תואר ראשון בתקשורת עם התמחות ברדיו וטלוויזיה במכללת עמק יזרעאל

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר בתקשורת?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על עמק יזרעאל - תואר בתקשורת התמחות רדיו.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר ראשון בתקשורת בהתמחות רדיו וטלוויזיה במכללה האקדמית עמק יזרעאל

 

מתבלטים בלוח השידורים

 

לתקשורת פנים רבות והן באות לידי ביטוי באופנים שונים של המדיה, אם באינטרנט, אם בעיתונות המודפסת, אם ברדיו ואם בטלוויזיה. במודע או לא, התקשורת משפיעה על היבטים שונים בחיי היום יום, היא משפיעה על דעת הקהל בנושאים מדיניים וחברתיים, היא חושפת מחדלים והיא מעלה על הנס אנשי ציבור.

 

כדי להבין את המניעים השונים של ענף התקשורת צריך להתעמק בהיסטוריה שלה ובתמורות שחלו בה עם הזמן. המתמחים ברדיו ובטלוויזיה לומדים על ההיבטים הווקאליים והוויזואליים של התקשורת. הם לומדים כיצד מכשירים אלה שינו את פני האנושות ואת פני החברה וכיצד הם משפיעים עליהן עד היום. כמו כן, הם לומדים את השיטות הטכניות של אמצעי התקשורת ואת השימושים השונים שלהם.

 

תכנית לימודים

 

התואר הראשון בתקשורת בהתמחות רדיו וטלוויזיה במכללה האקדמית עמק יזרעאל מקנה לסטודנטים ראייה רחבה על ההיסטוריה של התקשורת העולמית ועל יישומה בפועל בישראל ובעולם. הסטודנטים מקבלים ידע עיוני בנושאים השונים של חקר התקשורת והם רוכשים כלים לחשיבה עצמאית, ביקורתית ויצירתית.

 

במסגרת התמחות זו לומדים על התהליכים ועל ההשפעות של התקשורת הן בישראל והן בחברות אחרות. התלמידים בוחנים היבטים שונים של המציאות החברתית כפי שהיא באה לידי ביטוי באמצעי התקשורת, כמו פריפריה לעומת המרכז, סוגיות מגדריות, קונפליקטים בין מגזרים בחברה הישראלית וייצוג מיעוטים במדיה.


מתכונת הלימוד

 

משך התואר הראשון בתקשורת הוא כשלוש שנים. מתכונת הלימוד כוללת שיעורי חובה בתקשורת, שיעורי חובה בהתמחות רדיו וטלוויזיה, שיעורי בחירה בתקשורת, שיעורי סמינר, שיעורי העשרה ושיעורי תרבות ישראל והעמים.

 

כמו כן, הסטודנטים משתתפים בסדנות יישומיות המספקות להם את התשתית לעסוק במקצוע מחוץ לגבולות המכללה. שם הם מתנסים בדרכי השידור השונות, ביתרונות של כל אחת מהן ובניצול מרבי של הרדיו או של הטלוויזיה להעברת תכנים שונים ומגוונים.

 

 

נושאי הלימוד

 

 • מבוא לתקשורת המונים
 • מבוא לפסיכולוגיה חברתית
 • דיני תקשורת
 • טכנולוגיה, תקשורת ותרבות
 • צילום טלוויזיה
 • סוגיות בתרבות המאה ה - 20
 • תקשורת צרכנית
 • ז'אנרים בשידורי רדיו וטלוויזיה
 • אתיקה עיתונאית    
 • סוגיות אקטואליות בתקשורת בישראל    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המכללה האקדמית עמק יזרעאל היא מוסד להשכלה גבוהה המציעה מבחר תכניות לימוד לתואר ראשון ולתואר שני. המכללה מספקת לתלמידיה הכשרה מעשית ותכניות השמה לצד לימודים תיאורטיים ועיוניים. בין התארים של המכללה אפשר ללמוד לימודי כלכלה וניהול, לימודי מדעי ההתנהגות, לימודי תקשורת חזותית ולימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לתואר ראשון בתקשורת צריכים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה או תעודה ממכינה קדם־אקדמית,. כמון כן הם נדרשים לציון בפסיכומטרי ולציון נדרש בשפה האנגלית במבחן הפסיכומטרי או במבחן אמי"ר. הקבלה ללימודים מותנית בשקלול הציונים לפי הנוסחה של המכללה.

 

תעודה

 

הסטודנטים העומדים בכל דרישות התואר מקבלים תואר B.A בתקשורת בהתמחות רדיו וטלוויזיה מטעם המכללה האקדמית עמק יזרעאל.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית עמק יזרעאל

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית עמק יזרעאל

ssssssssss

פורום לימודי תקשורת

תקשורת או הפקת אירועים?
אלינור זפריאן
1 תגובות
תכנית לימודי תואר ראשון בתקשורת
קרן נועם
1 תגובות
לימודי ערב לתואר בתקשורת
שחר תבור
1 תגובות
קורס עריכת וידיאו ועיצוב מוזיקה
שיראל
1 תגובות
לימודי צילום ועריכת וידאו
שרון
1 תגובות
דו חוגי בתקשורת ומנהל עסקים
רות
1 תגובות
תנאי קבלה והתמחויות בתחום התקשורת
רפאל וידל
2 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,043 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה1,265 חוות דעת

 • 4.0

  המרכז האקדמי לב1,452 חוות דעת

 • 4.1

  שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב687 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא תואר בתקשורת

רענן שקד
המפתח להשתלבות בגופי תקשורת לחסרי ניסיון הוא יצירת קשר עם עורכים רלבנטיים, לבוא עם הצעות לכתבות או פרויקטים ובעיקר ליזום – פגישות, רעיונות, קונספטים. צריך לא לחשוש ולהציע את עצמך.
כדי להתבלט בתעשיית התקשורת צריך לזהות את הקול הייחודי שלך ואז לפתח אותו. חשוב לזהות מה הפרסונה היוצרת שלך, מה מייחד אותה ופשוט לדבוק בה, לשכלל אותה ולעשות איתה כמה שיותר. עם הזמן הקול שלך הופך להיות מזוהה ואנשים מתחילים לעקוב אחרייך. במונחים שיווקיים, מדובר על בנייה של מותג אישי, אבל המותג הזה חייב להתבסס על הקול הייחודי שאנחנו מביאים.
רענן שקד
עיתונאי
ד"ר תמי אמיר
תחום הנלמד לעיתים באופן תאורטי ולעיתים באופן מעשי, תחום המשיק לערוצי התקשורת הדיגיטלית והפרסום לצד עיתונאות, רדיו, טלוויזיה ועד שיווק.
מהעוסקים בתחום התקשורת נדרשת יכולת אנליטית לוגית, יכולת מילולית (בכתב ובע"פ) ברמה גבוהה. ידיעת שפה זרה אחת או יותר ברמה טובה מהווה יתרון.
תחומי העניין של העוסקים בתקשורת הינם רבים ומגוונים אך כוללים בעיקר עניין בתחומי חברה, תרבות ואומנות, לעיתים מופיע גם התחום העסקי בפרופיל המתעניינים בתקשורת.
תכונות האישיות – פתיחות בין אישית ויכולת יצירת קשר בקלות, רגישות, יצירתיות, עצמאות. תכונות כמו בטחון עצמי, יכולת עמידה מול קהל, כריזמה, אחריות וגמישות מחשבתית מהווה יתרון.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp