קורס שמאות מקרקעיןלימודי חוץ רחובות

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי נדל"ן לתעודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על חוץ רחובות - שמאות מקרקעין.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הכשרת שמאי מקרקעין ביחידה ללימודי חוץ של התאגדות העסקים בישראל - רחובות

 

חוליה חשובה בעולם הנדל"ן


תפקידם של שמאי המקרקעין הוא לחוות דעה על השווי של קרקעות ונכסים בשוק הנדל"ן. בין היתר, הם צריכים להעריך שווי של נכסים עבור חברות הביטוח והבנקים וכמו כן לשמש בוררים בנושאי הנדל"ן כמו למשל קביעה של היטל השבחה או קביעה של סכומי פיצויים. נוסף על כך, הם יכולים לשמש יועצים עבור אנשי מקצוע כמו יזמים, קבלנים, מנהלי השקעות וגופים שיש ברשותם נכסי מקרקעין. זהו תפקיד שכרוך באחריות רבה והוא מצריך ידע משפטי רב, הבנה מעמיקה בכלכלה ובמיסוי וכן מחשבה אנליטית והנדסית מפותחת.


כדי לעבוד כשמאי מקרקעין בישראל יש להשלים הכשרה מתאימה ולעבור בחינות שעורך משרד המשפטים. נוסף על כך , השמאים כפופים לבית דין משמעתי של המשרד ונדרשים לשלם אגרה שנתית. ביחידה ללימודי חוץ של התאגדות העסקים הקטנים מתקיים קורס שמאות מקרקעין, שבא להכין את תלמידיו לקראת בחינות ההסמכה. הקורס מותאם לתכנית החדשה של מועצת שמאי המקרקעין.

 

 

תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס רוכשים ידע תיאורטי נרחב בתחום שמאות המקרקעין, בצירי המשפטים, ההנדסה והכלכלה. הם מתחילים ומתוודעים למושגים בהנדסה האזרחית כגון שיטות מדידה ומפרטיים טכניים. בהמשך הם לומדים מושגים מרכזיים במיקרו ובמקרו כלכלה ומתמקדים במבנה של שוק המקרקעין העירוני. לאחר מכן, הם עוסקים בהחרבה בחוקים ובתקנות בתחום התכנון והבנייה ובנושאי מיסוי המקרקעין. במקביל הם רוכשים מיומנויות במימון, בחשבונאות ובניתוח דוחות כספיים.


מתכונת הלימוד


הקורס כולל כ - 5 סמסטרים והוא נפרש על פני כשנתיים וחצי. השיעורים מתקיימים במתכונת דו שבועית בשעות הערב ובימי שישי בבקרים למי שאין ברשותם פטור בחשבונאות וכלכלה. הקורס נערך במסלול מודולרי וכך המשתתפים יכולים להתאים את ההתקדמות לצורכיהם. הקורסים נערכים פעמיים בשנה, בחורף ובקיץ, לפי מועדי הבחינות של מועצת שמאי המקרקעין.


נושאי הלימוד

 

 • התפתחות ערים
 • ניתוח דוחות כספיים
 • סטטיסטיקה תיאורית
 • יסודות במיפוי ומדידה
 • עקרונות בהערכת מקרקעין
 • הנדסה אזרחית והנדסת בניין
 • יסודות המימון בשומת מקרקעין    
 • תכנון ובנייה
 • מיקרו כלכלה
 • מיסוי מקרקעין
 • כלכלה עירונית
 • תורת השמאות
 • חוק הגנת הדייר    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


ביחידה ללימודי חוץ מתקיימים מסלולי לימוד מגוונים בתחומי הניהול והנדל"ן. אלה כוללים קורס יועצי משכנתאות, קורס הכנה לבחינות הרישוי לתיווך נדל"ן, קורס מנהלי פרויקטים בבנייה, קורס חשבי שכר בכירים וקורס ייעוץ עסקי.


תנאי קבלה


לקורס יכולים להתקבל אקדמאים בעלי תואר ראשון לפחות וכן סטודנטים שלומדים לתואר ראשון במוסד מוכר. גם מועמדים לתואר הראשון יכולים ללמוד בקורס, במסגרת מסלול הכשרה משולב. כדי לעסוק בתור שמאי מקרקעין בישראלי, מלבד ההשכלה האקדמית, יש צורך להיות מעל גיל 23 ולהציג תעודת יושר.

 


תעודה


כדי לקבל את רישיון שמאות המקרקעין ממשרד המשפטים, יש צורך לעבור מספר בחינות שנערכות על ידי מועצת שמאי המקרקעין. אלה כוללות בחינות מוקדמות בנושאים שונים ובחינות סופיות בתורת השמאות, בגישות הערכת מקרקעין וביישומים בשומת מקרקעין. מועמדים מסוימים יכולים לקבל פטורים מבחינות מסוימות, לפי החלטת מועצת השמאות.


כמו כן, הבוגרים צריכים לסיים תקופת התמחות אצל שמאי מקרקעין המוסמכים לכך. היקף ההתמחות נע בין שנה לשנתיים ונקבע לפי כמות השעות השבועיות שמוקדשות לה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: היחידה ללימודי חוץ התאגדות העסקים הקטנים והבינוניים

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp