מסלול גרפיקה לדיגיטל ובניית אתרים במכללת מנטור

מכללת מנטור לעיצוב ומחשבים

מסלול גרפיקה לדיגיטל ובניית אתרים במכללת מנטור mentor

עיצוב מותאם מציאות

עולם העיצוב הגרפי חולש על כל אמצעי התקשורת הוויזואליים, הן המדיה המודפסת והן המדיה הדיגיטלית. המעצבים הגרפיים אינם עוסקים בתמונה סטטית בלבד, הם משלבים עבודה בתוכנות מחשב עם פורמטים שונים והם כוללים טקסט מילולי, תמונות סטילס, סרטוני וידאו ואנימציה.

תפקידו של המעצב הגרפי חיוני למראה הוויזואלי גם בעיצוב אתרים וממשקי הגלישה, אשר אלה מהווים כרטיס הביקור של כל אתר ללא קשר לתוכן שלו, אם זו חנות אינטרנטית, מגזין און-ליין, מוקד היכרות או אתר של משחקי רשת. הגרפיקאי אחראי על כל המראה העיצובי של המוצר, הוא אחראי על גיבוש הקונספט ועל העברת התכנים לצרכן. זהו הכר שלהם ליצירה אמנותית בשילוב הכרת השוק ושירות המטרה המסחרית.

תכנית הלימודים

מסלול גרפיקה לדיגיטל ובניית אתרים במכללת מנטור מקנה לסטודנטים ידע מעמיק ורחב על תהליך העיצוב מתחילתו ועד סופו. הסטודנטים לומדים על תוכנות אילוסטרייטור, פוטושופ ו - Adobe XD, על הממשקים ועל טכניקות העבודה שהלן.

לאחר מכן מעמיקים בבניית אתרים ב - HTML ולומדים על שימוש במערכת וורדפרס תוך היכרות עם כלים מתקדמים ושימוש בקד לבניית שלל סוגי אתרים.

 


מתכונת הלימוד

המסלול נפרש על פני כעשרה חודשים וחצי וכולל 465 שעות אקדמיות. הוא מחולק ל - 55 מפגשים ו - 130 שעות לתרגול מונחה. במהלך המסלול מתנסים המשתתפים במגוון תרגולים ולקראת סיומו מבצעים פרויקט גמר. שלל העבודות הללו יכולות לשמש אותם בתיק העבודות שלהם.

נושאי לימוד

בין הנושאים הנלמדים במהלך המסלול:

 

 • יסודות הצילום
 • תוכנת אינדיזיין
 • תוכנת אדובי XD
 • עיצוב תדמית ומיתוג
 • עיצוב ויצירת דימויים
 • עיצוב מגזינים וספרים
 • אתרי תדמית בוורדפרס
 • אפיון UX חוויית משתמש
 • בניית קמפיינים פרסומיים
 • טכניקות מתקדמות בפוטושופ
 • ועוד


על מוסד הלימודים

מכללת מנטור היא בית ספר ללימוד מקצועות העצוב, הצילום והניו־מדיה. הקורסים של המכללה מותאמים לדרישות התעשייה בישראל וסגל המדריכים של המכללה מורכב מאמנים ומאנשי מקצוע בעלי ניסיון רב בתחומם. בית הספר מאפשר לתלמידיו ללמוד בשיעורי תרגול מונחה ללא מגבלה וללא תשלום נוסף. בין תכניות הלימוד של המכללה אפשר ללמוד קורס ארט דיירקשן, קורס פיתוח משחקי מחשב, קורס עיצוב אתרים באדובי מיוז וקורס צילום, הפקה ועריכת וידאו.

במכללה מתקיימים מספר מסלולים נוספים. ביניהם ניתן למצוא מסלול גרפיקה לדפוס ולדיגיטל, שבו לומדים על כלים לעיצוב גרפי ושיטות דיגיטליות מעולם הגרפיקה לצד היכרות עם פלטפורמות עיצוב פרינט. מסלול זה נמשך כעשרה חודשים והוא משלב סיורים לימודיים, תרגולים פרקטיים וסדנאות לעיצוב מגזינים.


כמו כן, נערך מסלול עיצוב גרפי ואינטראקטיב, שבו משלבים ידע בקוומפוזיציה, טיפוגרפיה, פיתוח קונספטים, עיצוב אתרים, חוויית משתמש והיכרות עם מספר תוכנות גרפיקה מבוקשות. אורך המסלול כשנה וחצי. את פרויקט הגמר המתקיים לקראת סיומו של המסלול יכולים הבוגרים לשלב בתיק העבודות שלהם בעת צאתם לשוק העבודה.

 


תנאי קבלה

 

המסלול מיועד למעוניינים ללמוד על עולם העיצוב ולהשתלב בחברות דיגיטל ובמשרדי פרסום. משתתפי הקורס צריכים לשלוט ביישומי המחשב ובשפה האנגלית ברמה בסיסית.


תעודה

הסטודנטים אשר מסיימים את כל מטלות המסלול, לרבות הגשת פרויקט הגמר, מקבלים תעודת גמר מטעם מכללת מנטור.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי המסלול משתלבים התעשייה במגוון מקומות כמו מערכות עיתונים או משרדי פרסום, חברות דיגיטל ואינטראקטיב ובחברות המפתחות אפליקציות ומשחקים לטלפונים הסלולאריים.

 

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp