רוצה פרטים על תואר בתקשורת בהתמחות שיווק?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר ראשון בתקשורת עם התמחות בתקשורת שיווקית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר בתקשורת בהתמחות שיווק? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

תואר ראשון בתקשורת בהתמחות תקשורת שיווקית


הכוח המניע של המדיה


האם ישנה היום דרך להפריד באמת בין עולם המדיה לבין תחום הפרסום? הטלוויזיה, הרדיו ובעיקר האינטרנט והמדיה החברתית הם אמצעי שיווק לכל דבר ועניין, שמטרתם לא רק להעביר מסרים אלא לעשות זאת באופן רווחי ויעיל כלכלית. בתקופה בה המדיה נוכחת בכל ההיבטים בחיינו, האישיים והמקצועיים, נראה שגם השיווק נוגע בכל פן אפשרי.


היהט זה מתחדד עוד יותר לאור המהפכה הדיגיטלית שעוברת על כלי התקשורת. הרשתות החברתיות והסמארטפונים מאפשרים להפיץ מסרים בצורה גלובלית במהירות הבזק, תהליכי השיווק האלה דורשים חשיבה מקורית וייחודית כדי להגיע לקהלי היעד. אנשי שיווק שמעוניינים לבלוט בענף התחרותי צריכים לשלוט במדיה חדשה זו ובתהליכים שעומדים מאחוריה.


ההתמחות בתקשורת שיווקית, שמוצעת כחלק מהתואר הראשון בתקשורת, באה להכשיר אנשי שיווק ופרסום לכלי המדיה השונים, קלאסיים ודיגיטליים כאחד. בפני בוגרי המסלול פתוחות שלל אפשרויות תעסוקה בעולם המדיה, מתפקידים במשרדי פרסום ויח"צ, דרך משרות שיווק בארגונים גדולים וכן עבודה כעצמאיים בתחום.


למי מיועדים הלימודים


ההתמחות בתקשורת שיווקית מתאימה לאנשים בעלי זיקה לעולם הפרסום, שמתאפיינים ביצירתיות, בדינמיות ובשליטה בפלטפורמות המדיה הדיגיטלית. המסלול מתאים לכל מי שמייעדים עצמם להשתלב בעתיד בעולם הפרסום בכלי התקשורת השונים, בתפקידים כגון קופירייטרים, מנהלי יחסי ציבור, דוברים, יזמים ואף דוברים בגופים פוליטיים ומדיניים.


תכנית הלימודים


לאורך התמחות זו הסטודנטים מכירים לעומק את עולמות השיווק, המיתוג, הדוברות ויחסי הציבור ובוחנים את ההקשר של אלה לכלי התקשורת כמו טלוויזיה, רדיו ועיתונות. הם שמים דגש רב על עולם התקשורת הדיגיטלית ועל בנייה של קמפיינים שיווקיים וויראליים באינטרנט וברשתות החברתיות. בהמשך, הם לומדים על התפקידים השונים בתהליך השיווק של מוצרים, חברות ומותגים, מבחינה כלכלית, חברתית ותפעולית. נוסף על כך, הם עוסקים בענף יחסי הציבור וסוקרים כיצד לבנות אסטרטגיה שיווקית ומהלכים נכונים להעברת מסר בסביבות פוליטיות ועסקיות.

 


מתכונת הלימוד


זוהי אחת מן ההתמחויות במסגרת התואר הראשון בתקשורת, שנמשך לרוב כשלוש שנים. לרוב ניתן לבחור בהתמחות זו במהלך השנה השנייה לתואר. הסטודנטים לוקחים חלק בשלל קורסי חובה ובחירה ובסמינריונים.


נוסף על כך, ההתמחות כוללת מגוון של סדנאות מעשיות. אלה כוללות תרגול פרקטי בבניית אסטרטגיה, בדוברות, בתכנון מותגים ובניהול מדיה חברתית. כמו כן, הם מתנסים בסדנאות בענפי המדיה השונים לרבות טלוויזיה ואינטרנט.


נושאי הלימוד

 

 • בידול בשוק תחרותי
 • תהליכי פיתוח פרסומות
 • פילוסופיה של יחסי ציבור
 • פרסום ותקציבאות
 • אמצעי תקשורת דיגיטלית
 • טקסטים וקהלי יעד
 • מיתוג עצמי ובניית תדמית
 • ייעוץ מדיה פוליטית
 • יחסי ציבור בעידן הדיגיטלי
 • תקשורת ודעת קהל
 • הזדמנויות בסביבה העסקית
 • רגולציה על הפרסום    
 • עקרונות פלנינג ותכנון אסטרטגי    
 • ועוד


תנאי קבלה


זוהי כאמור אחת ההתמחויות שמוצעות בתואר הראשון בתקשורת. כדי להתקבל, על המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה וציון בפסיכומטרי. לרוב מושם דגש על הציון בבגרות באנגלית, ברמת 4 או 5 יחידות. במקרים מסוימים יכולים בעלי ממוצע בגרויות גבוה במיוחד (לרוב מעל 90) להתקבל גם ללא פסיכומטרי, בהצגת ציון במבחן אמי"ר.


חלק ממוסדות הלימוד דורשות מעבר של מבחן פנימי כחלק מתנאי הקבלה. במקרים מסוימים, יכולים להתקבל גם מועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה, בכפוף להחלטת וועדת חריגים, בדרך כלל על סמך המלצות או ניסיון תעסוקתי קודם בעולם המדיה.

 


תעודה


לסטודנטים שעומדים בהצלחה בכל חובות המסלול מוענק בסיום לימודיהם תואר ראשון BA בתקשורת בציון שם ההתמחות בשיווק.


מוסדות

 

 

 • המסלול האקדמי המכללה למינהל (ראשון לציון): המכללה למינהל מציעה מסלול התמחות בפרסום ושיווק, כחלק מהתואר הראשון בתקשורת וניהול. ההתמחות כוללת עבודה מעשית מרובה בסדנאות המדיה והדיגיטל ובאולפני הטלוויזיה והרדיו. התמחויות נוספות כוללות תואר ראשון בתקשורת בהתמחות דיגיטל, בהתמחות תוכן ויצירה ובהתמחות הפקה.

 

 

 • המרכז הבינתחומי הרצליה: במסגרת התואר הראשון בתקשורת בבינתחומי מתקיימת התמחות בתקשורת שיווקית ופוליטית, דיגיטל, פרסום ויחסי ציבור. המסלול משלב בין עולם המדיה והפרסום עם תחום יחסי הציבור ונוגע באסטרטגיה פוליטית ובשיווק ברשת. בשנת הלימודים האחרונה הסטודנטים משתתפים במעבדה למיזמי מדיה שיווקית ולפרסום דיגיטלי לעמותות שונות.

 

 

 

 

 • המכללה האקדמית ספיר (שדרות): המסלול לתקשורת שיווקית פרסום ויחסי ציבור במכללת ספיר עוסק במגוון התפקידים במדיה הפרסומית לרבות תקציב, פלנינג, דוברות, ייעוץ פוליטי וכתיבת תוכן. ההתמחויות הנוספות בבית הספר הן רדיו, תקשורת דיגיטלית ותואר ראשון בתקשורת בהתמחות עיתונאות.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר בתקשורת בהתמחות שיווק?

רוצה לדעת יותר על תואר בתקשורת בהתמחות שיווק?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תואר בתקשורת בהתמחות שיווק

חוות דעת של סטודנטים: תואר בתקשורת בהתמחות שיווק

התקבלו 29 דירוגים בציון ממוצע 4.4 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא תואר בתקשורת

רענן שקד
המפתח להשתלבות בגופי תקשורת לחסרי ניסיון הוא יצירת קשר עם עורכים רלבנטיים, לבוא עם הצעות לכתבות או פרויקטים ובעיקר ליזום – פגישות, רעיונות, קונספטים. צריך לא לחשוש ולהציע את עצמך.
כדי להתבלט בתעשיית התקשורת צריך לזהות את הקול הייחודי שלך ואז לפתח אותו. חשוב לזהות מה הפרסונה היוצרת שלך, מה מייחד אותה ופשוט לדבוק בה, לשכלל אותה ולעשות איתה כמה שיותר. עם הזמן הקול שלך הופך להיות מזוהה ואנשים מתחילים לעקוב אחרייך. במונחים שיווקיים, מדובר על בנייה של מותג אישי, אבל המותג הזה חייב להתבסס על הקול הייחודי שאנחנו מביאים.
רענן שקד
עיתונאי
ד"ר תמי אמיר
תחום הנלמד לעיתים באופן תאורטי ולעיתים באופן מעשי, תחום המשיק לערוצי התקשורת הדיגיטלית והפרסום לצד עיתונאות, רדיו, טלוויזיה ועד שיווק.
מהעוסקים בתחום התקשורת נדרשת יכולת אנליטית לוגית, יכולת מילולית (בכתב ובע"פ) ברמה גבוהה. ידיעת שפה זרה אחת או יותר ברמה טובה מהווה יתרון.
תחומי העניין של העוסקים בתקשורת הינם רבים ומגוונים אך כוללים בעיקר עניין בתחומי חברה, תרבות ואומנות, לעיתים מופיע גם התחום העסקי בפרופיל המתעניינים בתקשורת.
תכונות האישיות – פתיחות בין אישית ויכולת יצירת קשר בקלות, רגישות, יצירתיות, עצמאות. תכונות כמו בטחון עצמי, יכולת עמידה מול קהל, כריזמה, אחריות וגמישות מחשבתית מהווה יתרון.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp