תואר שני בסטטיסטיקה בהתמחות איכות באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בסטטיסטיקה בהתמחות איכות באוניברסיטת חיפה

תואר שני בסטטיסטיקה בהתמחות לימודי איכות באוניברסיטת חיפה

  

לימודי איכות הם תחום רב־תחומי אשר עוסק בתהליכים השונים של הפקת תוצרים, הן מוצרים והן שירותים. התחום מתמקד בשני מישורים – המישור היצרני והמישור הצרכני, לשם כך משתמשים בכלים סטטיסטיים, התנהגותיים, כלכליים, הנדסיים וניהוליים.

 

כל זאת כדי ליצור מצב שבו שני הצדדים מרוצים, מחד גיסא היצרן מייצר מוצרים ביעילות וברווח ומאידך גיסא, הצרכן מקבל מוצר או שירות איכותי בצורה הראויה. תואר שני בסטטיסטיקה בהתמחות לימודי איכות מקנה ללומדים אותו את הכלים ואת השיטות לענות על צורכי השוק החולשים על כל המגזרים במשק בישראל ובעולם.

 

תכנית הלימודים

 

תואר שני בסטטיסטיקה בהתמחות לימודי איכות באוניברסיטת חיפה מתמקד בשיטות ובדרכים להגיע לתוצאות מקסימאליות ולסייע ליצרן להבין את הצרכן. הסטודנטים לתואר השני לומדים את אופיו של הצרכן, את התנאים שהוא נזקק להם, את היכולות הפיננסיות שלו ואת העזרים שלהם הוא נזקק וכך להתאים את הנתונים הללו למוצרים ולשירותים שהיצרן מספק.

 

תכנית התואר השני בסטטיסטיקה מכשירה את הסטודנטים על השיטות השונות להקטנת עלויות בתהליכים השונים של התכן, ההספקה והייצור. כמו כן, הם לומדים על בקרת תהליכים, על תכנון, הקמה, ובחינה מדגמית של מערכות לניהול איכות. כמו כן, הם לומדים על הניהול והתפעול השוטף שלהן.

 

מתכונת הלימוד

 

היקף התואר הוא כשנתיים, הלימודים מתקיימים אחת לשבוע. הסטודנטים בוחרים בין מסלול עיוני עם הגשת עבודת גמר לבין מסלול מחקרי שבו מגישים עבודת תזה. מתכונת הלימוד כוללת הרצאות פרונטאליות, קורסי סמינר וסדנות.

 

נושאי לימוד

 

 • גורמי אנוש בניהול
 • סטטיסטיקה תעשייתית
 • כלים כמותיים של תכן לאיכות
 • כלים כמותיים לשיפור תהליכים
 • משתנים בחקר התנהגות ארגונית
 • הקמה ותחזוקה של מערכות איכות    
 • תכן לאיכות
 • ניהול איכות
 • הנעה לאיכות
 • אמינות מערכות
 • בקרה סטטיסטית    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

אוניברסיטת חיפה היא מוסד להשכלה גבוהה אשר מקדם את ההוראה ואת המחקר. מסלולי הלימוד של האוניברסיטה נבנו במתכונת בין־תחומית המאפשרת שיתופי פעולה עם מוסדות אקדמיים בישראל ובעולם. אפשר ללמוד לתואר ראשון ולתארים מתקדמים בכל אחת מן הפקולטות של האוניברסיטה – הפקולטה לחינוך, הפקולטה למשפטים, הפקולטה למדעי הטבע, הפקולטה למדעי הרוח, הפקולטה למדעי החברה ובית הספר לעבודה סוציאלית. בין התארים שהאוניברסיטה מציעה אפשר ללמוד תואר שני בסטטיסטיקה בהתמחות לוגיסטיקה, תואר שני בסטטיסטיקה בהתמחות אקטואריה, תואר שני בסטטיסטיקה יישומית ותואר שני בביוסטטיסטיקה.

 


תנאי קבלה

 

במסגרת תנאי הקבלה לתואר שני בסטטיסטיקה, המועמדים צריכים להיות בעלי תואר ראשון בממוצע 80 לפחות. מועמדים ללא רקע בסטטיסטיקה נדרשים ללימודי השלמה.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר עומדים בכל המטלות הנדרשות, לרבות הגשת עבודת הגמר או עבודת התזה, מקבלים תואר M.A במדעי החברה במגמת לימודי האיכות בחוג לסטטיסטיקה מטעם אוניברסיטת חיפה.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התכנית משתלבים בתפקידים שונים במקצועות האיכות בארגונים במגוון מגזרי המשק, שבהם יש צורך בכוח אדם מקצועי ומתקדם בענף האיכות. התואר השני יכול לספק למוסמכים יתרון מקצועי ותעסוקתי בעת ההשתלבות במשק. 

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה