תואר שני בספרות משווה עם התמחות מזרח אסיה באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - תואר שני בספרות אסיה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בספרות משווה בהתמחות מזרח אסיה - אוניברסיטת בר אילן

 

בין מזרח למערב

 

לפעמים נדמה כי תרבות המערב היא התרבות היחידה, בעוד שאר התרבויות הן לא מפותחות או פשוט לא מענייניות דיין כדי לתרום ממרכולתן לחברה. אך ההתרחבות הגלובאלית, הנגישות לכל מקום בעולם והתקשורת הבין־לאומית תרמה לעידוד האינטראקציה בין תרבות המערב לתרבות המזרח ולחשיפה של אנשים רבים יותר לסודות, ליצירות ולהרפתקאות הקיימות בתרבות המזרח.

 

תרבות מזרח אסיה, מהודו ועד סין, מכילה סיפורי עמים, סיפורי שדים ואלים, משלים, אמונות, גישות פילוסופיות וסיפורי אהבה רבים, כמו שיש בכל תרבות אחרת. לבוחרים ללמוד תואר שני בספרות משווה בהתמחות מזרח אסיה אוניברסיטת בר אילן מקבלים את ההזדמנות לקפוץ ראש למעיין הנובע של ההיסטוריה של המזרח וללמוד מניין באו וכיצד השפיעו על התרבות המערבית כיום.

 

תכנית לימודים

 

התואר השני בספרות משווה בהתמחות מזרח אסיה באוניברסיטת בר אילן מעודד מחקר בין־תרבותי ובחינה של ספרות, היסטוריה והגות מנקודת מבט גלובאלית. הסטודנטים לומדים על הטקסטים המכוננים של תרבויות המזרח, על הגורמים שהשפיעו עליהם וכיצד הם משקפים מציאות היסטורית, חברתית ותרבותית.

 

תכנית התואר השני מקנה לסטודנטים כלים להשוואה בין יצירות ספרותיות בסוגות השונות ולהבחין בין הדומה והשונה ביניהן ועל ההשפעות ההדדיות בין סוגות, יצירות ספציפיות ותרבויות. כמו כן, הסטודנטים לומדים לזהות את האלמנטים שעברו בין ספרות המזרח לבין ספרות המערב ולהיפך ואת הייצוגים של כל תרבות בראי התרבות השנייה.

 

מתכונת הלימוד

 

תואר שני בספרות בהתמחות זו נמשך כשנתיים, ולמתאימים יש אפשרות לסיים את התואר במשך שנה מרוכזת. ישנם שני מסלולים אפשריים: מסלול עיוני ומסלול מחקרי עם הגשה של עבודת תזה. מתכונת הלימוד כוללת שיעורי חובה, שיעורי בחירה ושיעורי סמינר.

 

 

נושאי הלימוד

 

  • ספרות, מיסטיקה ומדיטציה
  • ספרות ופילוסופיה
  • רומנטיקה ותרבויות אקזוטיות
  • אסתטיקה מודרנית
  • הספרות הקלאסית של ההינדואיזם
  • סיפורי רוחות סיניים
  • תיאוריות ספרותיות של המאה ה - 20
  • גאולה בהודו העתיקה    
  • השפעת תרבויות מזרח אסיה על התרבות המערבית    
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

אוניברסיטת בר אילן היא מוסד להשכלה גבוהה המתייחד בטיפוח הזהות היהודית בשילוב רמה אקדמית גבוהה ועידוד מחקר. הפקולטה למדעי הרוח שבאוניברסיטה כוללת מגוון רחב של חוגים העוסקים בנושאים שהעסיקו את בני האדם שחר ההיסטוריה, כמו מהות האדם והעולם, מהי שפה והשפעה של המוזיקה על ההתנהגות האנושית. בפקולטה אפשר ללמוד לימודים לתואר ראשון ולתארים מתקדמים, כמו תואר שני בספרות משווה – ספרות עולם, תואר שני בלימודים קלאסיים, תואר שני בהיסטוריה כללית ותואר שני בלימודי דרום ומזרח אסיה.

 

תנאי קבלה

 

לתואר שני בספרות משווה בהתמחות מזרח אסיה מתקבלים מועמדים בעלי תואר ראשון בתחום הספרות או מזרח אסיה בממוצע ציונים 76 לפחות. מועמדים אשר אינם באים מן התחומים האלה מתקבלים כפוף ללימודי השלמה.

 

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר עומדים בכל המטלות הנדרשות, לרבות הגשת עבודת התזה או עבודת הגמר, מקבלים תואר מוסמך בספרות משווה בהתמחות מזרח אסיה מטעם אוניברסיטת בר אילן.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

כלים שיעזרו לך לבחור