לימודי הנדסת תעשייה וניהול בהתמחות ניהול הייצור באוניברסיטת בן גוריון

שירות אישי - צור קשר

אוניברסיטת בן-גוריון

לימודי הנדסת תעשייה וניהול עם התמחות בניהול הייצור באוניברסיטת בן גוריון בנגב

 

ניהול התעשייה

 

הנדסת תעשייה וניהול הוא ענף הנדסי המתמקד בתכנון, בהקמה, בבקרה, בתפעול ובשיפור של תהליכים ושל מערכות בארגונים. הייחוד של תחום זה הוא שהוא עוסק באינטגרציה בין מערכות ובין מחלקות ומשלב בין אנשים לבין טכנולוגיה. תפקידו של מהנדס תעשייה וניהול הוא לנהל ולנתח את כלל המערכות בארגון ולשפר את הכלים אשר עומדים לרשותו.

 

לימודי הנדסת תעשייה וניהול מקנים לסטודנטים את המיומנויות הנדרשות לעבודה זו. הם מקנים מיומנויות של כושר תכנון וחשיבה מערכתית ומפתחים את ההבנה ההנדסית של הסטודנטים לשם השלטת סדר במערכות המורכבות.

 

תכנית הלימודים

 

לימודי הנדסת תעשייה וניהול בהתמחות ניהול הייצור באוניברסיטת בן גוריון מקנים לסטודנטים ידע נרחב בתחום הניהול התפעולי של מגזר הייצור והשירותים. הסטודנטים לומדים את מקצועות הבסיס של ההנדסה ושל המדעים המדויקים בקורסים כמו פיזיקה, מתמטיקה, מדעי המחשב, מערכות מידע ואוטומציה, כשעל נדבך זה מוסיפים את הידע הממוקד של ניהול הייצור.

 

תכנית הלימודים מכשירה את הסטודנטים על התהליכים ההנדסיים הקיימים בתהליכי הייצור השונים. לשם כך הסטודנטים לומדים על תכנון של מערכות ייצור ועל התפעול שלהם בשוטף ובמקרים חריגים. כמו כן, הם לומדים על חקר ביצועים וסטטיסטיקה ככלי ניתוח למערכות לומדה ולמערכות שירות.

 

מתכונת הלימוד

 

משך זמן הלימודים הוא כארבע שנים. מתכונת הלימודים מורכבת מקורסי חובה כליים, מקורסי חובה בניהול הייצור, מקורסי בחירה, מתרגולים וממעבדות. לקבלת התואר הסטודנטים עובדים על פרויקט גמר שאותו הם מגישים בשנה הרביעית ללימודים.

 

 

נושאי לימוד

 

  • תכון ופיקוח על ייצור
  • חקר ביצועים
  • יסודות מערכות מידע
  • ניתוח מערכות תפעול
  • אוטומציה וייצור מחשב
  • תורת המשחקים
  • ניתוח שרשראות אספקה
  • אירועים בתעשייה    
  • רובוטיקה במערכות ייצור    
  • ועוד


על מוסד הלימודים

 

אוניברסיטת בן גוריון היא מוסד אקדמי אשר מקדם ומעודד חדשנות מחקרית, מדעית וטכנולוגית במטרה לשפר את המציאות הקיימת. תכניות הלימודים של האוניברסיטה שמות דגש על פן המחויבות הסביבתית והחברתית של הארץ בכלל ושל הנגב בפרט. האוניברסיטה מציעה מגוון מסלולי לימוד לתואר ראשון ולתארים מתקדמים, ובהם לימודי הנדסת מערכות מידע, לימודי הנדסת מערכות תקשורת, לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה ולימודי הנדסת בניין.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים ללימודי הנדסת תעשייה וניהול צריכים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה וציון 550 לפחות בבחינת הפסיכומטרי. המועמדים מתקבלים על סמך שקלול ציוני תעודת הבגרות עם ציון בחינת הפסיכומטרי כשהממוצע המינימאלי לקבלה הוא 503.

 

תעודה

 

סטודנטים שמסיימים את כל דרישות הלימודים, לרבות הגשת פרויקט הגמר, מקבלים תואר B.Sc. בהנדסת תעשייה וניהול מטעם אוניברסיטת בן גוריון.

 

אפשרויות תעסוקה

 

הבוגרים משתלבים בתפקידים מגוונים במגזר הפרטי ובמגזר הציבורי, כמו מהנדסי איכות, מהנדסי תהליכים, בקרי פרויקטים, מנהלי מערכות ייצור, מהנדסי ארגון ושיטות, מנהלי מערכות מידע, מנתחי קבלת החלטות ועוד.

 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון

חוות דעת של סטודנטים על בן גוריון - הנדסת תעו"נ וניהול הייצור

התקבלו 2 דירוגיםבציון ממוצע: 4.5 מתוך 5

אוניברסיטת בן-גוריון
24/09/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

הקמפוס מאוד יפה, נקי ומסודר. נגיש לכולם, מאובזר ונעים לשהייה וללימוד. יש הרבה חדרי לימוד שמאפשרים לש קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס מאוד נקי ונוח. יש המון מקום, מדשאות גדולות ואפילו נחל שזורמים בו מים. קמפוס מאוד יפה שכיף להי קרא עוד...

טיפים

הייתי ממליצה מאוד להשקיע בלימודים, ולהשתדל כמה שאפשר. אם יש מרצה שלא מלמד טוב, הייתי ממליצה לא לחכות קרא עוד...


לכל חוות הדעת
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp