הסטודנטית לתקשורת שהתגברה על מחלת הסרטן והפכה לצלמת

26/10/2016 מאת: מערכת "לימודים בישראל" (1,688 צפיות)

היא רק בת 22, אבל כבר הספיקה להתגבר על מחלת הסרטן, להפוך לצלמת שתמונותיה התפרסמו בווג ובנשיונל ג'יאוגרפיק ולהתנדב עם חיות בר באפריקה. היום היא גם סטודנטית לתקשורת, שחולמת לפתח את האהבה הגדולה שלה בחיים, הצילום. שמענו ממנה על הדרך שעברה ועל כמה חשוב לעשות הכל כדי להגשים את החלומות שלנו.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


תם ניצחה את הסרטן, הפכה לצלמת והיום היא לומדת לתואר בתקשורת


"חיים רק פעם אחת, אין מקום להסס או להתחרט"


בעוד כשבוע תתחיל תם ביקלס את השנה השנייה לתואר הראשון בתקשורת וניהול במסלול האקדמי המכללה למינהל, כמו כל חבריה הסטודנטים במסלול. עם זאת, עד לפרק הזה בחייה היא התמודדה עם מצבים לא פשוטים בכלל. כמי שהתגברה כנערה על מחלת הסרטן והפכה לאחר החלמתה לצלמת אופנה וטבע, היא יכולה לומר היום שלדעתה ממש אין מקום לחרטות או להיסוסים בחיים.


בגיל 12 היא אובחנה כחולה בסרטן מסוג יואינג סרקומה, סוג של סרטן העצמות. הגידול התגלה בעמוד השדרה שלה, על גבי העצבים. "היה לי המון מזל. אבא שלי הוא מנהל מחלקת אורתופדיה אונקולוגית בבית החולים איכילוב והוא התמחה בדיוק בסוג הסרטן שגילו אצלי. הוא זיהה אצלי את הסימנים ואבחן אותי." מספרת תם.


מהאבחון היא נכנסה לניתוחים כדי להסיר את הגידול בעמוד השדרה ולסדרה של טיפולים כימותרפיים. "זה קשה להבין מה כל זה אומר. מסבירים לך את הטיפול והפרוצדורות, אבל את לא מבינה עד שאת לא נכנסת לזה באמת. זה שוק כללי, אבל לאט לאט מבינים יותר." היא אומרת.


כעבור כשנתיים, היא כבר ניצחה את המחלה. מעט אחר כך, היא גילתה את מה שיהפוך לאחת האהבות הגדולות בחייה, הצילום. "הגעתי לצילום בגיל 16, נחשפתי לתחום הזה במקרה, דרך מטלה שקיבלנו בבית הספר. חברה הביאה מצלמה מקצועית וככה ראיתי לראשונה מה זה צילום איכותי באמת." היא מתארת. "משם התחלתי להתעמק בנושא וגם קניתי את המצלמה הראשונה שלי."


להגיע עד לווג ולנשיונל ג'יאוגרפיק


כנערה, תם התחילה להתמקד בתחום צילום האופנה והביוטי וכך עבדה עם סוכנויות שונות. עם הזמן היא הגיעה לצלם לא מעט סלבריטאים, כמו למשל שלומית מלכה, אלכסה דול ורוסלנה רודינה. היא גם התחילה לפעול כדי לקדם את העבודות שלה. "ברגע שהתחלתי עם הצילום, הייתי במעיין 'אמוק' לפרסם את העבודות שלי. הייתי מחפשת בלוגים, עיתונים ברשת, הייתי שולחת צילומים לכל מקום שחשבתי שהוא טוב וראוי."


העבודה האינטנסיבית הזו גם משתלמת ותוך זמן קצר העבודות שלה התחילו להופיע באתרים גדולים בעולם, בהם למשל אתר האופנה "ווג איטליה". מספר תמונות שלה התפרסמו באתר, לאחר שוועדה בחרה את התמונות המצטיינות ביותר לדעתה. "היו כל מיני צילומים שלי שהתפרסמו, אבל אני הכי גאה בתמונות שהגיעו לווג איטליה, וגם באלה שהתפרסמו מאוחר יותר ב'נשיונל ג'יאוגרפיק'." היא אומרת.


תם קיבלה פטור מהשירות בצה"ל בגלל מחלת הסרטן ממנה החלימה, אבל היא בחרה להתנדב לשירות ושימשה צלמת בעיתון "במחנה". התפקיד שלה גם חשף אותה לעוד צדדים בתחום הצילום והיא מספרת שבמהלכו עברה לצלם נופים, סביבות, אנשים וגם התוודעה לתחום צילום הטבע.


לאחר השחרור, תם טסה לאפריקה והתנדבה בבתי מחסה לחיות בר, תקופה שאפשרה לה גם להמשיך לפתח את תשוקתה לצילום. "המטרה הייתה בעיקר להתנדב עם בעלי החיים, אבל שילבתי גם את הצילום. הגעתי לשם כי רציתי לתרום ולעשות משהו מועיל ושונה, ועל הדרך גם לצלם."

 

גולשים שאהבו את זה קראו גם:

 


"מהמחלה לומדים לראות את הכל בפרופורציה"


לפני כשנה החלה גם את התואר הראשון בתקשורת ובניהול. היום, כאמור, היא בריאה לחלוטין והמחלה כמעט ולא משפיעה על חיי היום יום שלה כסטודנטית. היא מתארת שאין השלכות פיזיות משמעותיות שמהן היא סובלת, מלבד בעיות בגב וברגל, בשל מיקומו של הגידול על עמוד השדרה.


"נפשית המחלה מאוד ביגרה אותי. אתה לומד לראות את הכל בפרופורציה, לקחת הכול באיזי." היא אומרת ומתארת שהניצחון על המחלה גם דרבן אותה להעז ולהגשים את החלומות והשאיפות שלה. "אתה חי רק פעם אחת, אין מקום להסס, או להתחרט על כך שלא עשית משהו."


"כשהחלטתי להתנדב לשירות בצה"ל אחרי שקיבלתי את הפטור, אמרתי לעצמי שזה משהו שמאוד חשוב לי. כשהייתי צלמת צילמתי במהלך צוק איתן והגעתי לרצועה, זה אומר גם לקחת סיכונים לפעמים," היא מדגימה. "גם בטיול לאפריקה ידעתי שיש סיכונים מסוימים בעבודה עם חיות פרא, זה בהחלט לא משהו שגרתי. אבל זה טיול שמסוכן בדיוק כמו טיול בדרום אמריקה או במזרח, גם שם יכולים לקרות לצערנו אסונות."


כמי שהגיעה כשבידה לא מעט ניסיון בתחום הצילום, היא אומרת שהתואר בתקשורת עזר לה להכיר עוד צדדים של עולם המדיה. "למדתי עוד על התיאוריות של התקשורת, איך לקבוע דעה, כיצד התקשורת עובדת ומתנהלת ואיך היא התעצבה לאורך השנים. זה מעניין בעיני לראות את הרקע הזה ואיך הוא מתבטא בעבודה המעשית." היא מסבירה. "במהלך התואר אני גם נחשפת לתחום השיווק. עובדים הרבה עם אנשים מנוסים שכבר נמצאים בתעשייה ונותנים לנו נקודת מבט אחרת על העולם הזה."


תם אמנם רק מתחילה עכשיו את שנה ב', אבל יש לה שאיפות שונות לחיים אחרי התואר. "כרגע יש לי כל מיני שאיפות לעתיד. אני רואה את עצמי משתלבת בעיתון או כאחראית תוכן באינטרנט. אני בהחלט רואה את עצמי בתפקיד כלשהו בגוף מוביל בעולם המדיה."


בינתיים היא ממשיכה לצלם, למרות הלו"ז הצפוף בלימודים, שלא תמיד משאיר זמן לפרויקטים חדשים. "אין לי הרבה זמן פנוי, אבל אני מאוד לא רוצה להזניח את הצילום. לכן אני משתדלת תמיד לעשות ולפעול, גם אם אלה פרויקטים קטנים."

 

אולי יעניין אותך גם

רוצים להשתלב בהייטק? במסלול חדש ללימודי הנדסאים מכשירים לקריירה בתעשייה

מאת: מאת: מערכת "לימודים בישראל", 7/10/2019
שיתוף פעולה חדש בין אורט וחברת אינטל פותח דלת להגשמת חלום של לא מעט סטודנטים - קריירה בהייטק. שמענו הכל על התכנית החדשה ועל הביקוש להנדסאים בתעשייה של היום. לכתבה המלאה >>

האם בקרוב תשתנה שיטת הקורסים לפטור באנגלית?

מאת: מערכת "לימודים בישראל", 18/8/2019
כחלק מיוזמה חדשה של המל"ג, שיטת הקורסים לפטור באנגלית צפויה להשתנות לגמרי. מה חושבים הסטודנטים על ההחלטה, והאם לדעתם הקורסים באמת מכינים לאנגלית שנחוצה בשוק העבודה? לכתבה המלאה >>

מבושה לגאווה - חוויית ההגירה מרוסיה מתוארת בפרויקט גמר

מאת: מערכת "לימודים בישראל", 7/8/2019
מזל רייבלט, דור 1.5 בארץ, עיצבה כפרויקט גמר לתואר בתקשורת חזותית ספר העוסק בחווית ההגירה והגאווה בזהות שלה, כמי שנולדה בארץ להורים מבריה"מ. לכתבה המלאה >>

סטודנטים יזמו פרויקט לשילוב צעירים עם צרכים מיוחדים באקדמיה

מאת: מערכת "לימודים בישראל", 29/7/2019
סטודנטים יזמו תכנית לשילוב צעירים עם המנכה קוגניטיבית בקמפוס, בדרך להפוך את החברה שלנו לנגישה וסובלנית יותר. דיברנו עם אחד הסטודנטים שיזמו את התכנית. לכתבה המלאה >>

כרישים, צלילות וספינות טרופות... יום שגרתי בחייו של ביולוג ימי

מאת: מערכת "לימודים בישראל", 25/7/2019
מתחת למים קיים עולם שלם של יצורים ססגוניים, אותם חוקרים ביולוגים ימיים. סטודנטית ומרצה לביולוגיה ימית מספרים איך זה ללכת ללימודים בחליפת צלילה. לכתבה המלאה >>

מורים שעשו הסבת אקדמאים מספרים איך הגיעו למערכת החינוך

מאת: מערכת "לימודים בישראל", 11/7/2019
מורים חדשים שעשו הסבת אקדמאים להוראה מביאים איתם נקודות מבט אחרות למערכת החינוך. מה מביא אנשים לחזור לבית הספר ולהוביל שינוי? לכתבה המלאה >>


לכל כתבות המגזין

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים