לימודי הוראת לשון ליסודי במכללת אוהלו

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי חינוך לתעודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על אוהלו - לימודי הוראת לשון ליסודי.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הוראת לשון עברית לבית הספר היסודי במכללת אוהלו בקצרין


אוהבים לשון, מלמדים לשון


העברית מהווה חלק מכריע בחיי היום יום שלנו. כשפת המורשת, היא התעצבה והתפתחה מימי המקרא, דרך קום המדינה ועד לימינו. אנו נחשפים אליה דרך המדיה ובמסגרות חברתיות ותרבותיות. גם למערכת החינוך יש תפקיד חשוב בלימוד השפה ובהנחלת התרבות שלה בגילאים מוקדמים. המורים לא רק מקנים לתלמידיהם שליטה בעברית כשפת אם, אלא גם מעבירים להם מטען תרבותי שלם שכרוך בשפה.


במכללת אוהלו מציעים תכנית לימודי הוראת לשון עברית המכשירה מורים ללשון לבתי ספר יסודיים. תכנית זו מעניקה לסטודנטים כלים לטיפוח השפה העברית בכיתות א' - ו'.

 

במכללת אוהלו סבורים כי אופן השימוש בשפה העברית בכל תקופה קשור בקשר הדוק ליחסים שהיא מקיימת עם העולם. כך היא ממשיכה להתפתח ולהתעצב לאורך הדורות, מתקופת המקרא, לשון החכמים וימי הביניים דרך העברית החדשה ועד לימינו, בעידן הדיגיטל והמדיה החברתית.

 

בוגרי החוג ללשון עברית במסלול החינוך היסודי יכולים להשתלב בתפקידים מגוונים בבתי ספר ציבוריים ופרטיים כאחד, כמו כן באפשרותם לעבוד כעצמאיים בהכנת תלמידים למבחנים ובגרויות. כמו כן, באפשרותם להמשיך לתואר שני בחינוך לשוני בחברה הרב תרבותית במוסדות לימוד שונים בארץ.

 

סטודנטים במכללת אוהלו יכולים לקבל שלוש תעודות - גם תואר ראשון בחינוך, גם תעודת הוראה וגם תעודת מקצוע נוספת. בעזרת שילוב זה שואפים במכללה לסייע לסטודנטים בפתיחת דלתות ביציאתם לשוק העבודה בסיום הלימודים.
 


תכנית הלימודים


במהלך התכנית הסטודנטים ורכשים תשתית מעמיקה בתחומי הלשון והבלשנות. הם סוקרים את התקופות השונות בתולדות השפה העברית מלשון המקרא, דרך לשון חז"ל וימי הביניים ועד לעברית החדשה של ימינו. כמו כן, הם דנים בסוגיות כמו תחביר, סמנטיקה, ושיח ומכירים תיאוריות שונות בחקר העברית וגישות בבלשנות המודרנית שנוגעות בשינויים שחלים בשפה.


בהמשך, הם לומדים על שיטות לחיזוק ולטיפוח כישורי שפה בקרב תלמידים בגילאים שונים. נוסף על כך, הם מעמיקים בתהליכים חברתיים, תרבותיים ופילוסופיים שנוגעים לרכישה ולשימוש בשפה ובוחנים כיצד סוגיות אלה משפיעות על צעירים מבחינת חשיבה ודיבור.


מתכונת הלימוד


אורכם של לימודי החינוך במסלול זה הוא שלוש שנים ושנת סטאז'. הלימודים מתקיימים במתכונת בוקר.

 

סטודנטים מצטיינים יכולים לקחת חלק בתכנית המצוינות בחינוך רג"ב. זהו מסלול מקוצר ללימודי חינוך שמיועד לסטודנטים מצטיינים במיוחד ובמסגרתו מקבלים מלגת שכר לימוד מלאה.

נושאי הלימוד


בין הנושאים הנלמדים במסלול נכללים:

 

 • תחביר טקסטואלי
 • חקר לשון מדוברת
 • שיח בין אישי וציבורי
 • תחביר העברית החדשה
 • הבעה, הבנה ומודעות משלבית   
 • חקר השיח
 • שיח הנאום
 • מבוא לרטוריקה
 • בלשנות מודרנית   
 • ועוד


על מוסד הלימוד


מכללת אוהלו מכשירה מחנכים, מנהיגים ומנהלים ומובילה חדשנות בענפי החינוך, הספורט והמדעים. מכללה זו דוגלת בהטמעת חדשנות באקדמיה וכך עורכת שיתופי פעולה עם ארגוני הייטק כדי לאפשר לסטודנטים לעשות שימוש בטכנולוגיות חדשניות דרכן ניתן ליזום ולחולל שינויים. לימודים במכללת אוהלו מתאפיינים בהכשרה פרקטית שמקנה מיומנויות וניסיון הנחוצים בהמשך הדרך המקצועית.

 

בין המסלולים במכללה נכללים לימודי הוראת אנגלית, לימודי הוראת מדעים, לימודי הוראת יהדות ולימודי הוראת מתמטיקה. החוג להוראת הלשון מציע גם תכנית להוראת לשון לבתי ספר על יסודיים, המכשירה מורים לכיתות ז' - י'.


תנאי קבלה


כדי להתקבל ללימודי חינוך במכללה, על המועמדים להיות בעלי ציון סכם (ממוצע בגרות ופסיכומטרי) של 540 ומעלה. נדרש ממוצע בגרות של 92 ומעלה, בגרות בלשון ברמה של 2 יחידות לימוד בציון 76 ומעלה, בגרות במקצוע מורחב ברמת 5 יחידות לימוד ובגרות באנגלית ברמת 4 יחידות לימוד. עבור מועמדים שתעודת הבגרות שלהם אינה בשפה העברית נדרש ציון של לפחות 120 בבחינת יע"ל וציון 80 ומעלה בבגרות בהבעה עברית ברמה של 5 יחידות.

 

מועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה הנדרשים יכולים ללמוד בתכניות השונות למכינה קדם אקדמית שמתקיימות במכללת אוהלו. מכינות אלה מיועדות לבעלי בגרות מלאה שבה ממוצע ציונים נמוך מן הסף הנדרש, לבעלי בגרות חלקית וכן לבוגרי 12 שנות לימוד שאין ברשותם תעודת בגרות. מועמדים למכינות שברשותם תעודת בגרות שאינה בעברית צריכים להיות בעלי ציון 90 ומעלה בבחינת יע"ל ובגרות בהבעה עברית ברמת 4 יחידות לימוד. כמו כן, המועמדים צריכים לעבור יון היכרות והתאמה להוראה.

תעודה


הסטודנטים שמסיימים בהצלחה את לימודיהם במסלול זכאים לקבל שלוש תעודות סיום. הם מקבלים תואר ראשון בחינוך B.Ed., תעודת הוראה ותעודה מקצועית - קופירייטינג / כתיבה שיווקית.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת אוהלו - המכללה לחינוך, מדעים ולספורט בקצרין

עוד מסלולי לימוד - אוהלו - מכללה אקדמית לחינוך וספורט

חוות דעת של סטודנטים על אוהלו - לימודי הוראת לשון ליסודי

התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 3.0 מתוך 5

אוהלו - מכללה אקדמית לחינוך וספורט
05/11/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהבת את המערכת שעות וימים אני חושבת שהקורסים מאוד מעניינים וחשובים לנו בתור םרחי הוראה. אני מצליצה קרא עוד...

על הקמפוס

החנייה מסודרת הקפיטריה בסדר. שירותי העזרה נהדרים תמיד עונים וחוזרים עם תשובות בטלפונים אסמסים או במי קרא עוד...

טיפים

ממליצה לעבוד בעבודה שמשלמת את הביטוח לאומי ובנוסף ממליצה לקחת.מלגות כמה שיותר כי בימנו סטודנט לא ייכ קרא עוד...


לכל חוות הדעת
ssssssssss

פורום לימודי חינוך

תעודת הוראה או הסבת אקדמאים?
הילה גורן
ללא תגובה
מה צריך ללמוד כדי לעסוק בניהול מוסד חינוכי?
שלומית
ללא תגובה
ניתוח התנהגות במכללת וינגייט
ספיר
ללא תגובה
קורס לקידום נוער לבעלי תואר שני בחינוך
יפה
1 תגובות
לאלו משרות אני מתאימה על סמך הנתונים שלי?
יעל
1 תגובות
לימודי הוראה להנדסאי חשמל ואלקטרוניקה
אלישע ברק
1 תגובות
הסבה מקצועית לגננת מהחינוך הרגיל
עדי
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,038 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה1,265 חוות דעת

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו1,148 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר686 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא לימודי חינוך לתעודה

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp