואר בייעוץ חינוכי?
רים
1 תגובות
ייעוץ והכוונה ללימוד ניתוח התנהגות
ענבר שרעבי
1 תגובות
מסלול מקוצר לחינוך גיל הרך לסטודנטית לחינוך מיוחד
שירונת
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp