לימודי הוראת גיאוגרפיה במכללת הרצוג לדתיים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על הרצוג - הוראת גיאוגרפיה דתי.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


(בחסות)

לימודי הוראת גיאוגרפיה לדתיים במכללה האקדמית הרצוג

 

להשריש אחריות סביבתית

 

הגיאוגרפיה היא תחום הבוחן ובודק תופעות פיזיות ואקלימיות בכדור הארץ, בדגש על ההתנהלות האנושית וההשפעות שלה על הטבע ועל הנוף ועל יחסי הגומלין בין האדם לסביבתו. כדי להעביר לתלמידי בית הספר את שפע המידע הקיים בתחום זה, המורים לגיאוגרפיה צריכים להחזיק בשפה של העולם הגיאוגרפי והגיאולוגי ובכלים המקצועיים שיסייעו להוראה.

 

האחריות של המורים בתחום זה היה רבה, הם יכולים להשפיע על ההבנה של התלמידים את העולם הפיזי, הם יכולים להוריש להם את המחויבות הסביבתית שיש לאדם על הטבע ועל הסביבה וכן באפשרותם לחנך אותם לפעול בצורה מוסרית כלפי העולם הסובב אותנו.

 

 

תכנית לימודים

 

לימודי הוראת גיאוגרפיה במכללת הרצוג לדתיים מכשירים את הסטודנטים על כל ההיבטים של הגיאוגרפיה הפיזית והאנושית, לרבות יחסי אדם וסביבה, הן מהפן הגלובאלי והן מהפן הארץ־ישראלי. הסטודנטים רוכשים את המיומנויות הנדרשות כדי לנתח ולאבחן מערכות מורכבות, לאסוף נתונים וליצור ביניהם סינתזה. כמו כן, הם לומדים כיצד להנחיל את כל היכולות האלו לתלמידים.

 

הסטודנטים המתמחים בגיאוגרפיה לומדים על יסודות הגיאולוגיה, הגיאומורפולוגיה ועל האקלים לצד השפעות האנושיות על מרכיבים אלה, כמו צורות התיישבות, תהליכי עיור, גיאוגרפיה פוליטית, גלובליזציה וגיאוגרפיה היסטורית. תכנית הלימודים מתמקדת בהיבטים הגיאוגרפיים בארץ ישראל ובמזרח התיכון והסטודנטים לומדים על האקולוגיה ועל הצומח בישראל, על איכות הסביבה ועל מחצבים ומקורות אנרגיה המצויים בארץ. נוסף על כך, הסטודנטים לומדים להשתמש בכלים בסיסיים כמו ניווט ומיפוי גיאוגרפי ושימוש בתוכנות ממוחשבות.

 

מתכונת הלימוד

 

היקף התואר הוא ארבע שנים. מתכונת הלימודים מתחלקת לשלוש חטיבות – לימודי חינוך, לימודי התמחות והכשרה מעשית. מערכת הלימודים מורכבת מקורסי חובה, מקורסי בחירה, מקורסי סמינר ומימי סיור.


נושאי הלימוד

 

 • אתיקה סביבתית
 • תכנון נוף
 • מיפוי וטופוגרפיה
 • תכנון ובניה
 • שינויי אקלים גלובאליים
 • מחצבים ומקורות אנרגיה
 • הידרולוגיה ומים
 • גיאולוגיה של ארץ ישראל
 • חקיקה סביבתית    
 • גיאוגרפיה של המזרח התיכון    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המכללה האקדמית הרצוג היא מוסד אקדמי תורני המתמחה בהסמכת מורים ובהסמכות שונות לאנשי חינוך במערכת החינוך בישראל ומחוצה לה. מגוון מסלולי הלימוד עונים לדרישות המל"ג ומשרד החינוך והם נבנו ברוח מצוינות ההוראה התורנית. בין המסלולים לתואר ראשון שהמכללה מציעה אפשר ללמוד לימודי הוראת מדעי הטבע, לימודי הוראת היסטוריה, לימודי הוראת מחשבת ישראל ולימודי הוראת לשון עברית.

 

תנאי קבלה

 

המעוניינים בלימודי הוראת גיאוגרפיה צריכים לקבל ציון 525 לכל הפחות בשקלול ממוצע הבגרויות וציון הבחינה הפסיכומטרית. מועמדים שלהם ממוצע ציוני בגרויות 90 ומעלה שלמדו 4 או 5 יחידות בגרות באנגלית ובגרות במתמטיקה יכולים להתקבל ללא ציון פסיכומטרי. מועמדים שגילם 30 ומעלה ללא תעודת בגרות יכולים להתקבל לאחר לימודים במכינות קדם אקדמיות. הקבלה ללימודים מותנית בריאיון אישי.

 

תעודה

 

סטודנטים המסיימים את כל חובות הלימודים ואת ההכשרה המעשית מקבלים תואר B.Ed ותעודת הוראה בגיאוגרפיה מטעם המכללה האקדמית הרצוג.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית הרצוג

עוד מסלולי לימוד - מכללת יעקב הרצוג

ssssssssss

פורום לימודים לחרדים דתיים

קורס יועצי משכנתא בהפרדה לגברים
שלמה
ללא תגובה
לימודי נטורופתיה לנשים בהפרדה
דבורה לאה
1 תגובות
קורס הפקת אירועי שטח
יוחנן
1 תגובות
מזכירות רפואית לנשים בלבד
עדי אסרף
1 תגובות
בלימודי גרפיקה ממוחשבת מקצועיים
ליאת
1 תגובות
לימודי אסטרטגיה בקמפוס דתי
יעל
1 תגובות
השלמה לתואר בתחום החינוך
אודליה לוי
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,852 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים935 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית אשקלון454 חוות דעת

 • 4.0

  המרכז האקדמי לב1,451 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp