קורס יזמות עסקית ביחידה ללימודי חוץ של התאגדות העסקים

היחידה ללימודי חוץ - התאגדות העסקים הקטנים

אהבת? שתף ב:

קורס יזמות עסקית והקמת עסק ביחידה ללימודי חוץ של התאגדות העסקים בישראל

 

המסלול אינו פעיל


הדרך הנכונה לעסק משגשג

 

כמעט כל עסק מתחיל מחזון ומחלום אשר יוצא אל הפועל בעזרת כישרון, משאבים ופיננסיים. אך תהליך ההוצאה לפועל מרעיון לעסק חי ומרוויח הוא ארוך ומלא במעצורים ובעכבות, חלקן חיצוניות, כמו גיוס משקיעים ומציאת עובדים ברוח החברה, וחלקן פנימיות, כמו פחד מכישלון, פקפוק עצמי וחוסר ביטחון בניהול.

 

בישראל של היום כ - 40% מהתוצר המדיני מתקבל מבעלי העסקים הקטנים אשר מהווים כ - 70% מהמעסיקים בארץ. משכך, העסקים הקטנים אשר מתקיימים כיום כתוצר של שאיפה ושל חזון מהווים המעסיק העיקרי במשק הישראלי. אך כדי שעסקים אלה יצליחו וישגשגו, על המנהלים והיזמים להיות בעלי ידע נרחב על כל התחומים של עולם העסקים, לרבות ניהול, שיווק, פיננסים, גיוס עובדים ועוד.

 

 

תכנית הלימודים

 

קורס יזמות עסקית והקמת עסק ביחידה ללימודי חוץ של התאגדות העסקים הקטנים מקנה לסטודנטים הבנה רחבה על כל הנדבכים הקיימים בעולם העסקי. משתתפי הקורס מקבלים את ארגז הכלים הפיננסי והשיווקי ההכרחי לכל יזם, מנהל או בעל עסק, לרבות שיטות שיווק אפקטיבי בעזרת משאבים דלים ושימוש בדוחות בקרה.

 

תכנית הלימודים מכשירה את הסטודנטים על ההיבטים השונים בהקמת עסק ובמכירתו, על ביטוח עסקי ועל תחום המשכנתאות והפנסיונים. כמו כן, הם לומדים על הפן הכלכלי ומיסויי של רישום פטנטים, של הקמת סטארט-אפ ושל "קומבינות בעסקים". תלמידי הקורס מקבלים את המיומנויות הנדרשות לגייס עובדים ולנהל אותם, לתמחר תהליכים פנים עסקיים ולעבוד עם מערכות לבקרה עסקית.

 

מתכונת הלימוד

 

היקף הקורס הוא כ - 60 שעות לימוד הנפרשות על פני 15 שיעורים. המפגשים נערכים אחת לשבוע בשעות אחר הצהריים. מתכונת הלימוד כוללת הרצאות פרונטאליות ותרגולים מעשיים. במהלך הקורס הסטודנטים עובדים על פרויקט גמר אשר מהווה תנאי לקבלת תעודת הגמר ולסיום הקורס.

 

נושאי לימוד

 

  • מיסוי לעסקים
  • גיוס משקיעים
  • ניהול עסקי אסור
  • משפטים בעסקים
  • בניית דוחות בקרה    
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

היחידה ללימודי חוץ של התאגדות העסקים הקטנים מאפשרת לכל מי שרוצה ללמוד מקצוע יישומי ולהשתלב בשוק העבודה. מסלולי הלימוד של המכללה מושתתים על ניסיון מעשי בעולם העסקים והם מותאמים לדרישות התעשייה ולצרכים הארגוניים שלה. בין הקורסים שאפשר ללמוד במכללה הם קורס הכשרת מרצים, קורס יועצי משכנתאות, קורס יועצים עסקיים וקורס חשבי שכר בכירים.

 

תנאי קבלה

 

הקורס פתוח לקהל הרחב והוא מיועד למנהלים, ליזמים ולבעלי עסקים אשר רוצים להרחיב את הידע שלהם בתחום הניהול העסקי ולשפר את המיומנויות הניהוליות והאישיות שלהם בעזרת כלים להתנהלות רווחית חכמה.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר עמדו בכל דרישות הקורס, לרבות הגשת פרויקט הסיום, מקבלים תעודת גמר מטעם היחידה ללימודי חוץ של התאגדות העסקים הקטנים.