לימודי מדעי המדינה בהתמחות תקשורת פוליטית במכללת עמק יזרעאל

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי המדינה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על עמק יזרעאל - מדעי המדינה ותקשורת פוליטית.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי מדעי המדינה עם התמחות בתקשורת פוליטית במכללה האקדמית עמק יזרעאל

 

תיק תקשורת

 

ממבט ראשון הקשר בין מדעי המדינה לבין תקשורת נראה קלוש, אך כאשר בוחנים את הנושא מקורב רואים שבין התחומים יש קשר אימננטי ויחסים סימביוטיים אשר מכילים ומזינים אחד את השני. בעוד מדעי המדינה הוא תחום אשר עוסק בחקר המחשבה המדינית, בתהליכים פוליטיים ובצורות ממשל, התקשורת היא התחום שעוסק בסיקור של אותם תהליכים, בהעברת ביקורת עליהם ובהפצת הרעיונות הממשלתיים לציבור הרחב.

 

לימודי מדעי המדינה בהתמחות תקשורת פוליטית מקנה לסטודנטים את הכלים לחקירה ולבחינה של שתי המערכות הללו מנקודת מבט עילית. הם מסתכלים בעיניים ביקורתיות על היחסים ביניהם, על ההשפעות שלהם אחד על השני ועל ההשלכות של השפעות אלה על האזרחים, על הממשל ועל יחסים בינלאומיים.

 

תכנית הלימודים

 

לימודי מדעי המדינה בהתמחות תקשורת פוליטית במכללה האקדמית עמק יזרעאל מקנה לסטודנטים את הידע ואת הכלים להבנה ולניתוח של הקשרים המסועפים בין התקשורת לבין הפוליטיקה. הם לומדים על תהליכי קבלת החלטות פוליטיות מנקודת מבט תקשורתית, על ההשפעה שיש לתקשורת על דעת הקהל ומשכך גם על תהליכים מדיניים ועל התקשורת ככלי להעברת מסרים פוליטיים ולהנחלת אג'נדות של המפלגות השונות, של אנשי ציבור ושל הגופים הציבוריים.

 

תכנית לימודי מדעי המדינה מעמיקה את הידע של הסטודנטים על הקשר בין התרבות הפוליטית לבין תרבות ההמונים והם רוכשים את המיומנויות לחקור בעיניים ביקורתיות את התלות ההדדית בין מהלכים מדיניים ברמה המקומית וברמה הגלובאלית, את הטרור הבינלאומי ואת הדרכים שהתקשורת מציגה אותו ואת האופי שבו מסקרים פיגועים ומלחמות.

 

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי התואר נמשכים כשלוש שנים. מתכונת הלימוד מורכבת מקורסי חובה, מקורסי בחירה, מקורסי סמינר, מקורסי "משיב רוח" ומהתנסות מעשית.

 

נושאי לימוד

 

 • יסודות השיווק הפוליטי
 • מדיניות ומנהל
 • מבוא לתקשורת המונים
 • כלכלה פוליטית
 • מחשבה מדינית
 • פוליטיקה בעידן האינטרנט
 • תקשורת פוליטית
 • המערכת הפוליטית בישראל
 • פוליטיקה השוואתית    
 • יחסים בינלאומיים תקשורתיים    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המכללה האקדמית עמק יזרעאל היא מוסד ללימודים גבוהים המציע מגוון תכניות לימוד לתואר ראשון ולתאר שני. נוסף על הלימודים העיוניים והתיאורטיים, תלמיד המכללה משתתפים בהכשרה מעשית ובתכניות השמה המכשירות אותם לעבודה בעולם האמיתי שמחוץ למסגרת האקדמית. בין מסלולי הלימוד של המכללה אפשר ללמוד תואר ראשון בתקשורת, לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, לימודי קרימינולוגיה ולימודים רב תחומיים במדעי החברה.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים ללימודי מדעי המדינה צריכים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה או תעודת גמר ממכינה קדם אקדמית וציון בפסיכומטרי. כמו כן, עליהם לקבל ציון רף בפרק האנגלית בבחינת הפסיכומטרי או במבחן אמי"ר. הקבלה ללימודים נעשית על סמך שקלול ציוני תעודת הבגרות עם ציוני בחינת הפסיכומטרי על פי המחשבון של המכללה.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר מסיימים את כל מטלות הלימודים מקבלים תואר B.A במדעי המדינה מטעם המכללה האקדמית עמק יזרעאל.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר משתלבים במגוון תפקידים במגזר הציבורי, במשרדי ממשלה, כצוערים במשרד החוץ וכחברי סגל דיפלומטי, ובמגזר הפרטי כפרשנים וכיועצים פוליטיים, כמנתחי דעת קהל בניתוח מחקרים פוליטיים ועוד.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית עמק יזרעאל

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית עמק יזרעאל

ssssssssss

פורום ייעוץ לימודים

יעוץ לגבי מה ללמוד
אילישייב רינת
ללא תגובה
אין סכם מספק למקצוע בטכניון
עדי
1 תגובות
אפשרויות תעסוקה לבוגרי גרונטולוגיה לתואר שני
מישהי
1 תגובות
תואר שני בהתפתחות הילד
שרון סבדרה
1 תגובות
לימודי הרבולוגיה - מוסדות מומלצים
אלכסנדר ברנשטיין
1 תגובות
יעוץ לימודים או קורס
מזלי בלאיש
1 תגובות
תארים כפולים הכוללים אנגלית
טלי מקוביצקי
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,043 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר686 חוות דעת

 • 4.0

  המרכז האקדמי לב1,452 חוות דעת

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים950 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא מדעי המדינה

סתיו שפיר
חברת הכנסת סתיו שפיר חושבת שמי שרוצה להיות מעורב בזירה החברתית והפוליטית צריך לשלב בין לימודים אקדמיים ועשייה פעילה בשטח. "חשוב מאוד מה עושים לצד הלימודים, לאן לוקחים את היוזמה האישית במהלך התואר. אם זה דרך מעורבות בתאים וארגונים פוליטיים שפועלים במרחב האקדמי, לקיחת פרויקטים או קידום מאבקים שקשורים לתחום הלימודים."
"הייחודיות של אנשים צעירים במערכת הפוליטית היא חשיבה מחוץ לקופסה. לצעירים יש אמירה שאפשר לעשות את הדברים אחרת. הם מבינים שחייבים לייצר שיטות חדשות."
סתיו שפיר
חברת כנסת
Whatsapp Whatsapp