קורס סייעות לגננות במכללה האקדמית בית ברל

קורס סייעות לגננות במכללה האקדמית בית ברל

קורס הכשרת סייעות לגני ילדים במכללה האקדמית בית ברל

 

אחריות על דור העתיד


לזמן אותו מבלים תינוקות ופעוטות בגן הילדים מדי יום יש חשיבות מכרעת להתפתחות שלהם. שם הם לומדים לראשונה כיצד להתנהל במסגרת חברתית ומפתחים מיומנויות חשובות לעתידם בבית הספר. על המתרחש בגן מפקחים אנשי הצוות, שבראשם הגננות ולצדן הסייעים והסייעות. לסייעים יש תפקיד חשוב מאוד כחלק מהפעילות השוטפת של הגנים, כשהם אמונים גם על היבטים ארגוניים וגם על הפן החינוכי בפועל.


ביחידה ללימודי תעודה במכללה האקדמית בית ברל מתקיים קורס להכשרת סייעות לגננות, שמעניק כלים לחברי צוות מקצועי במסגרות מגיל לידה ועד שש שנים. המסלול חושף את משתתפיו לסוגיות חינוכיות והתפתחותיות חשובות ומכין אותם לעבודה משותפת עם צוות הגן. תכנית זו מוכרת על ידי משרד החינוך ומשרד הפנים ומעניקה לבוגריה דיפלומה מטעמם.

 


תכנית הלימודים


לאורך ההכשרה, המשתתפים מעמיקים בתפקידים השונים שנדרשים מן הסייעים כחלק מהצוות הפדגוגי בגני ילדים. תחילה הם סוקרים את שלבים ההתפתחות של פעוטות וילדים צעירים מבחינה רגשית, תנועתית, קוגניטיבית וחברתית, לצד סוגיות פסיכולוגיות שנוגעות לגילים אלה. בהמשך, הם לומדים כיצד לארגן ולתפעל את סביבת הגן לצד הגננות ולשלב עזרים שונים, לרבות יישומים ממוחשבים, כדי להפוך את פעילות הגן ליעילה ואיכותית יותר. כמו כן, הם בוחנים שיטות יעילות להתנהלות בצוות ולעבודה עם הורי הילדים.


מתכונת הלימוד


מסלול זה מתפרש על פני כשנתיים והוא כולל כ - 270 שעות לימוד. המפגשים מתקיימים פעם בשבוע, בשעות אחר הצהריים. השיעורים משלבים בין למידה תיאורטית לבין התנסות מעשית דרך תרגולים שונים, שמאפשרים למשתתפים לבחון מקרוב את שיטות העבודה עם ילדים.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים לאורך הקורס נכללים גם:

 

  • התנהלות מול הורים
  • עבודת צוות
  • ארגון סביבה חינוכית
  • מיומנויות מחשוב
  • תפקידי סייעות בגן
  • עשייה חינוכית בגני ילדים
  • התפתחות קוגניטיבית ורגשית    
  • ועוד


סגל הוראה


בראש המסלול עומדת אשת הוראה בעלת תואר דוקטור, שמתמחה בתחום החינוך לגיל הרך ועוסקת בהכשרת גננות ואנשי צוות לגנים במסגרות שונות.


על מוסד הלימוד


בית ברל היא מוסד אקדמי המתמקד בענף החינוך, בו ניתן ללמוד מגוון של מסלולים לתואר ראשון ושני. כמו כן, מפעילה המכללה יחידת ללימודי תעודה, בה יכולים מורים ואנשי חינוך להעמיק את הכשרתם ולצבור מיומנויות חדשות. ביחידה מוצעים קורסים בתחומים כמו חינוך מיוחד, ניהול, מידענות והנחיה. בתחום החינוך לגיל הרך, מתקיימים גם קורס הכשרת גננות לגנים פרטיים וקורס להתמודדות עם ילדים מאתגרים בגן. המכללה ממוקמת סמוך לכפר סבא.


תנאי קבלה


המכללה אינה מציבה תנאי קבלה לקורס זה, יכולים ללמוד בו כל המעוניינים להשתלב בתור סייעות בגני ילדים ולהתקדם בתחום החינוך. המסלול מתאים גם לסייעים ולסייעות מנוסים שברצונם להעמיק את הכשרתם.

 


תעודה


משתתפים שמסיימים את כל המטלות לאורך הקורס ועומדים בכל הדרישות זכאים לקבל תעודת גמר "סייעות חינוכיות שלב א'" שניתנת על ידי המכללה האקדמית בית ברל ומטעם משרד הפנים ומשרד החינוך.

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בית ברל
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בית ברל
Whatsapp Whatsapp