לימודי הוראת ספרות במכללת קיי

רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי חינוך לתעודה?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על קיי - לימודי הוראת ספרות.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הוראת ספרות וספרות ילדים במכללה האקדמית לחינוך קיי

 

לאהוב את המילה הכתובה

 

מאז ומעולם בני אדם סיפרו סיפורים, אם זה אגדות עממיות וסיפורי עם, אם יצירות מופת של פרוסט ודוסטוייבסקי ואם ספרות בת־זמננו של סופרים כמו דוד גרוסמן ואתגר קרת. הספרות היא חלק אינטגרלי מהתרבות האנושית, החברתית והשבטית. היא יכולה לבאר תופעות טבע לא מוסברות, לתאר סיטואציות רגשיות לפרטי פרטים ולשקף אירועים שמשנים את ההיסטוריה.

 

הלומדים הוראת ספרות מקבלים ידע עיוני מעמיק בכלל הסוגות שבהם הספרות באה לידי ביטוי, אם ספרות שבעל פה, כמו אגדות חז"ל ואם שירה, רומאנים רחבי היקף או סיפורים קצרים. הם מקבלים את הכלים להנחיל לדורות הבאים את חדוות הקריאה ואת אהבת המילה הכתובה.

 

 

תכנית לימודים

 

לימודי הוראת ספרות וספרות ילדים במכללת קיי מעמיקים את הידע של הסטודנטים בספרות העברית והעולמית, על תולדותיה ועל הסוגות הרבות שהיא כוללת, כמו שירה, פרוזה, מחזות ועוד. הם רוכשים כלים מתודיים להתמודדות עם טקסטים ספרותיים המותאמים הן לספרות הכללית והן לספרות הילדים. הסטודנטים מקבלים מיומנויות של ביקורת ושל הערכה ושל עידוד תלמידים לקריאה ולהנאה ממנה.

 

נוסף על כך, הסטודנטים לומדים את יסודות דיסציפלינת החינוך, את שיטות הוראה ואת דרכי התמודדות עם תלמידים הן מול כיתה והן אחד מול אחד. הם מקבלים את הכלים לאתר קשיי למידה ולמצוא פתרונות שיעזרו לאותם הילדים, וכן הם לומדים לאתר תלמידים מצטיינים ולנתב אותם להצלחה.

 

מתכונת הלימוד

 

הלימודים נמשכים כארבע שנים ומתכונת הלימודים מחולקת לשלושה ענפים: לימודי חינוך והוראה, לימודי התמחות והכשרה מעשית. מערכת השיעורים כוללת קורסי חובה, קורסי בחירה וקורסי סמינר. נוסף על כך, הסטודנטים משתתפים בקורס עזרה ראשונה, קורס זהירות בדרכים, קורס ביטחון ובטיחות וקורס יישומי המחשב.

 

נושאי הלימוד

 

 • עיונים בשירה העברית
 • מחאה וביקורת בספרות
 • עיירות הפיתוח בספרות
 • דמות הבדחן במסורת היהודית
 • גיבורים וגיבורות בספרות העממית    
 • אגדות חז"ל
 • יסודות הדרמה
 • סיפורי עדות ישראל
 • ספרות ילדים עולמית    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

מכללת קיי היא מכללה אקדמית לחינוך המציעה מגוון מסלולים לתואר ראשון, לתואר שני, להסבת אקדמאיים ולהכשרות אנשי חינוך והוראה. מסלולי הלימוד חולשים על כל הגילים, החל מחינוך הגיל הרך ועד חינוך לבתי הספר העל־יסודיים. כמו כן, הם מקיפים תחומים רבים, הן ממדעי הטבע והן ממדעי הרוח והחברה. בין תכניות הלימודים שבמכללה אפשר ללמוד לימודי הוראת לשון עברית, לימודי הוראת מתמטיקה, לימודי הוראת מקרא ולימודי הוראת אמנות.

 

תנאי קבלה

 

למועמדים ללימודי הוראת ספרות צריכה להיות תעודת בגרות מלאה אשר בשקלול עם הציון בפסיכומטרי מתקבל מתאם 550. לחלופין, מתקבלים מועמדים שלהם תעודת בגרות איכותית – ממוצע 90 לפחות בתעודת הבגרות, 4 יחידות לימוד בבגרות באנגלית לפחות ו - 5 יחידות לימוד במקצוע מוגבר. הקבלה ללימודים מותנית בריאיון אישי.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר עומדים בכל דרישות התואר, לרבות ההכשרה המעשית, מקבלים תואר B.Ed ותעודת הוראת ספרות מטעם מכללת קיי.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת קיי - המכללה האקדמית לחינוך

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי

פורום לימודי חינוך

קבלת מידע אודות השלמת תזה בחינוך
עדי דהן
ללא תגובה
יעוץ חינוכי לתואר ראשון בפתוחה
וייס חיים
ללא תגובה
בוגרי תואר בחינוך גופני ותעודת הוראה יכולים להיות מחנכי כיתה?
אורית
ללא תגובה
תעודת הוראה לבוגרי תואר שני בחינוך מיוחד
רחלי פרג'
ללא תגובה
הסבה לחינוך גופני לגיל הרך
אביטל ציטרונבלט
1 תגובות
תעודת הוראה בתחום פרא רפואי
טארק
1 תגובות
תואר שני לעובדי הוראה
סילביה
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,780 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים930 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית אשקלון453 חוות דעת

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל546 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא לימודי חינוך לתעודה

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp