לימודי הנדסת תעשייה וניהול בהתמחות מערכות מידע באוניברסיטת בן גוריון

שירות אישי - צור קשר

אוניברסיטת בן-גוריון

לימודי הנדסת תעשייה וניהול עם התמחות במערכות מידע באוניברסיטת בן גוריון בנגב

 

תהליכים חכמים


תהליכי הגלובליזציה, ריבוי הטכנולוגיות והדרישות הגבוהות למוצרים איכותיים העלה את הצורך בניהול חכם ויעיל אשר מפקח על כלל התהליכים החלים בו. לשם כך יש צורך באינטגרציה של כל המערכות בארגון, בשיפור התהליכים הקיימים והקפדה על איכות, ביטחון, קיימות ויעילות.

 

הנדסת תעשייה וניהול היא תחום הנדסי שעיסוקו תכנון, הקמה, בקרה, תפעול ושיפור של תהליכים ושל מערכות בארגונים. תחום זה בוחן את התהליכים מנקדות מבט עלית אשר מביאה בחשבון את כלל המחלקות של הארגון, את כלל הענפים המשיקים לה ואת השילוב בין הטכנולוגיה לבין האנשים בארגון.

 

תכנית הלימודים

 

לימודי הנדסת תעשייה וניהול בהתמחות מערכות מידע באוניברסיטת בן גוריון מבוססים על ידע עיוני לצד ידע מעשי בכל הנוגע לפיתוח, ליישום ולניהול של מערכות ממוחשבות ושל טכנולוגיות מידע. הסטודנטים לומדים את מקצועות ההנדסה הבסיסיים ועל זה נוסף הרובד של ניהול מערכות המידע אשר מקנה להם את המבט המערכתי הכולל על ארגונים ועל תהליכים ממוקדי מטרה.

 

התכנית ללימודי הנדסת תעשייה וניהול מקנה לסטודנטים את הכלים לניתוח, לעיצוב ולתכנות של בסיסי נתונים ומערכות מידע. הם לומדים לייעץ לארגונים על תחומי פיתוח שונים, הם לומדים על מנשקי אדם – מחשב ועל פיתוח אבטיפוסים למערכות מידע.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי התואר נמשכים 4 שנים. מתכונת הלימוד כוללת קורסי חובה כלליים, קורסי חובה במערכות מידע, קורסי בחירה, מעבדות ותרגולים. במהלך התואר הסטודנטים עובדים על פרויקט הגמר המהווה תנאי לקבלת התואר.

 

נושאי לימוד

 

  • פיתוח בסביבת אינטרנט
  • שיטות באנליזה מתמטית
  • גרפיקה הנדסית
  • חומרה ותשתיות תקשורת
  • תכנות מונחה עצמים
  • אסטרטגיות מערכות מידע
  • חשבונאות פיננסית וניהולית
  • תכנון ופיקוח על ייצור    
  • מערכות ממוחשבות מבוססת אינטרנט    
  • ועוד


על מוסד הלימודים

 

אוניברסיטת בן גוריון היא מוסד להשכלה גבוהה אשר שם לו למטרה לעודד ולקדם חדשנות מחקרית למען שיפור המציאות היומיומית בעזרת המדע והטכנולוגיה. האוניברסיטה מדגישה את המחויבות החברתית והסביבתית ושוזרת את ערכים אלה בתכניות הלימודים. באוניברסיטה אפשר ללמוד במבחר מסלולי לימוד לתואר ראשון ולתארים מתקדמים ובהם לימודי הנדסת בניין, לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה, לימודי הנדסת מערכות תקשורת ולימודי הנדסת מערכות מידע.

 

תנאי קבלה

 

ללימודי הנדסת תעשייה וניהול מתקבלים מועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה וציון 550 ומעלה בפסיכומטרי. הקבלה ללימודים נעשית על סמך שקלול ציון בחינת הפסיכומטרי וממוצע ציוני הבגרויות כשהסכם המינימאלי הוא 503.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר מסיימים את כל דרישות התואר, לרבות הגשת פרויקט הגמר, מקבלים תואר B.Sc בהנדסת תעשייה וניהול מטעם אוניברסיטת בן גוריון.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר משתלבים בתפקידים רבים במגזר הציבורי ובמגזר הפרטי, הם עובדים בתור מנהלי מערכות ייצור, מהנדסי איכות, מהנדסי ארגון ושיטת, מהנדסי תהליכים, בקרי פרויקטים, מנתחי מערכות, מנתחי קבלת החלטות, מנהלי מערכות מידע ועוד.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון

חוות דעת של סטודנטים על בן גוריון - הנדסת תעשייה וניהול ומערכות מידע

התקבלו 9 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

אוניברסיטת בן-גוריון
23/12/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

יש אתגר גדול בתואר.. כדי להצליח צריך להשקיע המון :)

על הקמפוס

אחלה אווירה יש, מי שרוצה חוויה חברתית זה באמת המקום הכי נכון לו! יש מסביב לקמפוס כל מה שסטודנט צריך

טיפים

מומלץ לבחון היטב מה הקורסים הנלמדים במסגרת התואר והאם מעניין יש הרבה תכנות סטטיסטיקה ומתמטיקה

אוניברסיטת בן-גוריון
25/07/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

החברה הקהילה נוחה ושקטה

על הקמפוס

קמפוס שקט נקי


לכל חוות הדעת
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp