לימודי פכ"מ באוניברסיטת תל-אביב למצטיינים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי הרוח?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תל אביב - לימודי פכ"מ.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי פכ"מ באוניברסיטת תל-אביב - פילוסופיה, כלכלה מדעי המדינה ומשפטים למצטיינים

 

לשלב את כל העולמות

 

עוד בימי יוון העתיקה שימשה הפילוסופיה כלי להעברת ביקורת על הממסד הציבורי ולהצעת מתודות תיאורטיות ויישומיות לשיפר המצב המדיני הן מהפן החברתי והן מהפן הכלכלי והמשפטי. אסכולה זו המשיכה עם הדורות עד ימינו אנו וכיום ידוע כי עקרונות מוסריים משפיעים על המשפט, על הכלכלה ועל הרווחה של אזרחי המדינה. כל התחומים הללו הם הבסיס לשיטות המדיניות המודרנית.

 

לימודי פכ"מ הם מסלול לימודים ייחודי המשלב חטיבות שונות ממדעי החברה וממדעי הרוח אשר מדגישים את הקשר ואת ההשפעות ההדדיות בין הפילוסופיה, הכלכלה, מדעי המדינה והמשפטים. הבוחרים ללמוד תואר זה הולכים בעקבות אנשי ציבור גדולים ומשפיעים כמו דיוויד קמרון וברק אובמה שיודעים כי כדי להנחיל מדיניות ולהנהיג מדינה יש צורך בהשכלה רחבה ומקיפה הכוללת הן הרוח והן את החומר.

 

תכנית הלימודים

 

לימודי פכ"מ באוניברסיטת תל-אביב היא תכנית למצטיינים אשר מתמקדת בתחומי הדעת הנוגעים לפנים השונים של משטר ומדינה. תכנית הלימודים מורכבת מארבע דיסציפלינות – פילוסופיה, כלכלה, מדעי המדינה ומשפטים, אשר יחד מקנות לסטודנטים ראיה רחבה וכלים מחקרים להבנה של תהליכים פוליטיים וציבוריים המשפיעים על אזרחי ישראל בפרט ועל תושבי העולם בכלל.

 

נוסף לארבעת התחומים הללו, הסטודנטים לומדים תכנים ייעודיים ללימודי פכ"מ אשר מסייעים להם לקשר באופן מעשי בין התכנים הנלמדים ולהבין את ההשפעות יש להם אחד על השני. בעזרת כלים פילוסופיים ביקורתיים הם לומדים על תופעות חברתיות, על ההיבטים השונים של המדיניות הציבורית והכלכלית, על העיגון שלהם במערכת המשפט ועל היישום שלהם במשרדים הממשלתיים.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי התואר נמשכים כשלוש שנים, לרבות סמסטר קיץ בין השנה הראשונה לשנייה. מתכונת הלימוד כוללת קורסי חובה בפכ"מ, קורסי בחירה בפילוסופיה, בכלכלה, במשפטים ובמדעי המדינה, קורסי סמינר ותרגולים.

 

נושאי לימוד

 

 • מבוא לאקונומטריה
 • דיני קניין
 • פילוסופיה פוליטית
 • מוסר המדינה
 • החלטה ורציונאליות
 • מבוא ללוגיקה
 • פוליטיקה השוואתית
 • מאקרו כלכלה
 • תורת המשפט
 • מטפיזיקה ותורת ההכרה
 • פמיניזם ומשפט    
 • הפילוסופיה של המאה ה - 19    
 • ועוד

 

תנאי קבלה

 

המועמדים ללימודי פכ"מ צריכים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה עם ציון 80 ומעלה ב - 4 יחידות בבגרות במתמטיקה או ציון 70 לפחות ב - 5 יחידות מתמטיקה. כמו כן, עליהם לקבל ציון 120 ומעלה בפרק האנגלית של בחינת הפסיכומטרי או ציון 220 במבחן אמי"ר. הקבלה ללימודים נעשית על סמך ציון 665 ומעלה בממוצע בין ציוני תעודת הבגרות לציון הפסיכומטרי או על סמך בחינת הפסיכומטרי בלבד בציון 725 ומעלה.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר מסיימים את כל המטלות הנדרשות מקבלים תואר בוגר משולב בפילוסופיה, כלכלה, מדעי המדינה ומשפטים.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר יכולים להמשיך ללימודים מתקדמים בכל אחד מהתחומים הנלמדים בתכנית, למעט משפטים. כמו כן, הם משתלבים בשוק העבודה במשרות בכירות בשירות הציבורי, בכנסת ובמשרדים ממשלתיים כעוזרי שרים וכיועצים, ובמגזר הפרטי במכוני מחקר ובתפקידי הנהלה.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום ייעוץ לימודים

שילוב לימודי הנהלת חשבונות עם לימודי חשבות שכר
עומרי
ללא תגובה
היכן ניתן ללמוד קורס תפירה?
רות רחמים
ללא תגובה
ייעוץ לתלמיד שהתחיל ללמוד סיעוד
אנא
ללא תגובה
איפה לומדים קורס תכנון תאורה?
רמי טובי
ללא תגובה
רמת מדעי הרוח באוניברסיטאות שונות
תמר
ללא תגובה
בחירה בין קלינאות תקשורת ללימודי סיעוד
אפרת
ללא תגובה
מוסדות לימוד לתואר שני טיפולי
גל חווצקי
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp