לימודי הנדסאי בניין - המכללה הטכנולוגית כנרת

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית כנרת - הנדסאי בניין.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסאי בניין במכללה הטכנולוגית כנרת

 

בנייה לתפארת

 

ההתפתחויות הטכנולוגיות הרבות של העשורים האחרונים הובילו לכך שההנדסאים מהווים כוח עבודה חשוב והכרחי בשוק העבודה בכלל ובענף הבנייה בפרט. השגשוג והפריחה של הענף והסטנדרטים הגבוהים שנדרשים כיום הפכו את מקצוע הנדסאי הבניין למבוקש ונדרש.

 

הנדסאי הבניין נדרש לשאת בארגז כליו את הידע המקצועי של מהנדסים, של אדריכלים, של קבלנים ושל פועלים. הוא אחראי על תכנון המבנים, על ההיבטים הסביבתיים שבהם הוא ממוקם והוא זה שאחראי על ההוצאה לפועל של המבנה מרעיון על נייר לבניין עומד וקיים. הוא מפקח על הנעשה בשטח והוא מקשר בין הגורמים החיצוניים, כמו עיריות ומועצות מקומיות, ספקים, אדריכלים וקבלנים. להנדסאים אלה יש את היכולת לעקוב אחר כל הגורמים הללו ולפקח שהעבודה נעשית בצורה המקצועית והבטיחותית ביותר.

 

תכנית לימודים

 

לימודי הנדסאי בניין במכללה הטכנולוגית כנרת מכשירים את הסטודנטים לתכנן, להקים ולתפעל מבנים ותשתיות לצורכי התעשייה הציבורית והפרטית. הסטודנטים לומדים מקצועות מדעיים בסיסיים בשילוב מקצועות הנדסאים מתחום ההנדסה האזרחית.

 

הסטודנטים לומדים להתאים את המבנה לסביבה שבה הוא נמצא והם מקבלים את הכלים כדי לתכנן מבנים מסוגים שונים, כמו בתים פרטיים, מבני ציבור, מבנים תעשייתיים, גשרים, נמלים, נתיבי תחבורה ומערכות ביוב ותשתית. הם לומדים לפקח על אתרי בנייה והם מתמחים בביצוע עבודות פיתוח ובעבודות תשתית.

 

מתכונת הלימוד

 

היקף הלימודים הוא כשלוש שנים. המפגשים נערכים שלוש פעמים בשבוע, בשני ימי חול בשעות הערב וביום שישי בשעות הבוקר. מתכונת הלימודים כוללת קורסים עיוניים וקורסים מעשיים.

 

נושאי הלימוד

 

  • קונסטרוקציות בטון
  • תכנון הנדסי
  • ארגון וניהול הבנייה
  • תורת הבנייה והמבנים
  • מבני פלדה ועץ
  • פיתוח תשתיות קיימות
  • שרטוט אדריכלי    
  • תכנון כבישים ותשתיות    
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המכללה הטכנולוגית כנרת מציעה מגוון מסלולי לימוד במקצועות המבוקשים בשוק העבודה. כל המסלולים נבנו והותאמו לחזית הטכנולוגיה וצוות המרצים מגיע עם ניסיון מקצועי עשיר בתעשייה. הסטודנטים מקבלים את מיטב הכלים וההכשרות המאפשרות להם להשתלב בתעשייה מיד בתום הלימודים. בין תכניות הלימוד שבמכללה אפשר ללמוד לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי קול, לימודי הנדסאי תעשייה וניהול ולימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים.

 

תנאי קבלה

 

ללימודי הנדסה אזרחית מתקבלים בעלי תעודת בגרות הכוללת ציון ב - 3 יחידות בבגרות במתמטיקה, ציון ב - 3 יחידות בבגרות באנגלית וציון ב - 2 יחידות בהבעה עברית, או בוגרי מכינות קדם־אקדמיות ובוגרי מכינות טכנולוגיות קדם־הנדסיות שעברו את בחינות מה"ט באנגלית, במתמטיקה ובעברית. מועמדים שגילם 35 ומעלה מתקבלים על סמך אישור המעיד על 12 שנות לימוד. הקבלה ללימודים מותנית במבחן התאמה ובריאיון קבלה.

 

תעודה

 

הסטודנטים שמסיימים את כל המטלות הנדרשות מקבלים תעודת הנדסאי בניין מטעם המכללה הטכנולוגית כנרת.

 

אפשרויות תעסוקה

 

הנדסאי הבניין משתלבים בשוק העבודה במגוון תפקידים, כמו אחראים באתר בנייה, מפקחים פרטיים או מטעם קבלנים, קבלני בנייה עצמאיים ומתכנני מבנים וקונסטרוקציות עד 4 קומות.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האזורית טכנולוגית כנרת - לימודי הנדסאים | תואר הנדסאי

כלים שיעזרו לך לבחור