לימודי הנדסת כימיה בהתמחות אנרגיה SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסת כימיה בהתמחות אנרגיה SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

לימודי הנדסה כימית בהתמחות אנרגיה ב - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

 

פצצת אנרגיה

 

התעשייה התהליכית היא חלק אינטגרלי בפיתוח הטכנולוגיות העכשוויות. תעשייה זו קשורה באופן ישיר לתהליכי ייצור כימיים ופיזיקליים במפעלים השונים, כמו בתעשיית הפלסטיק, הכימיקלים, התרופות והמזון. כל התעשיות האלה נדרשות לניצול חכם של אנרגיה תוך כדי התחשבות בפן הכלכלי, החברתי והסביבתי.

 

לימודי הנדסה כימית בהתמחות אנרגיה מקנה ללומדים תחום זה את הכלים המחקריים לצד הכלים היישומיים לקידום התעשייה תוך כדי התחשבות בגורמים אשר משפרים את העולם בהיבט הגלובאלי.

 

ניתן ללמוד התמחות זו בקמפוס אשדוד של המכללה.

 

תכנית הלימודים

 

לימודי הנדסה כימית בהתמחות אנרגיה ב - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון מקנה לסטודנטים את הכלים העיוניים והמעשיים לעבודה ולמחקר ההנדסה הכימית. לשם כך הסטודנטים לומדים את מקצועות ההנדסה הבסיסיים המהווים את התשתית לכלל הענפים. על לימודים אלה הסטודנטים לומדים את נדבך ההנדסה הכימית ולשם כך את מתעמקים בחומרים, בריאקציות שלהם ובניצול משאבים קיימים.

 

תכנית הלימודים בהתמחות אנרגיה מכשירה את הסטודנטים להיות מהנדסים מיומנים בעלי הכישורים לתכנון ולפיתוח תהליכים לקידום המדע ולניצול מקסימאלי של החומרים הקיימים בטבע. הסטודנטים לומדים לתכנן מפעלים על כלל תהליכיו, לרבות ניהול וייצור, הם לומדים על היבטי הבקרה, הבטיחות ואיכות הסביבה האלמנטריים לניצול האנרגיה בצורה חכמה.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי התואר נמשכים כארבע שנים. מתכונת הלימוד כוללת קורסי ליבה במדעים המדויקים, קורסים כלליים בהנדסה כימית, קורסי התמחות אנרגיה ומעבדות. במהלך הלימודים הסטודנטים עובדים על פרויקט גמר אשר מהווה תנאי לקבלת התואר.

 

 

נושאי לימוד

 

 • כימיה פיסיקלית
 • הנדסה סביבתית
 • כלכלת משק אנרגיה
 • גז טבעי למטרות פיתוח
 • תכנון וניתוח ריאקטורים
 • פולימרים וביו־פולימרים    
 • כימיה אורגנית
 • תהליכי הפרדה
 • דינמיקה ובקרה
 • אנרגיה סולארית
 • מפסולת לאנרגיה    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון היא מוסד אקדמי ללימודי הנדסה המציעה מגוון מסלולי לימוד לתואר ראשון ולתואר שני. המכללה מתייחדת בלימודים בסביבת Project Oriented אשר מדמה סביבת עבודה המדמה סיטואציות אמתיות מהתעשייה, בה הסטודנטים נתקלים בדילמות ומתמודדים עם אתגרים קיימים.

 

כך, הסטודנטים חווים לעומק את עולם ההנדסה מחוץ לכותלי האקדמיה. המכללה מקדמת את התחום החברתי, שוויון הזדמנויות תעסוקה, צמצום פערים חברתיים ועידוד אוכלוסיות ללימוד הנדסה, לשם כך היא מפעילה מלגות לקידום נשים, קמפוס חרדי ומיזמים לקידום אוכלוסיות עולות. בין תכניות הלימוד של המכללה אפשר ללמוד לימודי הנדסת תוכנה, לימודי הנדסת מכונות, לימודי הנדסת בניין ולימודי הנדסת תעשייה וניהול.

 

תנאי קבלה

 

ללימודי הנדסה כימית מתקבלים מועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה בממוצע שבה ציון 70 ומעלה בבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות לימוד. יש צורך גם בבגרות בכימיה ברמת 5 יחידות לימוד וכמו כן, עליהם לקבל ציון בבחינת הפסיכומטרי או במבחן פסיכוטכני. הקבלה ללימודים מותנית בהחלטת וועדת קבלה.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר עומדים בכל המטלות הנדרשות, לרבות הגשת פרויקט הגמר, מקבלים תואר B.Sc בהנדסה כימית מטעם SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון.

 

עוד מסלולי לימוד - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון