תואר שני בתרבות צרפת באוניברסיטת תל-אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תל אביב - תואר שני תרבות צרפת.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני MA בתרבות צרפת באוניברסיטת תל-אביב

 

לא רק באגטים

 

מנפוליאון ודה־גול, דרך מולייר וקאמי ועד סזאן ומרסל דושן, כולם תוצרים של התרבות הצרפתית וכולם השפיעו על התפיסות המודרניות של התרבות המערבית המודרנית. לתרבות הצרפתית יש מעמד מרכזי בחקר התרבות המערבית. היא מקשרת בין תרבות מערב אירופה לתרבות הרוסית שהושפעה ממנה, היא מקשרת בין ישראל לעם היהודי והיא עומדת כמתווך בין התרבות האנגלוסקסית לבין התרבות המרכז אירופית, הקנדית, האמריקנית והאפריקנית. עקרונות רבים שגובשו לאורך ההיסטוריה הצרפתית השפיעו על עיצובם של משטרים דמוקרטיים בעולם כולו.

 

הלומדים תואר שני בתרבות צרפת מקבלים כלים מחקריים ומעשיים להתבוננות על החברה המודרנית ועל התרבות העכשווית דרך הפריזמה הצרפתית. הם לומדים על ההיסטוריה התרבותית והמדעית של צרפת כמקור להשראה, והם חוקרים בעיניים ביקורתיות את הסמלים הבולטים של הפולקלור הצרפתי כמו הספרות, השירה, הפילוסופיה, האמנות והקולנוע, לצד סמלים מדיניים ופוליטיים כמו ז'אן ד'ארק והמהפכה הצרפתית.

 

תכנית לימודים

 

התואר השני בתרבות צרפת באוניברסיטת תל-אביב מקנה לסטודנטים את הכלים התיאורטיים, המתודולוגיים והמעשיים בחקר התרבות הצרפתית. הסטודנטים לומדים על צרפת לתקופותיה השונות ועל הגורמים הפנימיים והחיצוניים שהשפיעו עליה, על תושביה ועל תרבותה. הם לומדים על האספקטים השונים של התרבות הצרפתית, כמו פרוזה, שירה, ציור, פילוסופיה, תיאטרון וקולנוע.

 

הסטודנטים לתואר שני לומדים לעומק את השפה הצרפתית, הן את הצרפתית הכתובה המאפשרת להם לקרוא ספרים ומאמרים בשפת המקור, והן את הצרפתית המדוברת אשר מאפשרת להם להבין ולנהל שיח עם דוברי צרפתית אחרים.

 

מתכונת הלימוד

 

היקף התואר הוא שנתיים והוא נחלק לשני מסלולים – מסלולי עיוני ומסלול מחקרי עם הגשת עבודת תזה. מתכנות הלימודים מחולקת לשלוש חטיבות עיקריות: צרפת בעידן הטרום מודרני, צרפת בעידן הנאורות וצרפת העכשווית. מערכת השיעורים בנויה מקורסי חובה, מקורסי בחירה, מקורסי סמינר ומסדרת הרצאות אורח של מרצים מהארץ ומחו"ל.

 

 

נושאי הלימוד

 

 • ההומניזם הצרפתי
 • שיח ורטוריקה
 • צרפת במאה העשרים
 • צרפתית כתובה
 • עיצוב זהות בראי הספרות
 • צרפתית מדוברת
 • היסטוריה של הגירה בצרפת
 • הרומן בגוף ראשון
 • תרבות הסלונים במאה ה - 16 וה - 17
 • החלום ההומניסטי    
 • חינוך, פילוסופיה ופוליטיקה דרך משקפיו של רוסו    
 • ועוד

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לתואר שני בתרבות צרפת צריכים להיות בעלי תואר בוגר ממוסד אקדמי מוכר בממוצע 80 לכל הפחות. תלמידים ללא רקע בתחום נדרשים ללימודי השלמה עיוניים וללימודי צרפתית מרמת מתחילים עד רמת מתקדמים.

 

 

תעודה

 

הסטודנטים העומדים בכל דרישות הלימודים, לרבות הגשת עבודת גמר או עבודת תזה, מקבלים תואר M.A בתרבות צרפת מטעם אוניברסיטת תל-אביב.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בעלי תואר מוסמך בתרבות צרפת יכולים להמשיך לתואר שלישי או להמשיך במחקר במכוני המחקר השונים. כמו כן, הם יכולים להמשיך ללימודי תעודת הוראה ולהשתלב במוסדות החינוך בישראל ובצרפת. הבוגרים משתלבים בשוק העבודה בתפקידים מגוונים במגזר הפרטי ובמגזר הציבורי, בעיתונות ובאמצעי התקשורת.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב
פורום ייעוץ לימודים
לאיזה מקצועות צריך 5 יחידות מתמטיקה?
אושרית נחשון
1 תגובות
לימודי תרבויות נשכחות ולימודי לטינית
הדר
1 תגובות
איך לבדוק ממוצע ציונים ללא פסיכומטרי?
יצחק
1 תגובות
ערך תואר מהאוניברסיטה הפתוחה בתחום ההייטק
אודל
1 תגובות
הוספת קורס בפסיכולוגיה רפואית לתואר דו חוגי כלכלה וניהול
מיסי
1 תגובות
הוצאת תעודת 12 שנות לימוד מבית הספר
מאיה
1 תגובות
ערעור על ציון בחינה פסיכומטרית
עאדל אבו עומר
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp