קורס תזונת ספורט במכללה האקדמית בוינגייט

שירות אישי - צור קשר

מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני

אהבת? שתף ב:

קורס תזונת ספורטאים במכללה האקדמית בוינגייט

 

רעב לספורט

 

הקפדה על תזונה בריאה ומאוזנת היא דבר הכרחי לכל אחד, ובעיקר לספורטאים ולאנשים אשר פעילות גופנית היא דבר שכיח בשגרת היום-יום שלהם. הרגלי התזונה משפיעים הן על כושר הביצועים של המתאמנים והן על בניית מסת השריר שלהם. תזונה נכונה ומאוזנת מסייעת לגוף להתאושש לאחר אימונים ופעילות גופנית מאומצת, ולעומת זאת תזונה לקויה ולא מבוקרת יכולה להזיק לתכנית האימון ולשבש את מערכת התקינה של הגוף.

 

העלייה הניכרת באחוזי המתאמנים בחדרי הכושר ובאנשים העוסקים בפעילות גופנית בתדירות גבוהה מצריכה יותר ויותר אנשי מקצוע מיומנים אשר יודעים לבנות תפריט מסודר למתאמנים לפי צרכיהם ולהמליץ על תוספי התזונה המתאימים לסוגי האימון השונים ולמבנה הגוף של הספורטאים.


קורס תזונת ספורטאים מכשיר את אנשי המקצוע שעובדים בתחום, דיאטנים קליניים ומאמנים, לתת את המענה הנכון לכלל אוכלוסיית המתאמנים והספורטאים. אנשי הספורט נזקקים להדרכת תזונה בריאה ושקולה המותאמת לתדירות הפעילות הספורטיבית שלהם, למטרות האימון שהם קבעו ולמגבלות הגופניות של כל אחד ואחד.

 

 

תכנית לימודים

 

בקורס תזונת ספורטאים במכללה האקדמית בוינגייט התלמידים מקבלים הבנה מעמיקה בתזונת האדם, הן בזמן מאמץ והן בזמן מנוחה, ועל המשמעות המטבולית ספורטיבית של אבות המזון. הם לומדים על דרכי התמודדות עם השמנה ועם הרזיה לא מבוקרת וכיצד לבנות תפריט מאוזן ומותאם אישית המאפשר הורדת משקל מפוקחת ושיפור היכולות הספורטיביות.

 

הקורס מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי על ההיבטים התזונתיים השונים, על הפרעות אכילה ועל סטרואידים אנבוליים וממריצים. נוסף על כך, הקורס מקנה להם ידע מעשי על תזונה נכונה לאוכלוסיות השונות, על שיטות מדידה ועל בקרת משקל. תכנית הלימודים מתמקדת בארבע חטיבות עיקריות: פיזיולוגיה של המאמץ, מאזן האנרגיה, תזונת ספורט ואוכלוסיות מיוחדות.

 

מתכונת הלימוד

 

היקף הקורס הוא כ - 117 שעות הנפרשות על פני 23 מפגשים. המפגשים נערכים אחת לשבוע בשעות הערב. מתכונת הלימוד מורכבת משיעורים תיאורטיים, משיעורים מעשיים ומתרגולים.

 

 

נושאי הלימוד

 

 • מאמץ אנאירובי
 • מאמץ אירובי
 • אימון במצבי חולי
 • תורת האימון
 • המלחמה בהשמנה
 • מדידה וניטור
 • שימוש בתוספי מזון
 • אימון קשישים    
 • הפסיכולוגיה של הספורט
 • ועוד
 • הרכבת תפריט מותאם אישית    
 

 

על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית בוינגייט היא מוסד להשכלה גבוהה המאפשר לימודים לתארים אקדמיים בתחום החינוך הגופני, וקורסים מקצועיים, מכינות והשתלמויות בתחומי האימון, השיקום, התנועה, ההוראה והספורט. בין הקורסים שבמכללה אפשר ללמוד קורס אכילה רגשית, קורס תזונה לפי סוג דם והתמחות בתורת האימון ובמדעי הספורט.


תנאי קבלה

 

הקורס מיועד לאנשי מקצוע אשר עוסקים בתחומי התזונה והפעילות הגופנית שיש להם השכלה קודמת בתחום, כמו מדריכים לכושר גופני, דיאטנים קליניים, פיזיותרפיסטים, מתמחים בתזונה ומדריכים ומאמנים מוסמכים.

 

תעודה

 

תלמידי הקורס אשר עומדים בכל המטלות הנדרשות מקבלים תעודת השתתפות בקורס "תזונת ספורט לדיאטנים קליניים ולאנשי מקצוע בתחומי הספורט" מטעם המכללה האקדמית בוינגייט.

עוד מסלולי לימוד - מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם