תואר שני בהוראת מדעים באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בחינוך?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תל אביב - תואר שני בהוראת מדעים.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בהוראת מדעים וטכנולוגיה באוניברסיטת תל-אביב

 

מדעים למתקדמים

 

ידע הוא כוח, בעיקר בנושאי חינוך והוראה. כאשר באים ללמד ולחנך תלמידי בית הספר, כמות החומר העיוני היא בלתי נדלית, שכן ישנן עוד ועוד תגליות מדעיות והפרכות של דברים שפעם חשבו שהם נכונים. כמו כן, השיטות הפדגוגיות ממשיכות להתפתח ולהתעדכן בהתאם לזמנים שבהם נמצאים ועל סמך מחקרים חדשים.

 

תואר שני בהוראת מדעים וטכנולוגיה מיועד למחנכים ולאנשי הוראה אשר רוצים להעמיק את תחומי הידע שלהם בתחומים אלה ובד בבד ללמוד תואר אקדמי במטרה לשפר את היכולות הפדגוגיות והחינוכיות שלהם בעת הוראת מדעים וטכנולוגיה. הבוחרים ללמוד תואר זה מקבלים את הכלים העיוניים והמעשיים בהוראת התחום המדעי בצורה מעשירה המותאמת לתלמידים בגילים השונים.

 

תכנית הלימודים

 

תואר שני בהוראת מדעים וטכנולוגיה באוניברסיטת תל-אביב מחזק את הידע ואת היכולות של מורים למקצועות המדעים והטכנולוגיה בביתי הספר היסודיים והעל־יסודיים. המורים מעמיקים את הכישורים שלהם הן בתחום התוכן שבו הם מתמחים והן בתחום הפדגוגי והחינוכי. הם עוסקים בפועל בהיבטים מחקריים עדכניים והם רוכשים מיומנויות למידה והוראה המתאימות לתלמידים של היום, כך הם משלבים בין הידע התיאורטי והמחקרי לבין יישומן בבתי הספר בעזרת דרכי הוראה מתקדמות.

 

תכנית זו לתואר שני בחינוך מאפשרת לסטודנטים לבחור באחת מן ההתמחויות הבאות: הוראת מתמטיקה לבית הספר העל־יסודי, הוראת מדעי המחשב לבית הספר העל־יסודי, הוראת מתמטיקה לבית הספר היסודי, הוראת מדעים וטכנולוגיה והוראת טכנולוגיה ולמידה. בכל אחת מן ההתמחויות הסטודנטים רוכשים את הכלים ללמד ולחנך תלמידים בהתאם לשכבת הגיל שבה הם נמצאים, לרבות התכנים, מתודות הלימוד וההתמודדויות השונות של התלמידים בשלב זה של חייהם.

 

מתכונת הלימוד

 

התכנית לתואר שני נמשכת כשנתיים. הסטודנטים בוחרים בין שני מסלולי לימוד – המסלול העיוני והמסלול המחקרי עם הגשת עבודת תזה. מתכונת הלימוד כוללת קורסי חובה מתודולוגיים, קורסי חובה בלמידה והוראה, קורסי חובה בהתמחות, קורסי בחירה וקורסי סמינר.

 

נושאי לימוד

 

 • יצירתיות בחינוך מתמטי
 • ניהול מידע אישי
 • ניתוח נתונים בחקר החינוך
 • ראייה ממוחשבת
 • יסודות מערכות ממוחשבות
 • פילוסופיה של המדע
 • מבוא לקריפטולוגיה מודרנית
 • מוח, מדע וטכנולוגיה
 • תפיסות שגויות במושגי יסוד בפיזיקה
 • אוריינות מחקר בחינוך    
 • הוראת מקצועות המדעים בעידן הדיגיטלי    
 • ועוד

 

תנאי קבלה

 

לתואר שני בהוראת מדעים וטכנולוגיה מתקבלים מועמדים שלהם תואר ראשון בציון ממוצע של 75 ומעלה בפיזיקה, בכימיה, בהנדסה, במתמטיקה, במדעי המחשב, במדעי החיים או במדע כללי. כמו כן, עליהם להיות בעלי תעודת הוראה בתחום המדעים או לשלב את לימודי תעודת ההוראה במהלך הלימודים לתואר השני.

 

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר עומדים בכל המטלות הנדרשות מקבלים תואר שני בהוראת מדעים וטכנולוגיה מטעם אוניברסיטת תל-אביב.


אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר יכולים להמשיך לאקדמיה לתואר שלישי או במחקר הוראת תחום המדעים. כמו כן, הם משתלבים במוסדות החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי כמורים, כמרכזי תחומים וככותבים של מערכי לימוד.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp