תכנית ברקים ללימודי הנדסת חומרים והנדסת מכונות באוניברסיטת בן גוריון

שירות אישי - צור קשר

אוניברסיטת בן-גוריון

לימודי הנדסת חומרים והנדסת מכונות בתכנית "ברקים" באוניברסיטת בן גוריון בנגב - תואר כפול

 

כלים שלובים

 

בעקבות המחקר העכשווי והפיתוח המואץ תחום הנדסת המכונות ותחום הנדסת החומרים הופכים לקרובים זה לזה ולתלויים אחד בשני. משכך, ישנו צורך ליותר ויותר מהנדסים ואנשי מדע אשר יכולים לחקור ולקדם נושאים הקשורים לשני התחומים, כמו תכונות חשמליות ומכאניות של חומרים, תהליכי ייצור והחומרים שמשפיעים עליהם, חומרים מורכבים ועוד.

 

לימודים משולבים של הנדסת מכונות והנדסת חומרים באים להכשיר מהנדסים אשר נושאים עמם את כל המידע לעסוק בשני התחומים במקביל. הבוחרים ללמוד את התואר המשולב הם אנשים אשר מכירים את ההיבטים השונים של כל אחד מהם ושיכולים להתמודד עם האתגרים ששילוב התחומים מביא עמו.

 

תכנית הלימודים

 

תכנית ברקים ללימודי הנדסת חומרים ולהנדסת מכונות באוניברסיטת בן גוריון מקנה לסטודנטים ידע מתודולוגי ויישומי בשני תחומי ההנדסה. הסטודנטים לומדים את לימודי הבסיס של מקצועות ההנדסה והם מתמקדים בקשר המתהדק בין הנדסת החומרים לבין הנדסת המכונות.

 

בהנדסת חומרים הסטודנטים לומדים על כלל המרכיבים של החומרים בטבע והם רוכשים את הכלים לחקור ולפתח חומרים חדשים. הם עוסקים בנושאים כמו חומרים אופטיים, תכונות חומרים, פולימרים וחומרים אלקטרוכימיים והם לומדים על השימוש של חומרים שונים למטרות שונות. בהנדסת מכונות הם לומדים לתכנן ולפתח מערכות מכניות ומערכות אנרגיה, כמו כלי רכב, מכונות לייצור תעשייתי ומכונות לשימוש ביתי. לשם כך הם מתעמקים במכניקת זורמים, בתרמו דינמיקה, במעברי חום ובתגובה של חומרים שונים לכל אלו.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי התואר נמשכים כארבע שנים וחצי. מתכונת הלימוד כוללת קורסי חובה בהנדסת חומרים, קורסי חובה בהנדסת מכונות, קורסי בחירה משני החוגים, קורסי העשרה חוץ דיסציפלינאריים, מעבודת ותרגולים.

 

נושאי לימוד

 

 • טכנולוגיות ייצור
 • תיכון מכונות
 • גרפיקה הנדסית
 • אפיון חומרים
 • מטלורגיה פיסיקלית
 • תורת הזרימה
 • מבוא לתורת הנקעים
 • חומרים קרמיים
 • התקני מוליכים למחצה
 • מכשור ומדידות    
 • תכונות מכאניות של חומרים    
 • ועוד

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לתכנית ברקים ללימודי הנדסת חומרים והנדסת מכונות מתקבלים מועמדים בעלי ציון 650 לפחות בפסיכומטרי. הקבלה ללימודים נעשית על פי הציון המשוקלל של בחינת הפסיכומטרי וממוצע ציוני תעודת הבגרות כאשר הסכם המתקבל צריך להיות 540 ומעלה.

 

על מוסד הלימודים

 

אוניברסיטת בן גוריון היא מוסד אקדמי רב־תחומי אשר בא לקדם חדשנות מדעית ומחקרית במטרה לשפר את אורח החיים היום-יומי. האוניברסיטה שמה לה למטרה להדגיש את היבט המחויבות החברתית ולקדם ולפתח את ישראל ואת הנגב. האוניברסיטה מציעה מגוון רחב של תכניות לימוד לתואר ראשון ולתארים מתקדמים בכל אחת מן הפקולטות שלה, ובהם לימודי הנדסה כימית, לימודי הנדסת מערכות תוכנה ומידע, לימודי הנדסת מערכות תקשורת ולימודי הנדסת תעשייה וניהול.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר מסיימים את כל המטלות הנדרשות, לרבות הגשת פרויקט הגמר, מקבלים שני תארים מטעם אוניברסיטת בן גוריון – תואר B.Sc בהנדסת מכונות ותוארB.Sc בהנדסת חומרים.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון

חוות דעת של סטודנטים על בן גוריון - לימודי הנדסת חומרים ומכונות

התקבלו 2 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

אוניברסיטת בן-גוריון
31/10/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אנשים מדהימים , מתרגלים אכפתים , מרצים מנוסים . אין יחס אישי לפעמים זה מפריע ללימוד .

על הקמפוס

קמפוס ענקי ! יש שם הכל , מקופת חולים עם הטבות לסטודנטים ועד מסעדות בכל סגנון

טיפים

לחסוך כמה שיותר לפני הלימודים כי לעבוד ולממוד זה קשה מאוד , בתואר כפול - לא אפשרי

אוניברסיטת בן-גוריון
05/11/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

האווירה בסדר גמור .המרצים לא תמיד מעברים את החומר בצורה טובה ועניינית

על הקמפוס

האווירה בסדר גמור .המרצים לא תמיד מעברים את החומר בצורה טובה ועניינית

טיפים

האווירה בסדר גמור .המרצים לא תמיד מעברים את החומר בצורה טובה ועניינית


לכל חוות הדעת
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp