תואר שני באקולוגיה ואיכות הסביבה באוניברסיטת תל-אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תל אביב - תואר שני באקולוגיה.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני באקולוגיה ואיכות הסביבה - אוניברסיטת תל-אביב


מצילים את הכדור


כדור הארץ כולל מגוון אדיר של יצורים חיים וצמחים שמרכיבים יחד מערכות אקולוגיות שונות. שינויים סביבתיים כמו ההתחממות הגלובלית הביאו לפגיעה משמעותית ביותר במגוון הביולוגי הזה, שהתפקוד התקין שלו חיוני לקיומו של העולם שלנו. כתוצאה ממגמות אלה, תחומים כמו שמירת טבע ואקולוגיה הופכים לחשובים יותר ויותר בסדר היום.


החוקרים פועלים בשדה ובמעבדה ומעמיקים בתהליכים הרבים שפועלים בסביבתנו, מרמת היצור הבודד ועד לאקוסיסטמה, או המערכת האקולוגית הכוללת. הם משתמשים בכלים אנליטיים רבים כדי לתכנן ולהפעיל שירותים שיכולים לעזור לנו להבין את השינויים שמתחוללים בטבע ובמקביל לסייע לשקם ולשמר אותו. מחקר זה משלב דיסציפלינות רבות כמו כלכלה, חקלאות, חברה ופוליטיקה.


אוניברסיטת תל-אביב מציעה מסלול לתואר שני באקולוגיה ואיכות הסביבה, בו יכולים לבחור תלמידים בתואר השני בפקולטה למדעי החיים. התכנית מקנה כלים מגוונים לחקר הטבע ולשמירה על המערכות המתקיימות בו. בפני הבוגרים עומדות אפשרויות מגוונות לתעסוקה במרכזי מחקר ובארגונים סביבתיים, במסגרות ממשלתיות לשמירת טבע וסביבה, בחברות תרופות, בתעשיית הביוטכנולוגיה ובענף החקלאות. הם יכולים גם להמשיך באקדמיה ולפנות לתכניות דוקטורט.


תכנית הלימודים


במהלך המסלול לתואר שני הסטודנטים רוכשים מגוון רחב של מיומנויות מחקר מענפי מדע שונים, כגון סטטיסטיקה, פיזיולוגיה, אקולוגיה, גנטיקה, אבולוציה, מתמטיקה ופיזיולוגיה. באמצעות יישום מיומנויות מדעיות אלה הם בוחנים לעומק סוגיות בשמירת הטבע והסביבה. הם דנים באתגרים שעומדים בפני חוקרים ומדענים בתהליך השמירה על הסביבה לאור השינויים הגלובליים התכופים שמתרחשים בעולמנו.

 


מתכונת הלימוד


התכנית מתקיימת במסלול מחקרי עם כתיבת תזה שנמשכת כשנתיים. הסטודנטים צריכים להשלים את חובותיהם תוך ארבע סמסטרים לכל היותר. הם משתתפים בקורסי חובה ובחירה, בסמינריונים ובסדנאות וסיורים לימודיים בשדה. אלה מתקיימים בין היתר בגן הבוטני והזואולוגי שבאוניברסיטה. כמו כן, מוקדש חלק מהמסלול למחקר עצמאי בתחומי האקולוגיה במסגרת כתיבת התזה. המסלול נלמד בשפה האנגלית.


נושאי הלימוד

 

  • אקולוגיה ואבולוציה
  • ביו סטטיסטיקה
  • אקולוגיה של חברות
  • מאקרו אקולוגיה
  • אקולוגיה התנהגותית
  • מיומנויות מחקר    
  • אקולוגיה מיקרוביאלית
  • ועוד
  • בסיס מדעי לשמירת טבע    
 


סגל הוראה


ראש מסלול זה הוא חוקר בעל תואר דוקטור בביולוגיה, שעוסק גם בתחומי הזואולוגיה והנוירוביולוגיה. מחקריו מתמקדים בין היתר באקולוגיה ובדרכי החישה והתקשורת של מיני עטלפים.


על מוסד הלימוד


באוניברסיטת תל-אביב אפשר ללמוד בשלל תכניות לתואר ראשון ולתארים מתקדמים. בין המסלולים הנוספים לתואר שני שמתקיימים באוניברסיטה אפשר למנות תואר שני בביוטכנולוגיה, תואר שני בגנטיקה, תואר שני בזואולוגיה, תואר שני במדעי הצמח תואר שני בביוכימיה ותואר שני בנוירוביולוגיה.


תנאי קבלה


למסלול זה יכולים להתקבל תלמידים בתכניות השונות לתואר שני בפקולטה למדעי החיים, למשל תואר שני בזואולוגיה, תואר שני בחקר התא, תואר שני במיקרוביולוגיה מולקולרית ותואר שני בביולוגיה מולקולרית ואקולוגיה של הצמח.


כדי להתקבל למסלולי המוסמך בפקולטה המועמדים צריכים להיות בוגרי לימודי ביולוגיה או מקצועות מדעיים משיקים בממוצע ציונים של לפחות 80. כמו כן, הם צריכים לעבור אישור של וועדת קבלה שבוחנת את הצעתם לעבודת המחקר. מי שאינם בוגרי ביולוגיה נדרשים בלימודי השלמה.


תעודה


סטודנטים שעומדים בהצלחה בכל הדרישות במהלך התכנית זכאים בסיומה לתואר שני M.Sc. מטעם אוניברסיטת תל-אביב.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום ייעוץ לימודים

איפה לומדים קורס תכנון תאורה?
רמי טובי
ללא תגובה
רמת מדעי הרוח באוניברסיטאות שונות
תמר
ללא תגובה
בחירה בין קלינאות תקשורת ללימודי סיעוד
אפרת
ללא תגובה
מוסדות לימוד לתואר שני טיפולי
גל חווצקי
ללא תגובה
המשך לימודים לבוגר תואר ראשון בסטטיסטיקה וחקר ביצועים
מיקאלה רושטיין
ללא תגובה
התלבטות בין מדעי הטבע לרפואה
אמונה בן חמו
1 תגובות
תואר ראשון מחדש או הסבה
אנונימית
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp