קורס ייעוץ עסקי ביחידה ללימודי חוץ של התאגדות העסקים

היחידה ללימודי חוץ - התאגדות העסקים הקטנים

קורס יועצים עסקיים ביחידה ללימודי חוץ של התאגדות העסקים  בישראל

 

המסלול אינו פעיל

 

ייעוץ לחיים

 

עולם הייעוץ העסקי מוצף בשיטות ובמתודות שונות, ולכל תחום יש יועצים, מנהלים ויזמים שכל אחד מהם אוחז את המושכות ומכוון את בעלי העסקים לכיוון שהם מעוניינים בו. העוסקים בתחום זה צריכים למצוא שיטות שירחיבו את מעגל הלקוחות שלהם, לוודא שהם מרוצים ולהשאיר אותם לזמן רב ככל הניתן.

 

ככל שליועץ העסקי יש יותר יכולות ויותר כלים הוא יכול לתת ללקוחותיו מענה יצירתי ויעיל יותר. לשם כך היועצים צריכים להיות עשירים במידע מהאסכולות השונות מתחום הייעוץ. קורס יועצים עסקיים מקנה לאנשים בעלי ידע עסקי או פיננסי את כלל הכלים הנדרשים לעבודתו של היועץ, החל בשיטות לאימון עסקי וכלה במתודות לייעוץ שיווקי.

 

ניתן ללמוד קורס זה גם בשלוחת חיפה של היחידה ללימודי חוץ.

 

 

תכנית לימודים

 

קורס יועצים עסקיים ביחידה ללימודי חוץ של התאגדות העסקים הקטנים מקנה לסטודנטים את הכלים המקצועיים ההכרחיים לעבודת היועץ העסקי. הסטודנטים לומדים על המודלים המרכזיים שישמשו אותם הן בלימודים והן בעבודה ובחייהם המקצועיים.

 

הסטודנטים לומדים על ייעוץ לכלכלת המשפחה, על הרגישויות הנדרשות לכך ועל נקודת המבט הרחבה הנצרכת. הם מקבלים כלים לאימון עסקי הבאים לידי ביטוי בעת תהליך הייעוץ ואת הכללים לייעוץ משכנתאות, בדגש על גיוס אשראי לעסקים ולמשפחות. כמו כן, הסטודנטים לומדים על ייעוץ לעסקים קטנים ובינוניים והם מקבלים את ההכשרה הנדרשת ליועץ כמרצה העומד מול קהל ומעביר מצגות ותכנים.


מתכונת הלימוד

 

היקף הקורס הוא כ - 220 שעות המחולקות לשיעורים עיוניים ולהכשרה מעשית. המפגשים נפרשים על פני 30 מפגשים, כל אחד נמשך כ - 4 שעות. ההכשרה המעשית נעשית בשיתוף ארגון "לתת עסקים" והיא כוללת עבודה מובנית וליווי צמוד של הסטודנטים.

 

נושאי הלימוד

 

  • כתיבת תכנית עסקית
  • זיהוי ניהול עסקי אסור
  • ניהול כלכלת המשפחה
  • בניית דוחות בקרה וניתוח
  • ייעוץ פיננסי ופתרונות מימון
  • מודלים לאימון אישי ולאימון עסקי    

 

על מוסד הלימודים

 

היחידה ללימודי חוץ של התאגדות העסקים הקטנים מציעה שלל תכניות לימוד במקצועות יישומיים המאפשרים השתלבות בשוק העבודה. מסלולי הלימוד נבנו על בסיס ניסיון מעשי בעולם העסקים והם מותאמים לענפי התעשייה ולדרישותיהם הארגוניות. בין הקורסים של המכללה אפשר ללמוד קורס חשבי שכר בכירים, קורס יועצי משכנתאות, קורס מנהלי פרויקטים בבניין ובתשתיות וקורס מנהלי לוגיסטיקה, רכש ומחסנים.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לקורס יועצים עסקיים צריכים להיות בעלי בוגר תואר ראשון או שני מתחומים כמו כלכלה, הנדסה, ראיית חשבון, מנהל עסקים, עיצוב תעשייתי והנדסת תעשייה וניהול. כמו כן, הם צריכים להיות בעלי ניסיון בייעוץ, בהדרכה או בהובלת פרויקטים. מועמדים ללא תואר אקדמי מתקבלים על סמך ניסיון רלוונטי בעולם העסקים ולאחר ריאיון עם ועדת הקבלה.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר עומדים בכל דרישות הקורס, לרבות הגשת פרויקט הסיום, מקבלים תעודת בוגר קורס יועצים עסקיים מטעם היחידה ללימודי חוץ של התאגדות העסקים הקטנים.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי קורס יועצים עסקיים משתלבים בשוק העבודה כיועצים במגזר הפרטי ובמגזר הציבורי, וכן כיועצים עסקיים פרטיים. מצטייני הקורס משתלבים במערך היועצים של התאגדות העסקים הקטנים.

 

Whatsapp Whatsapp